[406] ZWOLLE lift iiift tweede verdieping l— Z WOLL E plat dak derde verdieping 10m OORSPRONKELIJKE BESTEMMING Zwolle: uit 1959 daterende betonkonstruktie, onderdeel van de drukkerij Tijl van de Zwolsche Courant Deventer: onderdeel van een totaal gerestaureerd kloostercomplex uit de 15e eeuw, gedurende de laatste 5 jaar gebruikt als Athenaeum Bibliotheek Kampen: kantoor en laboratorium van de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders Zutpheti: drukkerij en uitgeverij Thieme UITERLIJK Zwolle: groot, overzichtelijk gebouw van vijf lagen (29 x 17 m.); op de eerste verdieping verbonden door een luchtbrug met een vroeger woonhuis (5 X 11 m) Deventer: ingewikkeld, onoverzichtelijk gebouw met kantoorgebouw van drie lagen (22 X 13 m) en een depotgebouw van vier lagen (12 X 15 m) Kampen: het gedeelte voor publiek en personeel bestaat uit een klein huis van twee lagen met een zolder (17 X 9 m); haaks hierop een langwerpig, geheel gemoderniseerd gebouw van twee lagen (depot beneden, tentoonstellingzaal en bibliotheek boven) (28 X 7 m) Zutphen: voor publiek en personeel is een zeer klein en smal woonhuis gerestaureerd van twee lagen met een zolder (64 X 174 m); annex is een langwerpige depotruimte van vier lagen, te weten een gemoderniseerde betonkonstruktie, die wegens de banaanachtige vorm niet optimaal te benutten is (25 X 12 m) BELENDING Zwolle: aan drie zijden belend, waarvan aan twee zijden door nachtclubs en aan één zijde door een bankgebouw; het is aan een smalle straat gelegen Deventer: op een klein gedeelte na vrij gelegen Kampen', aan één van de vier zijden belending; wel is het gebouw voor een klein deel grenzend aan een hooizolder. Het dienstgedeelte ligt aan eeen vrij smalle straat Zutphen: aan alle kanten belend door behuizing en werkplaatsen; deze gevaarlijke situatie wordt nog versterkt door ligging aan een zeer smalle straat met aan de overzijde gedeeltelijk ingestorte huizen BEVEILIGING Zwolle: brandpreventie: rookmeldinstallatie, aangesloten op de brandweerkazerne inbraakpreventie: stil infrarood-alarmsysteem, aangesloten op het politiebureau Deventer: brandpreventie: rookmeldinstallatie, aangesloten op de brandweerkazerne inbraakpreventie: ultra sone alarmsysteem (luid alarm binnen gebouw) Kampen: brandpreventie: rookmelders met gasblusinstallatie, zeer doeltreffend, maar zeer kostbaar inbraakpreventie: geen Zutphen: brandpreventie: geen inbraakpreventie: uitwendig alarmsysteem OPEN EN UITNODIGEND KARAKTER Zwolle: ja, d.m.v. glazen pui als entree Deventer: redelijk: hoewel men te maken heeft met een monument, is duidelijk gepro beerd de toegankelijkheid zo optimaal mogelijk te doen zijn Kampen: ja, d.m.v. grote, glazen pui als entree Zutphen: nee, omdat het voor publiek bestemde gedeelte in een woonhuis is onderge bracht [407]

Nederlandsch Archievenblad | 1978 | | pagina 28