Berichten Daarna volgen in deze aflevering de voordrachten gehouden op de studiedag over De Statuten en Vorming van bibliothecarissen in België, waaraan ik hier voorbij ga. F. Wolff behandelt in Die Neuordnung der Ausbildung des gehobenen Archiv- dienstes in der Bundesrepublik Deutschland de jongste ontwikkelingen inzake de vorming en opleiding van middelbare archiefambtenaren in zijn land. A. Deblon geeft in Les archives de l'Evêché de Liège, na enige informatie over de mogelijkheden van de dienstverlening en een korte historische inleiding, een overzicht van de aan wezige archieven en verzamelingen bij het archief van het bisdom Luik. R. van Uyt- ven beschrijft zijn onderzoek naar De datering van het Brugse "Livre des Mestiers", een middeleeuws Frans-Nederlands gespreksboekje, en komt tot de conclusie dat het omstreeks 1369 werd samengesteld. J. M. F. IJ. Commissie Nota Archiefbeleid en enquête van het Centraal Bureau voor de Statistiek De op 8 juli 1976 geïnstalleerde Commissie Nota Archiefbeleid taak: het opstellen van een nota op basis waarvan het toekomstig beleid op het gebied van het archief wezen vorm kan worden gegeven, welke nota zal kunnen resulteren in een ontwerp tot principiële herziening van de Archiefwet 1962 en van het Archief besluit heeft kennis genomen van de enquête, die door het Centraal Bureau voor de Statistiek is ontworpen in het kader van zijn Culturele Statistieken, welke enquête inmiddels aan daarvoor in aanmerking komende instanties is toegezonden. Bedoeling van de enquête is een inventarisatie te verkrijgen van het totale hier te lande bestaande archiefbestand, de archiefbewaarplaatsen enz. De Commissie acht het, zulks met het oog op een verdere verantwoorde voortgang van haar werkzaamheden, noodzakelijk over bedoelde inventarisatie-gegevens te be schikken. De Commissie Nota Archiefbeleid voegt hieraan toe, dat het in de bedoeling ligt nog dit jaar de daarvoor in aanmerking komende instanties door middel van toezending van een interimnota te informeren over de stand van de werkzaamheden van de Commissie met het verzoek op deze nota te willen reageren. De inspectie van de archieven Het verslag van de gemeenschappelijke vergadering op 26 mei 1978 te Zwolle van de Vereniging voor documentatie en administratieve organisatie (SOD) en Vereni ging van archivarissen in Nederland (VAN) is verschenen onder de titel De inspectie (270] van de archieven (38 p.; afb.). Het verslag bevat de inleidingen van W. N. Berends, Mr. M. W. van Boven, H. H. M. Dinkgreve en Dr. A. J. Kölker benevens de vragen en antwoorden naar aanleiding hiervan. Bestellingen van het verslag tegen 7,50 inclusief verzendkosten te richten aan H. J. M. Mijland, Reurikwei 61, 6843 XV Arnhem. Het is ook mogelijk (en gemak kelijk) 7,50 over te maken op gironummer 48 72 83 ten name van penningmeester van de Vereniging van Archivarissen in Nederland te Arnhem, waarna toezending plaatsheeft. Indices algemene poorterboeken Amsterdam Vanaf 7 juli 1978 zijn indices op de algemene poorterboeken over de periode 1655- 1700 op de studiezaal van de Gemeentelijke Archiefdienst van Amsterdam te raad plegen. Behalve de persoonsnamen zijn nu ook voor de eerste maal de beroepen ge klapperd. Deze beroepen zijn in de klappers rubrieksgewijze ingedeeld. Een tref woordenindex vervolmaakt het geheel. Het archief van de hervormde gemeente Holysloot (enige tijd geleden in bewaring gegeven) bleek een kerkeraadsboek te bevatten met inschrijvingen van dopen en huwelijken uit de periode 1726-1745. Dopen en huwelijken te Holysloot van voor 1745 vindt men niet in het repertorium DTB van W. Wynaendts van Resandt ('s-Gravenhage 1969), reden waarom dit hier wordt vermeld. Gemeentelijke Archiefdienst van Deventer Nadat de dienstverlening aan het publiek van 16 oktober tot en met 20 november onderbroken moest worden, wordt op 21 november de studiezaal heropend op het nieuwe adres Klooster 3, 7411 NH Deventer, tel.: 05700-15827. [271]

Nederlandsch Archievenblad | 1978 | | pagina 40