waarvan een verbonden aan het IISG), Goes (2), Alkmaar, Dordrecht, Rotterdam, Deventer, Zwolle, Zierikzee, Zutphen en onder toezicht van de provinciale inspec teur in Zuid-Holland (2). Op slechts enkele uitzonderingen na wordt het praktisch werk gehonoreerd: rijksarchiefdienst aantal formatieplaats hoger middelbaar arbeidsovereenkomst tm examen hoger (ca. 2.600,2 middelbaar (ca. 1.500,2 Indonesiërs (middelbaar) W.S.W. enz. (middelbaar) 4 ongehonoreerd (middelbaar) 3 gemeentelijke archiefdiensten formatieplaats hoger middelbaar 4 arbeidsovereenkomst hoger (ca. 2.000,1 middelbaar (ca. 1.000,1.500, (minder dan 1.000, W.S.W. enz., (middelbaar) 4 art. 42, drie adspirant middelbaar-archiefambtenaren zijn voorgedragen voor 31 een tegemoetkoming uit 's rijks schatkist, als bedoeld in art. 42 van het archiefbesluit (een daarvan ontvangt reeds een kleine tegemoet koming van gemeentewege). provinciale inspectie formatieplaats (middelbaar) 1 I.l.S.G. formatieplaats hoger middelbaar 1 formatieplaats bij overheidsdienst, doch niet bij archiefdienst, middelbaar 3 Vakken en docenten Bij elk vak is aangegeven hoeveel lesuren aan adspirant-hogere archiefambtenaren (H) en aan adspirant-middelbare archiefambtenaren (M) worden gegeven. Afwij kingen van het aantal lesuren volgens het leerplan 1975-1976 zijn tussen haakjes aangegeven. Ordenen en beschrijven van archieven: H 42, (40) M 58 J. G. M. Boon, streekarchivaris van Zuidwest-Utrecht; drs. H. Bordewijk, adjunct-gemeentearchivaris van 's-Gra- venhage; 1 In principe verleend (29-11-'76). 244 dr. Th. E. Jensma, gemeentearchivaris van Dordrecht; mr. W. J. Meeuwissen, chartermeester bij het rijksarchief in Zwolle. Registratuur van de rijksadministratie in de 19e eeuw: H 5 M 7 (8) M. G. H. A. de Graaff, hoofdarchivist bij de tweede afde ling van het algemeen rijksarchief. Het dossierstelsel en toepassing van de U.D.C.: H 82 M 102(11) J. Lansen, hoofd van de afdeling interne zaken der ge meentesecretarie van Delft; J. O. van de Vegte, gemeentearchivaris van Apeldoorn. Hoofdzaken van de archiefwetgeving: H 6 M 9 (8) mr. J. D. Chr. de Vries, hoofd van de afdeling archieven van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk. Methodiek van het archiefonderzoek: H10 M 9(12) drs. H. P. Leeuwenberg, chartermeester bij het rijksarchief in Utrecht; drs. J. H. M. Wieland, directeur van de rijks archief school. Hoofdzaken van het beheer van prenten en kaarten: H 6 M 6 P. Ratsma, chef van de historisch-topografische atlas van de gemeentelijke archiefdienst van Rotterdam (gastdocent). Nederlandse en Latijnse paleografie: H 32 (30) Mevr. drs. E. T. Suir, chartermeester bij het rijksarchief in Utrecht. Paleografie, beperkt tot teksten in het Nederlands: M 40 drs. R. G. H. M. Kunst, commies A bij het gemeentearchief in Leeuwarden; drs. F. A. M. Schoone, chartermeester bij het gemeentear chief in Rotterdam; drs. J. P. Vredenberg, hoofdcommies bij het gemeentearchief van Arnhem. (Hoofdzaken van de) historische chronologie: H 5 M 4 mr. W. Downer, gemeentearchivaris van Leiden. Middeleeuws Latijn: H 24 (22) drs. R. E. Künzel, wetenschappelijk ambtenaar bij het insti tuut voor dialectologie, volkskunde en naamkunde van de Koninklijke Nederlandse akademie van wetenschappen. Ambtelijk Nederlands vóór 1700: M 18 drs. J. B. Berns, wetenschappelijk ambtenaar bij het Instituut 2 excl. kennismaking in de praktijk met de registratuur. 245

Nederlandsch Archievenblad | 1977 | | pagina 3