Drs. J. A. ten Cate met de oud rijksarchivaris mr. dr. J. P. WA. Smit en de rijks archivaris mej. drs. E. H. Korvezee in 1950 getekend door Kees van Valderen. Op 23 april 1977 overleed te Sluis op de leeftijd van 74 jaar mr. W. Le Mair, die archivaris geweest is van de gemeente Sluis en van het waterschap Het Vrije van Sluis. Op 29 april 1977 overleed te Amsterdam op 71-jarige leeftijd de heer J. F. M. den Boer, oud bibliothecaris van de Gemeentelijke Archiefdienst aldaar. Met ingang van 1 mei 1977 is aan drs. J. A. ten Cate, hoofdchartermeester bij het Rijksarchief in Noord-Brabant, eervol ontslag verleend wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Ten Cate was sedert 1 februari 1951 aan het Rijksarchief te 's-Hertogenbosch verbonden en vervulde een vacature, die sedert de benoeming van dr. W. J. Formsma tot waarnemend rijksarchivaris in Groningen per 1 juli 1946 vier jaar en zeven maanden onvervuld was gebleven. Hij publiceerde o.a. De notariële archieven in Noord-Brabant 1957, Het archief van Vergadering en Convent te Albergen 1961, Inventaris van de Archieven van de rentmeesters van Prins Frederik en hun opvolgers 1971, Inventaris der bestuursarchieven van de de partementen Bataafs Brabant, van de Dommel, Hollands Brabant en van de Monden van de Rijn alsmede van het arrondissement Breda van het departement der Twee Nethen 1975 en met drs. E. H. Korvezee Inventarissen van de Archieven der Hypo theekbewaarders te Breda, Eindhoven en 's-Hertogenbosch 1970. [190] Op 5 mei 1977 kon de Bredase gemeentearchivaris dr. F. A. Brekelmans het tweede deel van de Geschiedenis van Breda aanbieden aan burgemeester ir. W. Merkx. Het boek, dat als ondertitel heeft "aspecten van de stedelijke historie 1568-1795" is onder leiding van dr. Brekelmans samengesteld door de heren dr. V. Beerman, dr. J. van Dooren, dr. J. de Lepper en dr. J. Peeters, die resp. de geschiedenis van de stad, de kerken van de reformatie, de Rooms Katholieke kerk en het aanzien van de stad en haar gebouwen behandelden. De gemeentearchivaris zelf schreef over Bestuur en rechtspraak in de periode 1568-1795. Uitslagen archiefexamens In de periode december 1976maart 1977 zijn geslaagd: Voor het examen hoger archief ambtenaar Drs. J. P. C. M. van Hoof (le deel) Mr. D. van Krugten (le deel) Drs. R. L. Koops (2e deel) Voor het examen middelbaar archief ambtenaar F. M. Eliëns Mej. P. A. A. Mak Mej. A. M. A. van Geloven M. van Tulden H. C. Kessler J. van Wandelen Alle adspirant leden, die de hoedanigheid van hoger of middelbaar archiefambtenaar verwierven, werden lid van de Vereniging van Archivarissen in Nederland. Nieuw lid Joh. Schaafsma, Dennenstraat 41, Leeuwarden Nieuwe adspirant leden J. Alleblas, Giessenstraat 96, Dordrecht Mej. drs. F. van Anrooij, Forellendaal 750, 's-Gravenhage M. J. v. d. Berge, Frans Halsstraat 9, Goes Mevr. W. E. de Boer-Meiboom, Kruidentuinen 33, 's-Gravenhage J. F. Borst, Meenteweg 7, Zwolle Dr. G. R. Bosscha Erdbrink, Westersingel 10A, Groningen J. H. Coelingh Bennink, Eerbeekseweg 97, Loenen Drs. M. van Doorn, Van Ostadestraat 163 III, Amsterdam Mej. E. J. Driehuizen, Frankenstraat 7, 's-Gravenhage Drs. M. van Driel, Klaverlaan 108, Arnhem K. F. van Dijk, Heimond 33, De Lier Drs. H. J. Ernst, Prinsengracht 439, Amsterdam H. F. M. Fluitman, Uiverhof 54, Beverwijk J. A. Fokkens, Peter Schunckstraat 434, Heerlen H. F. R. de France, Hofstraat 5, Utrecht Mej. M. J. M. de Grauw, Zandstraat 105, Beneden Leeuwen J. H. M. M. van Hall, Wilhelminastraat 22, Eijsden C. J. Harthoorn, Van Hogendorpsingel 6, Barendrecht [191

Nederlandsch Archievenblad | 1977 | | pagina 48