a. de acquisitie, c.q. het opdracht geven tot het vervaardigen van beelddokumentatie, zo als kaarten, plattegronden, tekeningen, prenten, foto's en prentbriefkaarten b. het administreren, maar vooral het inventariseren en verder toegankelijk maken van de beelddokumentatie 'lc' aanleggen van een dokumentatie ten aanzien van elders bewaarde beelddokumen tatie, van belang voor de gemeentelijke archiefdienst als gemeentelijk/regionaal-his torisch centrum d. het maken c.q. opdracht geven tot het vervaardigen van geluidsdokumentatie, zoals reportages van belangrijke of karakteristieke zich ter plaatse afspelende gebeurtenissen of interviews met belangrijke of karakteristieke plaatsgenoten e. de acquisitie c.q. de overname van radio-, T.V.- en andere door derden gemaakte vergelijkbare opnamen f. het administreren, maar vooral inventariseren en verder toegankelijk maken van de geluidsdokumentatie g. de materiële verzorging van geluid- en beelddragers en de daarbij behorende appara- tuur h. het verstrekken van inlichtingen uit de geluid- en beelddokumentatie een edukatief ambtenaar met opleiding middelbaar archiefambtenaar en jarenlange onderwijservaring met als taken: het onderhouden van kontakten met alle in aanmerking komende vormen van onder wijs, kulturele instellingen en publiciteitsmedia het verrichten van onderzoek in archieven, bibliotheken, musea en partikuliere kol- lekties voor het verzamelen van materiaal voor te houden tentoonstellingen, het selek- teren en bij de inrichting van de tentoonstelling opstellen van daartoe geschikte ob- jekten, het samenstellen en voor de druk gereed maken van een katalogus met een in- leiding en/of deskundige bijdragen en illustraties het organiseren en houden van rondleidingen voor groepen, zowel in het archiefge- bouw als zodanig, als in de tentoonstellingzaal het maken van archiefgidsen, het begeleiden van werkgroepen en het organiseren van kursussen bijv. mzake paleografie, chronologie, rechtsterminologie, plaatselijke ge- schiedems en genealogisch onderzoek het rondleiden van groepen door de gemeente waarbij historische toelichting wordt gegeven b het op scholen geven van inleidingen over bepaalde onderwerpen uit de plaatselijke geschiedenis een studiezaalambtenaar met opleiding middelbaar archiefambtenaar met als taken: a. de verantwoordelijkheid voor de gang van zaken in de studiezaal en het instrueren begeleiden en kontroleren van de studiezaal- en depotbcdiende en andere in de studie- zaal werkzame niet-bezoekers b. het ontvangen, registreren en assisteren van de bezoekers c. het uitlenen van archivalia, zowel binnen de gemeente als naar andere daarvoor in aanmerking komende archiefdiensten en instellingen, waarbij toegezien wordt op de veilige verpakking, verzending en goede registratie d. het naar aanleiding van mondelinge, maar voornamelijk schriftelijke vragen verrichten van onderzoekingen, mits deze niet te tijdrovend zijn, en het opstellen van concept-ant woorden met vermelding van de gebruikte bronnen een secretaresse-typiste met als opleiding HAVO (eventueel MAVO) met geschiede nis en diploma's typen en steno met als taken: a. postbehandeling b. correspondentie en agenda a. b. c. d. e. f. c. verslaglegging van vergaderingen d. receptie en telefoon e. typewerkzaamheden een comptabele met als opleiding MEAO met boekhoudkundige kennis met als taken: a. financiële administratie b. voorraadbeheer c. personeelsadministratie (ziekte, verlof, deklaraties) een restaurateur met als opleiding het diploma handboekbinden en gespecialiseerde opleiding bij het Centraal Laboratorium voor onderzoek van voorwerpen van kunst en wetenschap, met als taken: a. restauratie van oude boekbanden, archiefbescheiden van papier en perkament, char ters, zegels, tekeningen, kaarten en prenten b. het opzetten en inlijsten van tekeningen, prenten, foto's enz. ten behoeve van de gemeentelijke archiefdienst en ten behoeve van tentoonstellingen c. charterberging d. kontrole op de materiële toestand van de archivalia in de depots e. bind-, snij- en drukwerk, vervaardiging van portefeuilles, enz. ten behoeve van de ge meentelijke archiefdienst en eventueel ten behoeve van andere gemeentelijke diensten f. het verpakken van uit te lenen archivalia g. het doen van voorstellen met betrekking tot aanschaffing van restauratie-apparatuur h. materiële verzorging van en zorg voor de restauratie-apparatuur een fotograaf met als opleiding diploma Fotovakschool, historische belangstelling en kennis van microfilm en reprotechniek met als taken: a. buitenfotografie, zowel incidenteel als grote projekten b. reproduktiefotografie ten behoeve van de beelddokumentatie, tentoonstellingen en derden c. charter- en zegelfotografie d. filmen van journaal en bepaalde thema's e. monteren van films ten behoeve van voorstellingen en het maken van dia's ten be hoeve van klankbeelden f. technische begeleiding van filmvoorstellingen voor edukatieve doeleinden g. technische begeleiding van grote projekten op het gebied van fotokopieerwerk h. het doen van voorstellen met betrekking tot de aanschaf van foto- en filmapparatuur i. materiële verzorging van en zorg voor de foto- en filmapparatuur een microvist met als opleiding LEAO met typevaardigheid en zo mogelijk histori sche belangstelling, met als taken: ahet kontroleren van te verfilmen archivalia op paginering en volledigheid b. het maken van opnamen door middel van een microfilmcamera (hierbij letten op het kader, vlak liggen der archivalia en densiteit) c. het ontwikkelen of laten ontwikkelen van de microfilms (eventueel dupliceren ten be hoeve van een schaduwarchief) d. het verwerken van de microfilms tot microfiches (ook betypen) e. het voor gebruik gereed maken en houden van een microficheskast in de studiezaal f. het vormen en verzorgen van een schaduwarchief g. het voeren van een doeltreffende administratie van hetgeen verfilmd is, inclusief het maken en bijhouden van een concordans tussen archiefnummers en microfilmnummers een studiezaalfdepotbediende/bode/concierge met opleiding LTS of LEAO met 393

Nederlandsch Archievenblad | 1978 | | pagina 21