Gel der se Kant ongerech t sar chi even Vernietigings- en inventarisatieproblemen Gelderse vragenlijst Gegevens over de archieven en verzamelingen in de bewaarplaats: 1. Naam archief/verzameling: 2. Onderdeel van: 3. Periode: 4. Omvang: 5. Toegankelijk gemaakt: nee/gedeeltelijk/ja. Toelichting: 6. Indien geïnventariseerd: op fiches/handschrift/typeschrift/uitgegeven Indien uitgegeven: auteur(s), titel, plaats, jaar v. uitgave: 7. Nader toegankelijk: nee/gedeeltelijk/ja. Toelichting: 8. Bronnenuitgave: nee/gedeeltelijk/ja. Toelichting: 9. Openbaarheid beperkt: nee/ja. Toelichting: 10. Bevat (ook) de archieven van: Oproep van de Commissie Archiefterminologie Het bestuur van de Vereniging van Archivarissen in Nederland heeft, overwegende dat de bestaande publicaties op het gebied van de archiefterminologie aanvulling en wellicht ook herziening behoeven, besloten tot de instelling van een commissie Ar chiefterminologie. De commissie bestaat uit mevr. dr. E. P. de Booy, drs. H. Borde- wijk, voorzitter, M. G. H. A. de Graaff, mr. W. J. Meeuwissen, H. J. M. Mijland, secretaris, drs. B. J. van der Saag, J. O. van de Vegte en drs. J. H. M. Wieland. De commissie roept een ieder op die meent aanvullingen en/of verbeteringen te kun nen leveren op het gebied van de archiefterminologie, zijn/haar suggesties voor 31 oktober 1977 te zenden aan de secretaris van de commissie, p/a Rijksarchief in Gelderland Markt 1 te Arnhem. De commissie is met name geïnteresseerd in een uitbreiding van de bestaande ar chiefterminologie (zie Nederlandse archiefterminologie door drs. J. L. van der Gouw e.a., Zwolle 1962) met termen voor 19e en 20e eeuwse archiefstukken. [126] INHOUDSOPGAVE Lijst van gebezigde afkortingen I. Inleiding II. Iets over kantongerechten in het algemeen 1Rechterlijke indeling 2. Attributie en Distributie van rechtsmacht a. Absolute competentie in civiele contentieuze zaken b. Absolute competentie in strafzaken c. Absolute competentie in buitengerechtelijke zaken d. Relatieve competentie 3. De rechtsgang a. De rechtsgang in civiele contentieuze zaken b. De rechtsgang in strafzaken c. De rechtsgang in buitengerechtelijke zaken 4. De griffier a. Directe bijstand bij de rechtspleging b. Overige taken III. Gelderse kantongerechtsarchieven 1. De aanwezige archieven; hun toegangkelijkheid en toestand 2. Steekproeven in afzonderlijke kantongerechtsarchieven a. Archief Ktgr. Geldermalsen b. Archief Ktgr. Nijmegen c. Archief Ktgr. Wychen d. Archief Ktgr. Zaltbommel 3. Registratuur IV. Ordening en vernietiging 1Het belang van de kantongerechtsarchieven a. Rechtshistorisch belang b. Belang voor andere historische disciplines 2. Inventarisatie 3. Vernietiging? 1 Aangepaste tekst van een voordracht, op 4 november 1976 te Arnhem gehouden voor de Zevende Gelderse Archivarissendag. Dank zij betuigd aan mijn medewerker Mr. G.J.E. Berkelmans, die mij bij het verrichten van enige steekproeven in Gelderse kanton gerechtsarchieven op uitmuntende wijze behulpzaam was en aan Drs. G.J. Mentink, rijksarchivaris in Gelderland, die ons de nodige faciliteiten verleende. [127]

Nederlandsch Archievenblad | 1977 | | pagina 16