wing waarin op de verdieping de kantoorruimten van de rijks archiefschool zullen komen en op de begane grond vinden straks de drukkers van het Algemeen Rijks archief hun domein. Ruime plaats is ook toebedacht aan de fotografische- en restau ratie-afdeling, die elders in het gebouw hun creativiteiten kunnen ontplooien. Achter in het gebouw komen de depots en de werkvertrekken van het archiefperso- neel. Uiteraard zullen die depots het grootste deel in beslag nemen van het nieuwe archief Daarvoor is een ruimte gepland van 26.000 m*, die plaats gaat bieden voor een opbergruimte van ruim honderd kilometer archiefstukken. De algemene rijks archivaris mr. A. E. M. Ribberink verwacht, dat het nieuwe rijksarchiefgebouw ook de ontwikkelingen in de toekomst zal kunnen opvangen. "Nieuwbouw is meer dan een bouwkundig proces. Het is het scheppen van een beleidsinstrument op lange termijn. Het uitgangspunt voor de bouw was een wettelijke zaak: het toegankelijk houden van de essentiële papieren neerslag van de rijksdiensten ten behoeve van de administratie, de burgers en de wetenschap", aldus mr. Ribberink. Prans van Geldorp De opening van het nieuwe rijksarchiefgebouw te Zwolle Op 16 mei 1978 werd de officiële opening van het nieuwe rijksarchief in Overijssel verricht door de staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, de heer G. C. Wallis de Vries. Vorig jaar september werd het oude gebouw van de rijksarchiefdienst te Zwolle, de welbekende Sassenpoort, verlaten om het nieuwe gebouw een schepping van prof. ir. P. H. Tauber aan de Eikenstraat 20 te betrekken. De Sassenpoort was al vele jaren niet meer toereikend om de grote hoeveelheid archiefmateriaal te bergen, waardoor grote gedeelten hiervan ondergebracht moesten worden in een dependance in de Rode Haanstraat en in het hulpdepot van de rijksarchiefdienst te Schaarsbergen bij Arnhem. Het nieuwe gebouw, dat inclusief de inrichting ca. 5 miljoen gulden kostte, heeft Het rijksarchief in Overijssel, Eikenstraat 20, Zwolle. Zie ook Trefpunt juni 1978 blz. 198-199. [225] [224]

Nederlandsch Archievenblad | 1978 | | pagina 17