DEVENTER INTERN A. Algemeen AFSCHEIDING PUBLIEKSRUIMTEN Zwolle: de voor het publiek bestemde ruimten zijn niet bijeen gelegen studiezaal op be gane grond, kantine op le verdieping tentoonstellingzaal en vergaderzaal op 3e verdie ping. Wel kan het publiek door een doeltreffend systeem geen andere verdieping bereiken dan de begane grond en de derde verdieping, tenzij met tussenkomst van het personeel. Deventer: de voor het publiek bestemde ruimten zijn bijeen gelegen en duidelijk afge scheiden van de niet voor het publiek bestemde ruimten Kampen: de voor het publiek bestemde ruimten liggen niet bijeen: de studiezaal ligt ver van de tentoonstellingzaal. Met name de laatste ruimte is moeilijk toegankelijk voor het publiek door een lastige wenteltrap. Er is geen doeltreffend toezicht op het binnendringen van het publiek in het depot. Zutphen: het publiek kan alleen via een steile, smalle trap de ruimten, niet voor het publiek bestemd, bereiken. Er is geen doeltreffend toezicht op mogelijk. LOOPAFSTANDEN Zwolle: de onderlinge loopafstanden voor het personeel zijn gering, omdat de werk kamers alle op de eerste verdieping gelegen zijn, die bovendien via een luchtbrug toegang geeft tot de foto-afdeling. Voor kontakt met de studiezaalambtenaar (begane grond) en restauratie-atelier, de minst gebruikte depots in sousterrain en op de tweede verdieping is voor het personeel zowel een goederen- als een personenlift beschikbaar. Deventer: lange looplijnen als gevolg van de niveauverschillen, insteekverdiepingen en onoverzichtelijk gebouw; alleen de verbinding studiezaaldepot is goed te noemen. Kampen: er moet veel gelopen worden van de begane grond naar de eerste verdieping via een lastige wenteltrap (geen lift). Zutphenhet zeer kleine dienstgebouw bewerkstelligt, dat het onderlinge kontakt snel te verwezenlijken is, behalve tussen de begane grond (studiezaal-ambtenaar) en de eerste verdieping (geen lift). De direkte bereikbaarheid van de depots, zowel vanuit de studiezaal als vanuit één der werkkamers op de eerste verdieping is een voordeel. ARCHIEFWAGENTJES Zwolle: goed bereikbaar voor archiefwagentjes, behalve het bijgebouw Deventer: gebruik van archiefwagentjes is niet mogelijk, behalve tussen studiezaal en depot Kampen: gebruik van archiefwagentjes is uitsluitend op de begane grond mogelijk. Zutphen: gebruik van archiefwagentjes is niet mogelijk KELDER Zwolle: groot sousterrain, geheel ingericht als depot, met liften bereikbaar Deventer: drie afzonderlijke kelders Kampen: niet aanwezig Zutphenniet aanwezig B. Publieksruimten HAL Zwolle: zakelijke royale hal; receptiebalie met twee personen; aparte ruime garderobe; geen tassenkast; gezellig zitje voor bezoekers Deventer: sfeervolle hal; geen receptie; aparte garderobe; geen tassenkast [413]

Nederlandsch Archievenblad | 1978 | | pagina 31