v Mededelingen van het bestuur Samenstelling van het bestuur van de Vereniging van Archivarissen in Nederland per 1 maart 1978 N.B. Het jaartal achter de namen geeft het jaar van aftreden aan. Drs. C. O. A. baron Schimmelpenninck van der Oije, voorzitter (1983) Mr. J. Rinzema, vice-voorzitter (1981) Mr. Caspar van Heel, secretaris, p.a. Provinciale Archiefinspectie, Ter Pelkwijkpark 21,8011 SH Zwolle (1981) H. J. M. Mijland, penningmeester, Reurikvvei 61, 6843 XV, Arnhem, postgiro 487283 (1983) P. J. M. de Baar, tweede secretaris (1982) Dr. P. Scherft (1979) Mej. H. Ch. Schoonhoven (1980) O. A. M. W. Hartong (1983) Mr. J. H. van den Hoek Ostende, redacteur van het Archievenblad, Gemeentelijke Archiefdienst, Amsteldijk 67, 1074 HZ Amsterdam, adviserend lid (1981) Notulen van de gezamenlijke ledenvergadering van de Vereniging van Archivarissen in Nederland en de Vereniging De Topografisch-historische Atlas over het thema "Kartografie en Archivistiek" gehouden op donderdag 17 november 1977 in hotel Krasnapolsky te Amsterdam. Om 10.45 uur opent drs. B. Woelderink, voorzitter van de V.A.N., de vergadering en heet allen welkom. Hij herinnert kort aan de gemeenschappelijke belangen en het vaak gemeenschappelijk verleden van archieven en topografisch-historische atlassen, en ook aan de interesse van archivarissen m.b.t. de atlassen, blijkende uit de publi caties van mr. S. J. Fockema Andreae en dr. B. van 't Hoff, alsook aan de interesse van beheerders van atlassen m.b.t. archieven, blijkende uit de publicaties in het Nederlands Archievenblad van de heer P. Ratsma en dr. A. H. Huussen jr. Ook de heer M. D. Haga, waarnemend voorzitter van de vereniging "De Topografisch-his torische Atlas", heet allen welkom. Als eerste spreker houdt de heer F. E. C. Hoste, medewerker van de kaartenafdeling van het Algemeen Rijksarchief, een voordracht over "Kaartbehoud door verant woord beheer ook voor de toekomst". Hierin wijst hij op het tegengaan van het [1]

Nederlandsch Archievenblad | 1978 | | pagina 6