In aansluiting op de opmerking van H. W. van Veldhuizen, dat men bij de stemming misschien geleid wordt door de positie waarin men werkt, zegt de voorzitter dat men individueel lid is van de vereniging, dat men dus persoonlijk stemt. Drs. J. A. A. Bervoets zegt, dat in geval het niet tot stemming zou komen stem ming over de meer algemene begrippen als conglomeraat moet plaats vinden. Drs. Woelderink stelt nu aan de orde de stemming over het ordevoorstel van het bestuur, hetgeen inhoudt of de leden stemming willen over voorstel II. Bij handop steken tonen 73 personen zich voorstander van stemming over voorstel II, 33 per sonen verklaren zich tegen stemming. Het bestuur besluit op grond van deze uit slag bestuursvoorstel II in stemming te brengen. In bestuursvoorstel Ia en b behoort in de laatste zin onder Ia bijgevoegd te worden "overgedragen archieven" tussen "beheer van allein deze sector". Bestuursvoorstel Ia en Ib wordt bij acclamatie aangenomen. In bestuursvoorstel II dienen de volgende wijzigingen/aanvullingen aangebracht te worden: sub ade wenselijkheid van het opdragen van de zorg; dat via het medebewind het beheer voornamelijk een aangelegenheid van de lagere overheden blijft. Deze wijziging is aangebracht op voorstel van drs. H. Bordewijk. in het lokale archiefwezen en voor decentralisatie van het rijksarchief wezen in de provincie sub bmodellen alleen die onder 3b, 4b en 6 genoemd. Deze aanvulling is aan gebracht op voorstel van dr. W. van Hoboken. Dientengevolge behoort "één van beide modellen" veranderd te worden in "één van deze drie modellen". Alvorens tot stemming wordt overgegaan merkt drs. H. Bordewijk op, dat z.i. I en II niet los van elkaar mogen worden gezien. De wet reorganisatie binnenlands be stuur kan gevolg hebben voor de archieven. Hij zegt het er niet mee eens te zijn, dat de archiefzorg naar een hoger orgaan gaat. In verband met het beslotene onder I stelt hij voor de archiefzorg te laten waar deze nu is. Drs. Woelderink zegt dat niet verwacht mag worden dat I direct gerealiseerd zal worden. Betreffende Ha merkt hij op dat de zorg naar hoger plan gaat, niet het beheer, waarbij echter technische zaken, inspectie e.d. misschien wel bij de provincie ter behartiging komen. Tot leden van het stembureau worden benoemd mr. W. Downer, C. Z. Halfman en drs. A. J. M. den Teuling. De uitslag van de stemming over bestuursvoorstel Ila is als volgt: le keus voor mogelijkheid 1 (overdracht van de zorg voor de archieven der lagere overheden naar de provincies n.s. met toepassing van het medebewind): 61 stemmen. le keus voor mogelijkheid 2 (overdracht als bij mogelijkheid 1 zonder toepassing van het medebewind): 3 stemmen, le keus voor mogelijkheid 3 (de zorg voor de archieven der lagere overheden blijft aldaar berusten): 24 stemmen. [8] 2e keus voor mogelijkheid 1: 14 stemmen. 2e keus voor mogelijkheid 2: 7 stemmen. 2e keus voor mogelijkheid 3: 33 stemmen. Voor 25 personen is geen tweede acceptabele keus aanwezig. Uitgebrachte blanco stemmen: 19. Er zijn 3 ongeldige stemmen uitgebracht. Bij bestuursvoorstel lib spreken 17 personen zich uit voor model 3b, 48 personen voor model 4b, 2 personen voor model 6. Blanco stemmen: 27. Bij bestuursvoorstel IIc spreken 21 personen zich uit voor model 1, 48 personen voor model 5. Blanco stemmen: 27. Het verzoek van het bestuur tot machtiging om de genomen conclusies en het rap port van de commissie archieven lagere overheden daar ter tafel te brengen waar het behoort en te publiceren in het NAB wordt met applaus ingewilligd. A. Graafhuis verzoekt het bestuur de genomen beslissingen zo snel mogelijk aan alle leden bekend te maken middels een brief. De voorzitter dankt A. Graafhuis voor de door hem aan het bestuur overhandigde notitie inzake gemeenten met en zonder archivaris. Ten slotte dankt hij alle leden van de commissie archieven lagere over heden voor hun grote en langdurige inzet en verleent de commissie décharge. Drs. H. Bordewijk geeft enige informatie over de cursus van de SOD: voortgezette vorming archiefbeheer. De begeleidingscommissie denkt voor het vervolg aan een gezamenlijke cursus voor rijks-, provinciale- en gemeenteambtenaren. Voor de twee laatste categorieën ambtenaren zullen dezelfde eisen gelden als thans het geval is. De commissie zal gaarne reacties vernemen. Om 16.30 uur sluit de voorzitter de vergadering onder dankzegging voor de prettige wijze waarop de besprekingen zijn gevoerd. De presentielijst werd getekend door 132 stemgerechtigde leden en 15 niet-stemge- rechtigde leden. [9]

Nederlandsch Archievenblad | 1977 | | pagina 8