Een afschrift van het voorstel, waarin de wijziging woordelijk is opgenomen, moet tenminste vijf dagen voor de vergadering tot na afloop van de vergadering op een daartoe geschikte plaats voor alle categorieën leden ter inzage hebben ge legen. 2. Het besluit tot wijziging moet worden genomen met een meerderheid van ten minste twee/derde van de geldig uitgebrachte stemmen. 3. De statutenwijziging treedt niet in werking voordat daarvan een notariële akte is opgemaakt. Ontbinding Artikel 17. 1. Tot ontbinding van de vereniging kan slechts besloten worden in een speciaal daartoe bijeengeroepen algemene vergadering, met een meerderheid van drie/ vierde van de geldig uitgebrachte stemmen. 2. De vereffening van het vermogen van de ontbonden vereniging geschiedt door het bestuur, tenzij bij het besluit tot ontbinding één of meer anderen tot vereffe naar zijn aangewezen. 3. Het archief van de vereniging wordt bij ontbinding aan het rijk aangeboden, ter plaatsing in het Algemeen Rijksarchief. 4. Bij het besluit tot ontbinding beslist de algemene vergadering over de aanwen ding van een eventueel batig saldo na vereffening. Huishoudelijk reglement en slotartikel Artikel 18. 1. De algemene vergadering kan een huishoudelijk reglement, dat geen bepalingen mag bevatten, die in strijd zijn met de wet of deze statuten, vaststellen en wijzigen. 2. In alle gevallen, waarin de wet, de statuten of het huishoudelijk reglement niet voorzien, beslist het bestuur. [278 Huishoudelijk Reglement van de Vereniging van Archivarissen in Neder land, vastgesteld in de ledenvergadering gehouden te Zutphen op 15 november 1978. Bestuur Artikel 1 De voorzitter heeft de leiding der vereniging; hij presideert en leidt de vergaderingen. Bij afwezigheid of verhindering treedt de vice-voorzitter in zijn plaats. De secretaris is belast met het voeren der correspondentie, het verzenden van convo caties voor de vergaderingen, het bijhouden der notulen van de algemene vergade ringen en de verzorging van het archief van het bestuur alsmede van de archieven van opgeheven commissies. Hij of een ander bestuurslid voert de ledenadministratie. De penningmeester is belast met het beheer der geldmiddelen van de vereniging. Het houden van notulen van het verhandelde in bestuursvergaderingen wordt opge dragen aan de tweede secretaris. Een bestuurslid ontvangt voor zijn werkzaamheden geen vergoeding uit de kas der vereniging, tenzij onder goedkeuring van de algemene vergadering. Artikel 2 De leden van het bestuur hebben voor vijf jaar zitting. Artikel 3 Voorzitter, secretaris en penningmeester vormen tezamen het dagelijks bestuur, dat belast is met de dagelijkse leiding, en dat in spoedeisende gevallen zelfstandig kan handelen. De onder deze omstandigheden genomen besluiten worden aan de eerst volgende bestuursvergadering ter bekrachtiging voorgelegd. Artikel 4 Het bestuur vergadert zo dikwijls als de bestuursleden overeenkomen of de voor zitter het bijeenroept, ter plaatse en op het tijdstip als de bestuursleden overeenkomen of de voorzitter bepaalt. Bestuursvergaderingen worden uitgeschreven op een termijn van ten minste vijf werkdagen. De voorzitter is verplicht een bestuursvergadering uit te schrijven indien en zodra de meerderheid der bestuursleden hem hierom verzoekt. Algemene vergadering Artikel 5 Algemene vergaderingen kunnen met een meerderheid van ten minste twee-derde der geldig uitgebrachte stemmen besluiten ook andere dan de op de agenda vermelde punten in behandeling nemen. Voorstellen tot wijziging van statuten of huishoudelijk reglement, alsmede tot ont binding der vergadering, zijn hiervan uitgesloten. Artikel 6 Voor de verkiezing van leden van het bestuur, de kascommissie en de redactie doet het bestuur een enkelvoudige voordracht. [279

Nederlandsch Archievenblad | 1979 | | pagina 4