[275 Rotterdam, Utrecht, de streekarchieven Zuid-West Utrecht, Krimpenerwaard, Peel- land, Nassau-Brabant en onder toezicht van de provinciaal inspecteur in Zuid-Hol land en onder toezicht van de provinciaal inspecteur in Noord-Brabant. Op slechts enkele uitzonderingen na wordt het praktisch werk gehonoreerd: rijksarchiefdienst aantal arbeidsovereenkomst t/m examen hoger (ca. 2.750,4 middelbaar (ca. 1.500,10 Nederlandse Antillen 2 W.S.W. enz. (middelbaar) 2 Ongehonoreerd hoger 1 middelbaar 4 gemeentelijke archiefdiensten (en streekarchieven) formatieplaats hoger middelbaar arbeidsovereenkomst hoger (ca. 2.100,-2.500, middelbaar (ca. 1.000,1.700, (minder dan 1.000, W.S.W. enz. (middelbaar) art. 42, twee adspirant-middelbaar archiefambtenaren zijn voorgedragen voor een tegemoetkoming uit 's rijks schatkist, als bedoeld in art. 42 van het archief- besluit (beide ontvangen reeds een kleine tegemoetkoming van gemeente- resp. streekarchiefwege). formatieplaats bij overheidsdienstdoch niet bij archiefdienst, middelbaar 3 Vakken en docenten Bij elk vak is aangegeven hoeveel lesuren aan adspirant-hogere archiefambtenaren (H) en aan adspirant-middelbare archiefambtenaren (M) worden gegeven. Afwij kingen van het aantal lesuren volgens het leerplan 1976-1977 zijn tussen haakjes aangegeven. Ordenen en beschrijven van archieven: J. G. M. Boon, streekarchivaris van Zuidwest-Utrecht; drs. H. Bordewijk, gemeentearchivaris van 's-Gravenhage; dr. Th. E. Jensma, gemeentearchivaris van Dordrecht; mr. W. J. Meeuwissen, chartermeester 1ste klasse bij het rijksar chief in Overijssel. Registratuur van de rijksadministratie in de 19e eeuw: drs. R. M. E. Raaff, beheerder van het hulpdepöt van de rijksar chiefdienst in Schaarsbergen. Het dossierstelsel en de toepassing van de U.D.C.: J. Lansen, hoofd van de afdeling interne zaken der gemeentesec retarie van Delft; J. O. van de Vegte, gemeentearchivaris van Apeldoorn. 1 excl. kenismaking in de praktijk met de registratuur. H 40 M 58 H 8i M 12(10)i [274] Hoofdzaken van de archiefwetgeving: H 6 M 8( 9) mr. J. D. Chr. de Vries, hoofd van de afdeling archieven van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Methodiek van het archiefonderzoek: H 10 M 8( 9) drs. H. P. Leeuwenberg, chartermeester bij het rijksarchief in Utrecht; drs. J. H. M. Wieland, directeur van de rijks archiefschool. Hoofdzaken van het beheer van prenten en kaarten: H 6 M 6 P. Ratsma, chef van de historisch-topografische atlas van de ge meentelijke archiefdienst van Rotterdam (gastdocent). Nederlandse en Latijnse paleografie: H 30(32) Mevr. drs. E. T. Suir, chartermeester bij het rijksarchief in Utrecht. Paleografie, beperkt tot teksten in het Nederlands: M 40 drs. J. Hofman, chartermeester bij het rijksarchief in Gelderland; drs. R. G. H. M. Kunst, gemeentearchivaris van Leeuwarden, drs. F. A. M. Schoone, chartermeester bij het gemeentearchief van Rotterdam. (Hoofdzaken van de) historische chronologie: H 5 M 5( 4) mr. W. Downer, gemeentearchivaris van Leiden. Middeleeuws Latijn: H 24 drs. R. E. Künzel, wetenschappelijk ambtenaar bij het instituut voor dialectologie, volkskunde en naamkunde van de Koninklijke Nederlandse akademie van wetenschappen. Ambtelijk Nederlands vóór 1700: M 18 drs. J. B. Berns, wetenschappelijk ambtenaar bij het Instituut voor dialectologie, volkskunde en naamkunde van de Koninklijke Ne derlandse akademie van wetenschappen; mr. F. Keverling Buisman, chartermeester 1ste klasse bij het rijks archief in Drenthe; drs. C. L. T. Verkerk, wetenschappelijk medewerker le klasse aan de Universiteit van Amsterdam. Hoofdzaken van de geschiedenis van Nederland, waaronder begre- M 48 pen die van de staatsinstellingen van vóór 1813: drs. F. C. Berkenvelder, gemeentearchivaris van Zwolle; drs. S. Groenveld, wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de rijks universiteit te Leiden; drs. P. H. J. van der Laan, hoofdchartermeester bij het gemeente archief van Amsterdam. Oorkondenleer: H 20(18) drs. E. J. Harenberg, bewerker van het nieuwe oorkondenboek van Gelre en Zutphen. (Hoofdzaken van de) geschiedenis van de Nederlandse rechtsin- H 10 M 6( 7) stellingen: mr. F. C. J. Ketelaar, algemeen medewerker van de algemene rijks archivaris; mr. F. Keverling Buisman; mevr. mr. M. M. Warning, chartermeester 1ste klasse bij het rijks archief in Noord-Holland. Inleiding tot de rechtswetenschap: H 4 mr. F. C. J. Ketelaar.

Nederlandsch Archievenblad | 1978 | | pagina 2