A rchief- en bibliotheekbeheer in de West Verslag van de conferentie van de Caribbean Archives Association en de Association of Caribbean University and Research Libraries 6-12 november 1977, Willemstad, Curasao Schema Bijhouding Kadastrale en „Hypothecaire" Boekhouding Anno 1977 Wat leidt tot wijzigingen, aanvul lingen in: Worden verwerkt in: Wijzigingen, aanvullin gen voortvloeiend uit: Bep. belemmeringen of verplichtingen (BP, BL, OG, M, NM, D) Ruilverkavelingsovereenkomst Bijz. gevallen betr. kwit. v. kooppenningen, splitsing v. erfpachtscanon en sommige akten van rectificatie. Kadastrale kaart Percelen register nr. 69a Aantekening Kadastrale legger ev. in Alg. Naamwijzer en Percelenreg. nr. 71 Staat nr. 75 bevat gegevens over oude- en nieuwe percelen.^ Nieuwe akte e.d. in het Reg. v. overschr. Verzoek inzake perceelsvorming (PW.) Verkrijging door Erfopvolging (Reg. nr. 51) Algemeen Register nr. 2 bis (zonder kadastrale aanduiding) Hulpkaart bevat kartogra- fisch verband tussen oude percelen. Aanwijzing; meting Veldwerk Losbladig Register (zakelijke rechten als erfdienstbaar heden, grondrenten enz. in bep. gevallen) Verzoek inzake complexaanduiding i.v.m. splitsing in appartementsrechten Nieuwe hypothecaire inschr. of overschr. v.e. beslag, i.h. Reg. v. inschr. Mededeling over/van adresverandering (Gr. bel. nr. 25a) ruilverkavelingsrente verzekeringskamer Staat nr. 73 bevat korte inhoud v.d. aangeboden stukken Bij ged. percelen ook. Akte tot doorhaling Vonnis tot doorhaling Ambtshalve doorhaling ruilverkaveling bij onteigening bij maritaal beslag Proces-verbaal betr. beheersoverdracht. Beschikking NW, NWOP. Verzoekschrift betr. Bestuursbevoegdheid naamsverandering e.d. [54] let us remember only that united we are one The most precious rose, Guillermo E. Rosario Van 6-12 november 1977 werd in Willemstad, Curafao, voor het eerst een gecom bineerde vergadering gehouden van archivarissen en bibliothecarissen in het Cari- bisch gebied door de Caribbean Archives Association (CAA) en de Association of University and Research Libraries (ACURIL). De 150 deelnemers waren onderge bracht in het Holiday Inn Hotel, waar ook de besprekingen werden gehouden. Het thema van de conferentie was: de uitwisseling, de conservering en de vermenig vuldiging van bronnen en andere gegevens over het Caraïbisch gebied. De behande ling van dit thema geschiedde deels in gecombineerde besprekingen en deels in ver gaderingen van archivarissen en bibliothecarissen afzonderlijk. Bovendien werd aan de deelnemers met name praktische voorlichting gegeven op het gebied van de res tauratie en verfilming van archivalia c.a. door de heren Frazer G. Poole en Charles La Hood van de Library of Congress in Washington. Uiteraard kwamen tijdens de vergaderingen ook de gebruikelijke huishoudelijke aangelegenheden van de vereni gingen ter sprake. Wij hebben getracht een zo werkzaam mogelijk aandeel te nemen in de discussies over het thema, dat aan de orde was. Tijdens de openingsceremonie van de conferentie voerden enkele officiële personen het woord. In zijn toespraak wees de minister-president van de Nederlandse An tillen, de heer S. G. M. Rozendal o.m. op de betekenis van het samenwerken op archief- en bibliotheekgebied van de gehele regio, vooral ook omdat het Caribisch gebied één culturele natie zou kunnen vormen. Naar zijn opvatting bestaat er ondanks politieke, raciale en religieuze verschillen en de bestaande taalbarrières een onmisbare culturele verbondenheid onder de bewoners van het gehele Caribisch gebied, welke terugleidt naar een gemeenschappelijke Afro-Europese herkomst. Hij stelde, dat er een groeiend gevoel van saamhorigheid valt waar te nemen, naarmate de politieke afhankelijkheid van de vroegere moederlanden is beperkt of geheel be ëindigd. Namens de regering en het volk van de Nederlandse Antillen sprak hij de hoop uit, dat het gemeenschappelijk historisch erfgoed tijdens de conferentie zou worden zichtbaar gemaakt. In de hierna volgende vergaderingen van de CAA kwamen, behalve het centrale thema van de conferentie, ook zaken naar voren, zoals: (1) de mogelijkheden tot [55]

Nederlandsch Archievenblad | 1978 | | pagina 33