getrokken, vooral t.b.v. de statistiek. Dit zijn de staten L I t/m III en M, N en O. Deze worden hieronder behandeld. Afbeeldingen zijn te vinden bij de staats bladen, waarin de betreffende K.B.'s zijn gepubliceerd. Tenslotte worden tegelijk met de gemeenterekening ook de rekeningen van diensten en bedrijven van de gemeenten door gemeenteraad en gedeputeerde staten vastge steld. Daar deze bedrijven een ander type administratie bezitten dan de secretarie, verschillen ook de jaarstukken van karakter. Zij zijn gespecificeerd in de artt. 38 t/m 40 van de rekeningvoorschriften 1931 rekeningvoorschriften 1931 Bij K.B. van 8 september 1931, Stbl. 395 zijn tegelijk met nieuwe begrotings- ook nieuwe rekeningvoorschriften vastgesteld. Wijzigingen na 1931. a. 29-12-1937 Stbl. 389 C Invoering bevelschriften H I t/m VI in plaats van H I en II. Zie hiervoor onder 2.1.1. Kleine wijziging in voorschriften, hiermee samenhangend. b. 6-5-1949 Stbl. I 195 Belangrijke wijziging in de voorschriften, nl. Onze Minister van Binnenlandse Zaken is bevoegd, G.S. der provinciën ge hoord, in model F (rekening) met handhaving van de daaraan en aan deze voor schriften ten grondslag liggende beginselen, wijzigingen aan te brengen". Zie bij "Begroting". c. 22-6-1959 Stbl. K 261 Belangrijke wijziging: invoering der verdeelstaten modellen L I, II, III. De verdeelstaten worden opgemaakt door uit de rekening bepaalde categorieën uit te splitsen en opnieuw te groeperen voornamelijk t.b.v. de statistiek. De in houd wordt hieronder vermeld. Verzamel-, verdeel- en toelichtende staten Verzamelstaten Model I. Ingevoerd in 1924, opnieuw bekrachtigd in de rekeningvoorschriften 1931. Verzamelstaat model I een voor elk hoofdstuk of voor elke afdeling afzonderlijk opgemaakte lijst van inkomsten per volgnummer. Model K. Ingevoerd in 1924, opnieuw bekrachtigd in de rekeningvoorschriften 1931. Verzamelstaat model K een voor elk hoofdstuk afzonderlijk opgemaakte lijst van uitgaven per volgnummer. Verdeelstaten Model L I Ingevoerd bij K.B. van 22-6-1950 Stbl. K 261. Staat, aangevende de: personeelsinkomsten en -uitgaven (sociale voorziemngen). [316] Deze staat is bij K.B. van 8-7-1970 Stbl. 375 vervangen door de staten: Model L I a en L I b. De staat L I a is de staat, aangevende de: inkomsten en uitgaven terzake van huidig personeel. Staat Lib geeft aan: inkomsten en uitgaven terzake van voormalig per soneel. Model LII Ingevoerd bij K.B. van 22-6-1950 Stbl. K 261 Staat, aangevende de kapitaalslasten. Model L III Ingevoerd bij K.B. van 22-6-1950 Stbl. K 261. Staat, aangevende de: overige materiële inkomsten en uitgaven, voorzover die over verschillende hoofdstukken moeten worden verdeeld. Dit betreft verrekenposten, zoals verschuldigde grondlasten, verzekeringen etc. Toelichtende staat model M Ingevoerd bij K.B. van 21-4-1951 Stbl. 127. Staat van vaste schulden der gemeente (met inbegrip van de rijks- en provinciale voorschotten). In deze staat behoren alle door de gemeente aangegane geldleningen (zowel annuï- teits- als andere leningen) met inbegrip van de rijks- en provinciale voorschotten (voor woningbouw, landarbeiderswet, enz.) te worden opgenomen, welke op 1 janu ari van het begrotingsjaar nog niet geheel zijn afgelost. In deze staat mogen niet worden opgenomen: ade geldleningen opgenomen uit eigen middelen en bij bedrijven, fondsen of in stellingen; b. de waarborgsommen; c. de kasgeldleningen. Evenmin moeten worden vermeld de van het rijk of de provincie ontvangen voor schotten op bijdragen, op uitkeringen e.d. dus de zgn. kasvoorschotten. Staat model N Ingevoerd bij K.B. van 21-4-1951 Stbl. 127. Staat van door de gemeente gewaarborgde leningen. Hieronder vallen bijv. de door de gemeente gewaarborgde leningen, welke particu lieren aangaan bij de koop van een huis. Toelichtende staat model O Ingevoerd bij K.B. van 29-1-1964 Stbl. 26. Staat van eigen kapitaal, reserves en waarborgsommen. N.B. Fondsen (b.v. onderhoudsfondsen) moeten als reserves worden aangemerkt. Op deze staat worden bijv. geboekt de waarborgsommen, die door bijzondere scholen bij de gemeente gestort moeten worden, wanneer ze een school bouwen. [317]

Nederlandsch Archievenblad | 1978 | | pagina 23