Personalia S* -Tj Mededelingen van het bestuur Op 3 december 1976 overleed te Heerlen drs. L. E. M. A. van Hommerich, oud gemeentearchivaris aldaar. De Groothertog van Luxemburg heeft J. Steur benoemd tot Officier in de Orde van de Eikenkroon, in 1841 ingesteld door Koning Willem II als Groothertog van Luxemburg. luweel en brevet werden door de Luxemburgse ambassadeur uitgereikt aan de heer Steur, die in 1954 door Groothertogin Charlotte benoemd werd tot Ridder met kroon in de Orde van Adolf van Nassau, en die sinds 1949 erelid is van de Section historique de l'Institut Grand-Ducal de Luxembourg. Uitslagen archiefexamens. In de periode juni-november 1976 zijn geslaagd: Voor het examen hoger archief ambtenaar Drs. W. A. Fasel (le deel) Mr. M. W. Roosenboom (2e deel) Drs. Th. P. M. Huijs (2e deel) Drs. B. J. van der Saag (le deel) Drs. A. C. M. Kappelhof (le deel) Drs. F. Scholten (2e deel) Drs. R. L. Koops (le deel) Mej. Drs. E. T. Suir (2e deel) Voor het examen middelbaar archief ambtenaar H. B. N. B. Adam P. Douglas W. W. van Driel Mevr. J. Ellerbroek-Wellinga Mej. S. A. L. de Graaff Mej. F. C. Hartman H. den Hertog J. O. Henar P. J. Horsman H. lochemsen D. Tj. Koen R. M. Peeters L. J. A. Pennings J. H. M. Putman P. M. Roost R. U. O. St. Spiekerman J. Spoorenberg Drs. C. J. J. Stal J G. P. van Tiggelen J. D. van Tuyl B. H. de Vries W. van Wetering Mej. Drs. M. C. M. Wishaupt Mej. J. Woudsma B. P. H. Wuisman B. van der Wulp Alle adspirant leden, die de hoedanigheid van hoger of middelbaar archiefambtenaar verwierven, werden lid van de Vereniging van Archivarissen in Nederland. [96] Notulen van de jaarvergadering van de Vereniging van Archivarissen in Nederland, gehouden op donderdag 24 februari 1977 in het gebouw van de Hollandse Maatschappij der Wetenschappen te Haarlem. De voorzitter, drs. B. Woelderink, opent om 11.00 uur de vergadering. Daarbij spreekt hij woorden van erkentelijkheid uit aan het adres van de Hollandse Maat schappij der Wetenschappen voor het ter beschikking stellen van vergaderruimte en brengt hij dank aan het personeel van het Gemeentearchief van Haarlem voor de geboden hulp bij het organiseren van deze dag. Berichten van verhindering zijn ingekomen van L. J. Abelmann, mr. A. L. G. M. van Agt, mr. P. J. W. Beitjes, drs. F. C. Berkenvelder, mr. E. D. Eyken, A. Graafhuis, mr. C. J. van Heel, dr. J. W. M. Peynenburg, dr. L. P. L. Pirenne, Th. J. Poelstra, drs. R. A. D. Renting, mr. A. E. M. Ribberink, mr. J. Rinzema, drs. B. J. van der Saag en drs. C. O. A. baron Schimmelpenninck van der Oije. Hierna spreeks de voorzitter de jaarrede uit1. Vervolgens stelt hij een bestuursvoorstel buiten de agenda aan de orde. Voorgesteld wordt dr. W. I. Formsma op grond van zijn grote verdiensten voor de vereniging, o.m. blijkend uit zijn 16-jarig bestuurslidmaatschap, op grond van zijn verdiensten als bewerker van archieven in verschillende provincies, en op grond van zijn grote ver diensten als publicist, zowel als historicus als als beoefenaar van de archivistiek, te be noemen tot erelid van de vereniging. De vergadering neemt dit voorstel bij lang durige acclamatie aan. Dr. Formsma aanvaardt met genoegen deze benoeming en spreekt een kort woord van dank uit over de hem zo onverwacht te beurt gevallen eer. De notulen van de ledenvergaderingen van 19 februari en 2 juni 1976 worden bij acclamatie vastgesteld. Daarna brengt de penningmeester, R. J. Jansen, het financiële verslag over 1976 uit. Hij merkt op dat de rijkssubsidie voor 1976 25.200,— bedroeg, hetgeen met de inkomsten verkregen uit de abonnementen en verkoop van drukwerk een bedrag oplevert, dat ongeveer benodigd is om de kosten van het Nederlands Archievenblad (iets meer dan 39.000,—) te dekken. Naar aanleiding van het voor de vereniging nadelige verschil tussen de inkomsten en uitgaven voor de circulaires deelt hij 1 Zie hierna blz. 106

Nederlandsch Archievenblad | 1977 | | pagina 1