msamm m Tenminste vijf leden, aspirant-leden en ereleden kunnen voor het begin van de alge mene vergadering schriftelijk tegenkandidaten indienen. Artikel 7 Bij schriftelijke stemming wijst de voorzitter, of de algemene vergadering op haar uitdrukkelijke wens, twee leden aan, die niet tevens bestuurslid zijn, om als stem bureau op te treden en alle handelingen voor een onpartijdige en juiste verzorging van de stemming te verrichten. Bij mondelinge stemming brengt de voorzitter het laatst zijn stem uit. Bij stemmingen over personen wordt per vacature gestemd. Redactie Artikel 8 De redacteur of leden van de redactiecommissie van het tijdschrift uitgaande van de vereniging worden door de algemene vergadering uit de leden voor drie jaar be noemd. Zij zijn terstond herbenoembaar. De algemene vergadering kan hun te allen tijde ontslag verlenen. Wanneer zij ophouden lid van de vereniging te zijn, vervalt hun redacteurschap c.q. lidmaatschap van de redactiecommissie. Zij kunnen niet tevens bestuurslid van de vereniging zijn. Wanneer de algemene vergadering een redactiecommissie benoemt, kiest deze op de eerste vergadering uit haar midden een voorzitter. Ledenadministratie Artikel 9 Van de leden wordt administratie gehouden in een ledenlijst met aantekening van naam, adres, functie en begin- en einddatum van het lidmaatschap. Alle desbetreffende mededelingen worden door degene die de ledenadministratie voert geparafeerd en doorgezonden naar de penningmeester, die een dubbel der ledenlijst houdt. Ieder jaar vóór de jaarlijkse algemene vergadering worden het origineel en het dub bel der ledenlijst vergeleken en zo nodig met elkaar in overeenstemming gebracht. Publikaties Artikel 10 De leden, aspirant-leden, corresponderende leden en ereleden ontvangen het tijd schrift der vereniging gratis. Over de verstrekking van andere publikaties der ver eniging aan hen, al of niet tegen vergoeding, beslist de algemene vergadering op voorstel van het bestuur. Publikaties der vereniging kunnen voor niet-leden verkrijgbaar gesteld worden tegen betaling van een door het bestuur vastgestelde prijs. Wijziging Artikel 11 Wijzigingen in dit huishoudelijk reglement kunnen slechts worden aangebracht krachtens een met een meerderheid van ten minste twee-derde der geldig uitge brachte stemmen genomen besluit van de algemene vergadering. [280] Statuten van de Stichting Archief publikaties, vastgesteld in de ledenverga dering van de Vereniging van Archivarissen te Amersfoort op 20 juni 1978 en vastgelegd in een notariële akte, verleden voor de notaris mr. D. Klein te Zwolle op 8 december 1978. Naam en zetel Artikel 1 1. De stichting draagt de naam: STICHTING ARCHIEFPUBLIKATIES. 2. De stichting is gevestigd te 's-Gravenhage. Doel Artikel 2 De stichting heeft ten doel het (doen) uitgeven en het stimuleren van het uitgeven van publikaties, die betrekking hebben op en van belang zijn voor de archiefwetenschap pen. Geldmiddelen Artikel 3 De stichting verkrijgt de nodige geldmiddelen uit: a. donaties; b. opbrengsten van publikaties; c. schenkingen, erfstellingen en legaten; d. alle overige bronnen. Bestuur Artikel 4 c. 4. Het bestuur van de stichting bestaat uit vijf leden. Het bestuur verdeelt in onderling overleg de funkties. De benoeming of herbenoeming geschiedt als volgt: een bestuurslid wordt aangewezen door en uit het bestuur van de vereniging: Vereniging van Archivarissen in Nederland, hierna te noemen: de vereniging; drie bestuursleden worden aangewezen door de jaarlijkse algemene vergadering van de vereniging, zulks op voordracht van het bestuur van de vereniging, of op voordracht van zeven leden van de vereniging; een bestuurslid is de persoon, die redacteur is van het Nederlands Archievenblad, of, indien er een redactie commissie van gemeld blad is, de persoon, die voorzit ter van die commissie is. De bestuursleden kunnen maximaal vijf jaren achtereen zitting hebben in het bestuur. [281

Nederlandsch Archievenblad | 1979 | | pagina 5