aan, zijnde een dubbelnummer van het jaarboek van het genootschap, waarvan dr. Van Eeghen sedert 1950 redactrice is1. Namens de drukkerijen De Bussy Ellermans Harms B.V., die de publikaties van Amstelodamum verzorgt, sprak de heer A. A. C. van Reusel, die voor persoonlijk gebruik mevrouw Van Eeghen een speciaal ver vaardigde bundel in twee delen van haar jaarboekartikelen overhandigde. De Vereniging van Archivarissen was vertegenwoordigd door oud-voorzitter drs. B. Woelderink, die de vele door de scheidende adjunct-archivaris geïnventariseerde familiearchieven memoreerde en een exemplaar aanbood van zijn inventaris van de archieven Jordens, waarin ook over Amsterdamse pakhuizen gegevens te vinden zijn. H. F. R. de France Mej. H. P. Geerlings J. H. M. M. van Hall J. J. V. J. van der Heyden F. H. de Klerk Mej. V. A. M. de Kort W. J. Meijerink J. M. Muller A. J. de Raat-Giljam 1 De bundel, die meer dan twintig historische, kunsthistorische en topografische op stellen alsmede een biografie en bibliografie van dr. Van Eeghen bevat, is voor 40, verkrijgbaar bij mevrouw T. M. Jagerman-Stellingwerf, Corn. Lelylaan 11511, Amster dam. Door het uitspreken van een oratie getiteld "De veelvormige wereld van Spaans Amerika" heeft prof. dr. B. H. Slicher van Bath op 3 maart 1978 in het openbaar het ambt aanvaard van bijzonder hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, benoemd vanwege de Stichting Leids Universiteits-Fonds om onderwijs te geven in de economische en sociale geschiedenis van Latijns Amerika. Prof. Slicher van Bath was rijksarchivaris in Overijssel, sinds 1948 hoogleraar in Groningen en ver volgens in Wageningen. Daarna was hij directeur van het Interuniversitair Centrum voor Studie en Documentatie van Latijns Amerika (CEDLA) te Amsterdam. Prof. Slicher van Bath was lid van de Archiefraad en is voorzitter van het cura torium van de rijks archiefschool. Mr. J. E. J. Geselschap zal wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn functie als gemeentearchivaris van Gouda neerleggen. Tot zijn opvolger werd per 1 mei 1978 benoemd drs. B. J. van der Saag. Uitslagen archief examens In de periode aprildecember 1977 slaagden de volgende personen: Voor het examen middelbaar archiefambtenaar: J. Alleblas M. J. van den Berge J. F. Borst W. E. de Boer-Meiboom J. J. Buskes J. H. Coelingh Bennink Mej. E. J. Driehuizen K. F. van Dijk J. A. Fokkens R. M. de Raat J. M. Vernie H. J. T. Rullmann Mej. S. Vonk J. A. S. M. Suykerbuyk F. de Wilde A. A. Veer J. D. Jansen Met uitzondering van de heer W. J. Meijerink werden allen lid van de VAN. Voor het examen hoger archiefambtenaar, eerste gedeelte: Mej. drs. Fr. van Anrooy Drs. J. P. A. Louman Drs. M. van Doorn Mr. Th. J. van Rensch Drs. M. van Driel Voor het examen hoger archiefambtenaar, tweede gedeelte: Mej. drs. H. S. Danner Drs. J. P. C. M. van Hoof Drs. W. A. Fasel Drs. A. C M. Kappelhof Drs. B. J. van der Saag Mej. Danner en de heren Van Hoof en Kappelhof werden lid van de VAN. De heer Van der Saag was al sinds 1973 lid van de VAN. Nieuw lid Mej. C. Seebach, Zijpendaalseweg 8 te Arnhem Nieuwe aspirant-leden Mevr. drs. J. A. M. Y. Bos-Rops, Dreef 32, Gouda. Drs. H. H. Bouma, Gerard ter Borchstraat 47, Meppel. Mej. drs. D. E. Herpin, Stadhuisplein 313, Tilburg. Mevr. drs. M. van Heuven-Bruggeman, Valkenboslaan 109, 's-Gravenhage. Drs. P. Schotel, Zijlsingel 6, Haarlem. Drs. C. H. G. Schutgens, dr. Beckersstraat 88, Beek (L). Mr. A. P. A. M. Spijkers, Pater Bleysstraat 16, Tilburg. A. J. M. van Velzen, Binnen Oranjestraat 13 II, Amsterdam. C. P. F. Andreas, Marienberg 26, Nijmegen. J. Chr. M. Andrik, van Heeswijk 7, Vught. A. J. Barth, Bechstede 22-04, Goes. V. van den Bergh, Schout van Eijklaan 67, Leidschendam. H. K. F. Boks, Zonnedauw 15, Maarheeze. P. A. Boon, Leekerweg 22, Wijdenes. L. J. M. Bovée, Kwartiersedijk 21, Fijnaart. J. L. J. G. M. Ceulemans, Zwaluwstraat 30, Nijmegen. J. A. van Felius, Hyacintenstraat 18, Sommelsdijk. M. M. S. Feringa, Werfstraat 39, Breda. Mej. J. Gaillard, Pisuissestraat 131, 's-Gravenhage. A. J. Geelhoed, Oude Markt 43, Vlissingen. Mevr. J. J. Glasz-van der Bij, Hoofdstraat 30, De Steeg. Mej. M. R. Granviel, Gevers Deynootweg 80, Scheveningen Th. P. C. Greep, Maria Stuartstraat 5, Eindhoven. Mej. J. Grünfeld, le Jan v. d. Heijdenstraat 146 II, Amsterdam. L. W. Hordijk, Annahoevestraat 69, Brielle. Mej. Y. A. Jamin, Julianalaan 32, Kagerdorp. [95]

Nederlandsch Archievenblad | 1978 | | pagina 53