Mededelingen van het bestuur Drs. H. G. van der Hert, Matenalaan 45, Arnhem F. A. Herteman, Anjerlaan 47, Nijnscl J. J. V. J. v. d. Heijden, Karei Doormanlaan 5, Tilburg W. M. M. Heijnen, Olijflaan 47, Rotterdam S. Hidayat, Morsweg 16, Leiden G\W1tM' Van, Ho°ëstraten> N,'euw Herlaer 125, Amsterdam Mej. A. H. van der Horst, Ruysdaelstraat 20, Haarlem Drs. D. v. d. Hul, Pinksterbloemplein 4, 's-Gravenhage J. D. Jansen, Oostersingel 3, Assen Drs. K. Jongeling, Dorpsweg 67, Garmerwoldc F. H. de Klerk, Pluimpot 62, Hansweert Mevr. M. A. Klostermann-van Niekerk, Stelt 30, Eersel Mej. V. A. M. de Kort, Versterstraat 13, Vught Drs_JP. A Louman, Admiraal de Ruyterweg 71, Amsterdam K. D. b. L. Madlener, Dr. Nolenstraat 34, Limbricht W. J. Meijerink, Laan van Poot 472, 's-Gravenhage J. M. Muller, Corneillelaan 1, Utrecht A. W. T. Müller, Fahrenheitstraat 432, 's-Gravenhage dH' M'^,a,n Nederveen"van Veen, Van Griethuysenplein 4, Oegstgeest R. M. de Raat, Oldengaarde 107, Amsterdam oegstgeest Mevr. A. J. de Raat-Giljam, Oldengaarde 107, Amsterdam Mr. rh. J. van Rensch, Ruttenweg 3, Horst H. J. T. Rullmann, Steenen Kruisstraat 3, Nijmegen F^W WfGHMfHW' Smalen-Ruit-berg, Oude Arnhemseweg 299, Zeist b. W. Smit, Hoofdpoortstraat 10, Zierikzee J. A. S. M. Suykerbuyk, Raadhuisstraat 114, Hoogerheide Mej. P. T. L. Tobing, Dovenetelweg 75, 's-Gravenhage R. Utermöhlen, Amsteldijk 8711, Amsterdam D. Utomo, Dovenetelweg 75, 's-Gravenhage A. A. Veer, Nassaulaan 11, Bergen (N.H.) J. Verseput, Genoenhuis 6, Geldrop Mej. S. Vonk, Binnensingel 30, Deventer S. Wartena, Burgemeester Dijckmeesterweg 6, Zutphen Uit de vereniging traden J. J. Buskes te Middelstum Mr. J. W. C. van Campen te Utrecht J. E. Ennik te Assen Mevr drs. C. J. van Hasselt-von Ronnen te Breukclerveen Mr. D. Kalma te Goutum Mej. L. A. A. C. Koning te Santpoort Mej. S. C. F. van Leeuwen te Amsterdam Drs. G. W. van der Meiden te Leiden Mevr. A. J. Popkema-van Heiningen te Bergum Drs. A. H. G. Schaars te Arnhem C. E. Schabbing te IJmuiden Mr. A. P. van Schilfgaarde te Arnhem Mr. A. P. van Stapert-Eggen te Nijmegen J. A. van Vuuren te Utrecht Dr. J. Woltring te Voorburg B. P. M. Wuisman te Maastricht B. van der Wulp te 's-Hertogenbosch [192] Notulen van de ledenvergadering van de Vereniging van Archivarissen in Nederland, gehouden op vrijdag 3 juni 1977 in de Provinciale Biblio theek van Friesland te Leeuwarden. De voorzitter drs. B. Woelderink opent om 11.00 uur de vergadering. Berichten van verhindering zijn binnengekomen van R. J. Jansen, drs. C. Th. Lohmann dr J. W. M. Peijnenburg, drs. B. J. van der Saag, dr. P. Scherft, dr. J. A. Schimmel," mej. H. Ch. Schoonhoven, J. Vos en drs. J. H. M. Wieland. De voorzitter deelt mede dat door een betreurenswaardige fout van het bestuur een aantal aspirant-leden het eerste nummer van het Nederlands Archievenblad met ontvangen heeft. Er zal echter alles in het werk gesteld worden om deze fout te herstellen. Hij herinnert kort aan de op 29 en 30 september te Scheveningen te houden stu diedagen over "aspecten van modern archiefbeheer" en ook aan het bestaan van de F. J. Duparc-prijs": hij roept de leden die nog geen tien jaar geleden hun di ploma behaald hebben op om voor 1 november 1977 werkstukken e.d., beant woordende aan de in het reglement (afgedrukt in Archievenblad 76 (1972) p. 167- 168) gestelde eisen, in te dienen bij het Algemeen Rijksarchief. Tenslotte deelt hij mede dat er een commissie "Normering Archieven Lagere Overheden ingesteld is, bestaande uit drs. F. C. Berkenvelder, voorzitter, mr. Caspar van Heel, mr. Th. N. Schelhaas, drs. C. O. A. baron Schimmelpenninck van der Otje, C. R. Schoute en drs. A. J. M. den Teuling, met als taak de verde re uitwerking van bijlage IV van het op 23 november 1976 aanvaarde rapport A.L.O. Van de rondvraag wordt geen gebruik gemaakt, waarna mr. J. Rinzema enige mededelingen van organisatorische aard doet. Hierna sluit de voorzitter de verga dering. De presentielijst werd door 67 personen getekend. Na dit officiële gedeelte houdt mr. J. Rinzema, rijksarchivaris in de provincie Friesland, een kort referaat over de geschiedenis van de totstandkoming van het nieuwe Rijksarchief en een aantal problemen dat daarbij opgelost moest worden en nog in de nabije toekomst opgelost moet worden, b.v. de inrichting van de restauratieafdeling. Hierna wordt in de daarvoor uitermate geschikte zaal-van de Provinciale Bibliotheek een diaserie met toelichting gedraaid over verleden, heden

Nederlandsch Archievenblad | 1977 | | pagina 1