Personalia 'Aspekten van modern Archiefbeheer'verslag van de studiedagen gehouden te Scheveningen op 29 en 30 september 1977 Inventaris van papieren, afkomstig van leden van het geslacht van Beresteyn en aanverwante geslachten, verschenen. Op 27 oktober 1977 werd in de examenzaal van het Algemeen Rijksarchief te 's-Gra- venhage een bijeenkomst gehouden ter gelegenheid van het verschijnen van boven genoemde inventaris. De samensteller van het werk, drs. J. A. A. Bervoets, gaf een korte toelichting over de totstandkoming van het werk en overhandigde de eerste exemplaren aan leden van de familie Van Beresteyn, onder wie jonkvrouwe P. V. van Marle-van Beresteyn, dochter van Eltjo Allegondus van Beresteyn (1876-1948), van wie de meeste papieren afkomstig zijn. Ook bedankte de heer Bervoets allen, die door overdracht of ruiling van archivalia, door het geven van advies of anderszins tot de totstandkoming van de inventaris hebben bijgedragen. Nieuw lid H. Ronner, Malusdreef 7 te Vlaardingen Afgevoerd uit het ledenbestand Drs. H. B. M. Essink te De Meern Mej. M. J. M. de Grauw te Beneden-Leeuwen C. J. Harthoorn te Barendrecht W. M. M. Heijnen te Rotterdam S. Hidayat te Leiden Drs. K. Jongeling te Garmerwolde Mevr. drs. M. A. Klostermann-van Niekerk te Eersel R. D. E. L. Madlener te Limbricht Mej. P. T. L. Tobing te 's-Gravenhage D. Utomo te 's-Gravenhage Wegens de toenemende belangstelling voor de geschiedenis van ons land, in het bij zonder van de gewesten, en wegens de grotere interesse voor de monumenten is met ingang van 1 oktober 1977 dr. W. R. Wybrands Marcussen benoemd tot adjunct directeur van uitgeverij De Walburg Pers in Zutphen. Hij werkte tevoren bij de Staatsuitgeverij en Unieboek en is bestuurslid van de Historische Vereniging Holland en lid van de Culturele Raad Noord-Holland, werkgroep geschiedbeschrijving en archieven. Archievenblad Aan de studiedagen over Aspekten van modern archiefbeheer, gehouden in Scheve - ningen op 29 en 30 september 1977, die reeds aandacht kregen in Trefpunt van oktober 1977, zal een afzonderlijke aflevering van het Archievenblad gewijd worden. Daar dit extra-nummer tot de jaargang 1977 gerekend wordt, doen de lezers er goed aan te wachten met het inbinden van deze jaargang tot zij het studiedagennummer met de jaarinhoud ontvangen hebben. [352] Op 29 en 30 september 1977 werden in het Europa Hotel te Scheveningen door de Vereniging van Archivarissen in Nederland en door de algemene rijksarchivaris twee studiedagen belegd over het thema "Aspekten van modern archiefbeheer". Het congres werd geopend door de voorzitter van de V.A.N., drs. B. Woelderink. Aan het slot van zijn openingstoespraak verwelkomde hij in het bijzonder een aantal gasten van buiten de vereniging. Van het departement van C.R.M. was de heer P. J. Yperlaan, directeur M.M.A., aanwezig. De Archiefraad werd vertegenwoordigd door prof. mr. J. P. A. Coopmans enmr. dr. L. de Gou, respectievelijk voorzitter en ondervoorzitter van de raad. Uit België werden de algemene rijksarchivaris, dr. C. Wijffels en de voorzitter van de sectie archivarissen van de Vereniging van Archi varissen en Bibliothecarissen in België, de heer H. Coppens begroet. De afgevaar diging uit de Bondsrepubliek Duitsland bestond uit dr. Hugo Stehkamper, directeur van het stadsarchief te Keulen, en mevrouw Marianne Englert, werkzaam bij het centraal archief van de Frankfurter Allgemeine Zeitung, voorzitster van de vakgroep pers, radio en film binnen de Westduitse vereniging van archivarissen. Verwante or ganisaties in Nederland werden vertegenwoordigd door de heren W. N. Berends en K. van der Woude, respectievelijk voorzitter en secretaris van de S.O.D., en P. J. A. Pelser, van het bestuur van de Nederlandse Vereniging van Bedrijfsarchivarissen. Hierna werd op de eerste dag achtereenvolgens het woord gevoerd door mr. A. E. M. Ribberink, dr. H. Boberach, leitender Archivdirektor im Bundesarchiv Koblenz, drs. F. C. Berkenvelder, mr. J. Rinzema, mevrouw dr. W. Chr. Pieterse en dr. J. E. A. L. Struick. De dag werd besloten met een plenaire discussie tussen de inleiders van deze dag en de andere aanwezigen. Op de tweede dag spraken respectievelijk drs. B. J. Slot, drs. H. Bordewijk en drs. M. K. J. Smeets. Ook zij besloten hun bijdrage aan het congres met een gemeenschappelijke discussie met de andere aanwezigen. In zijn slotwoord dankte de voorzitter de inleiders, de programmacommissie en het voorbereidingscomité. De programmacommissie, bestaande uit mr. A. E. M. Rib berink, drs. H. Bordewijk, A. Graafhuis en drs. B. Woelderink, had zich bezig gehouden met het inhoudelijke gedeelte van de voorbereiding. Het technisch-orga- nisatorisch gedeelte daarvan was verzorgd door het voorbereidingscomité, dat werd gevormd door de dames A. M. E. H. Leuring en J. F. M. Wentholt en de heren R. J. Jansen en J. A. Masselink onder voorzitterschap van de heer A. Graafhuis. In zijn dankbetuigingen betrok hij ook de Morren-stichting, die een belangrijk gedeelte van de verblijfkosten van de deelnemers heeft betaald. In het bijzonder de directeur van [353

Nederlandsch Archievenblad | 1978 | | pagina 1