Bij het Centraal Archievendepot van het Ministerie van Defensie, ter stand plaats 's-Gravenhage, kan worden geplaatst een ASSISTENT ARCHIEFONDERZOEKER (mnl./vrl.) voor het verlenen van assistentie bij c.q. het zelfstandig verrichten van on derzoeken in de archieven van defensie, alsmede de daartoe voorafgaande en afsluitende administratieve en documentatiewerkzaamheden. Vereist zijn het diploma HAVO/VWO en het diploma middelbaar archief- ambtenaar, goed combinatievermogen, goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid en bereidheid tot diepgaand onderzoek. Salaris, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring max. 2543.bruto per maand. Minimaal 20 vakantiedagen per jaar en 8% vakantieuitkering. Sollicitaties worden met belangstelling tegemoetgezien door het hoofd van het Bureau personeelsvoorziening burgerpersoneel. Kalvermarkt 32 te 's-Gravenhage. MINISTERIE VAN DEFENSIE De cursus 1977-1978 van de rijks ar chief school* Leerlingen Aan de cursus 1977-1978 nemen 8 adspirant-hogere en 44 adspirant-middelbare archiefambtenaren deel. De opleiding middelbaar archiefambtenaar wordt voorts door een toehoorder gevolgd. De samenstelling van de groep adspirant-hogere archiefambtenaren is als volgt: een jurist en zeven historici (twee mediëvisten, één met hoofdvak sociaal economische geschiedenis, vier met hoofdvak nieuwe geschiedenis). De vooropleiding van de middelbare archiefambtenaren is HAVO 12 (hierbij 2 medewerksters van het Centraal Historisch Archief in Willemstad), MMS 1, athe neum 3, HBS 11, gymnasium 10. Velen van hen hebben na de middelbare school een of enkele jaren gestudeerd aan een universiteit, een instelling voor hoger beroeps onderwijs e.d. Daaronder zijn vier deelnemers met een doctoraal (2 historici, 1 jurist, 1 bioloog), een met een kandidaats rechten en een met een kandidaats Neder lands. Met dispensatie werden 7 deelnemers toegelaten, waarvan 4 met S.O.D. II (totaal aantal deelnemers met S.O.D. II 5). De toehoorder is belast met het beheer van de archieven van de orde van vrijmetselaren. De gemiddelde leeftijd van de adspirant-middelbare archiefambtenaren is wederom vrij hoog: 28 jaar (inclusief de toehoorder), nl. 1 van 18 jaar, 31 tussen 20—29 jaar, 10 tussen 3039 jaar en 3 ouder dan 40 jaar. De gemiddelde leeftijd van de adspi rant-hogere archiefambtenaren is eveneens 28 jaar. Laatstgenoemden zijn praktisch werkzaam bij de rijksarchieven in Utrecht, Maas tricht, de eerste afdeling van het Algemeen Rijksarchief en derde afdeling van het Algemeen Rijksarchief (2). Voorts bij de gemeentearchieven te Amsterdam, Tilburg en Zwolle. De adspirant-middelbare archief ambtenaren zijn praktisch werkzaam bij de tweede (3) afdeling van het algemeen rijksarchief, bij de kaartenafdeling van het algemeen rijksarchief (in samenwerking met de tweede afdeling), bij de afdeling rijksarchiefinspectie (3, waarvan 1 in samenwerking met de eerste en 2 in samen werking met de tweede afdeling), de rijksarchieven te Groningen, Zwolle (2), Arn hem (2), Utrecht (2), Haarlem, 's-Hertogenbosch (3), bij de gemeentearchieven Am sterdam, Arnhem, Deventer, Eindhoven (2), Goes (2, waarvan een verbonden aan de gemeentesecretarie te Goes en een aan de gemeentesecretarie te Borsele), Hoorn, 's-Gravenhage (2), Haarlem, 's-Hertogenbosch, Leiden, Nijmegen (2), Roermond, Vergelijk de mededelingen over de cursus 1976-1977 in N.A.B. 80 (1976) 243-246. [273

Nederlandsch Archievenblad | 1978 | | pagina 1