1955 1956 1956 1957 1957 1959 1961 1961 1963 1961 1959 1961 1961 1971 1973 BIJLAGE III Culemborg Zaltbommel Wageningen Doesburg Groenlo Elburg Hattem Doetinchem Lochem 6. Utrecht Utrecht Amersfoort IJsselstein Rhenen Wijk bij Duurstede Montfoort 7. Noord-Holland Amsterdam Haarlem Alkmaar Purmerend Hoorn Enkhuizen Zaandam Edam Weesp Medemblik Monnikendam 8. Zuid-Holland 's-Gravenhage Rotterdam Leiden Dordrecht Delft Gouda Schiedam Gorinchem Vlaardingen Maassluis Brielle Woerden Schoonhoven 9. Zeeland Middelburg Vlissingen Zierikzee Goes Axel Tholen Hulst Sluis Vee re idem streekarchivariaat de Liemers en Doesburg archivaris archivaris streekarchivariaat Zuid-West Utrecht streekarchivariaat Zuid-West Utrecht archivaris archivaris archivaris archiefambtenaar ter secretarie archivaris archivaris archiefambtenaar ter secretarie - archivaris - archivaris - archivaris - archivaris - archivaris - archivaris - archivaris - archivaris archivaris archivaris archivaris streekarchivariaat Rijnstreek streekarchivariaat Krimpenerwaard archiefambtenaar ter secretarie archivaris archivaris archivaris archivaris archivaris archivaris archivaris [34] 10. Noord-Brabant 's-Hertogenbosch Tilburg Breda Oosterhout Bergen op Zoom Eindhoven Grave Willemstad Heusden Geert ruidenberg Helmond 11. Limburg Maastricht Venlo Roermond44 Sittard44 Weert44 - archivaris - archivaris - archivaris - streekarchivariaat in de kring Oosterhout - archivaris - archivaris streekarchivariaat Land van Cuijk streekarchivariaat Brabants Westhoek streekarchivariaat in de kring Oosterhout archivaris archivaris archivaris archivaris archivaris archivaris BIJLAGE II Lijst van bestaande streekarchivariaten met oprichtingsdata: Noord-Brabant: Streekarchivariaat in de kring Oosterhout Gemeenschappelijk archivariaat Nassau-Brabant Streekarchivariaat de Markkant Brabants Westhoek Peelland Land van Cuijk Noord Kempenland Land van Ravestein en graafschap Megen Kwartier van Oisterwijk Utrecht: Streekarchivariaat Zuid-West Utrecht Gelderland: Streekarchivariaat De Liemers en Doesburg Tiel, Buren, Culemborg Friesland: Streekarchivariaat Noord-Oost Friesland Zuid-Holland: Streekarchivariaat Rijnstreek Krimpenerwaard De archiefambtenaar ter secretarie Zoals bekend geeft art. 25 van de Archiefwet 1962 aan de gemeentearchivaris een in hoge mate onafhankelijke positie door te bepalen, dat hij benoemd wordt door de gemeente raad en zijn werk verricht, overeenkomstig door de gemeenteraad vast te stellen regelingen (art. 23.1, 25), en, wat het door hem uit te oefenen toezicht betreft, onmiddellijk onder de Hoewel deze gemeente in de in noot 43 genoemde Reglementen omtrent de samen stelling van de Staten der verschillende provincies niet voorkomt, is zij hierin wel opge nomen, omdat zij thans wel, doch in 1814 nog geen deel van het Koninkrijk uitmaakte. [35]

Nederlandsch Archievenblad | 1977 | | pagina 21