2. na het verstrijken van de genoemde termijn zal dit kontrakt worden geacht van jaar tot jaar te zijn verlengd, indien het niet tenminste zes maanden van te voren door een der partijen schriftelijk is opgezegd. 3. het beheer van het in bewaring gegevene zal door de bewaarnemer worden gevoerd overeenkomstig de voorschriften geldende voor de openbare overheidsarchieven, met dien verstande, dat a. het in bewaring gegevene, voorzover het jonger is dan 50 jaren, voor derden slechts toegankelijk is met machtiging van de bewaargever; b. op verzoek of met machtiging van de bewaargever ook uitlening zal plaats vinden aan instellingen, ten aanzien waarvan de bewaarnemer niet tot uitlenen van ar chiefbestanddelen van overheidsarchieven bevoegd is. 4. de bewaarnemer zal het in bewaring gegevene ordenen en inventariseren en van de inventaris een afschrift aan de bewaargever doen toekomen. De inventaris zal als aanhangsel aan deze overeenkomst worden gevoegd. 5. de bewaarnemer zal een hiertoe door de bewaargever gemachtigde op zijn verzoek toegang verlenen tot de bewaarplaats van het in bewaring gegevene. Aldus in tweevoud getekend De praeses en skriba van de kerkeraad der Gereformeerde kerk te (plaats)(datum) (handtekening) de Rijksarchivaris in de provincie Friesland (plaats)(datum) (handtekening) Bijlage 2 SCHEMA INVENTARIS ARCHIEF GEREFORMEERDE KERK HEERENVEEN I KERKERAAD EN DIAKONIE A. Kerkeraad 1. Stukken van algemene aard Notulen van de brede kerkeraad, Notulen van de smalle kerkeraad, Registers van kanselafkondigingen, Jaarboek. 2. Stukken betreffende bijzondere onderwerpen a. Stukken betreffende reglementering. Reglementen en instrukties. b. Stukken betreffende leerstellige kwesties. Geelkerken Vrijmaking 268 c. Stukken betreffende de predikantsplaats. Beroeping van predikanten etc. d. Stukken betreffende de begrenzing der gemeente. Stukken inzake geschillen over gemeentegrenzen. e. Stukken betreffende onroerende goederen. Stukken betreffende kerkbouw, verbouw, orgelbouw etc. f. Stukken betreffende de financiële administratie. Schuldbekentenissen, koliekten, vrijwillige bijdragen. g. Stukken betreffende de lidmatenadministratie. Doopboeken, Trouwboeken, Lidmatenboeken, Demografische overzichten. B. Diakonie 1. Stukken van algemene aard Registers van notulen. Ingekomen stukken. 2. Stukken betreffende bijzondere onderwerpen a. Stukken betreffende de organisatie van de hulpverlening. Reglementen, verslagen van vergaderingen met andere liefdadige instellingen over samenwerking. Onder deze overige instellingen o.m. de gemeentelijke socia le diensten van Haskerland en Heerenveen, de gezinszorg en het komite voor geestelijke en morele herbewapening. b. Stukken betreffende interne hulpverlening. Hieronder te verstaan het verlenen van bijstand aan personen die lidmaat zijn van de Gereformeerde kerk te Heerenveen. De dossiers zijn in alfabetische volg orde in de inventaris opgenomen. c. Stukken betreffende eksterne hulpverlening. Het betreft hier hulp aan personen en instellingen, die niet behoren tot de Gere formeerde kerk van Heerenveen. Hiertoe te rekenen: hulp aan Oostenrijkse kinderen; ondersteuning van gescheurde kerken. d. Stukken betreffende testamentaire schikkingen. e. Stukken betreffende onroerende goederen. Verhuur en verkoop van onroerende goederen. f. Stukken betreffende de financiële administratie. Kasboeken, tabellarische kasboeken. 269

Nederlandsch Archievenblad | 1977 | | pagina 15