Personalia werd een beeld gegeven van de opvang, de opvoeding en de verzorging van mis- deelden, behoeftigen, armen, gebrekkigen, wezen en ouden van dagen in vroegere tijden tot de moderne sociale zorg voor bijstandgenietenden, lichamelijk en/of geestelijk gehandicapten en bejaarden in onze tijd. Uniek containercentrum voor Nederland, Vare kamp opent derde vestiging in Zoeterwoude. Donderdag 13 mei heeft Burgemeester J. A. Detmers van Zoeterwoude in het industriegebied van deze gemeente de derde Varekamp-vestiging in Nederland officieel in gebruik gesteld. Het betreft een complex, dat speciaal is ontworpen voor gecontaineriseerde opslag van in het bijzonder verhuisgoederen, kantoor inventarissen en archieven1. Daarvoor werd een uniek systeem uit de Verenigde Staten overgenomen. Het complex, gelegen aan de Energieweg, beslaat een oppervlakte van 3000 vier kante meter, waarvan 2000 vierkante meter een bebouwing heeft, met accomodatie voor circa 1000 containers. Met de bouw en de inrichting was een bedrag van 1,3 miljoen gulden gemoeid. Het ontwerp van het totale complex is van het archi tectenbureau Bosman te Zoeterwoude. Varekamp, die vestigingen heeft in Amsterdam (hoofdkantoor) en Rotterdam en een filiaalbedrijf in Susteren (Limburg) is sinds 1890 gespecialiseerd in inter nationale verhuizingen en het verpakken van machines en complete fabrieksinstal- laties. Varekamp verhuisde in één weekend de hoofdkantoren van de ABN en van Heine- ken en verpakte onder meer een volledige raffinaderij voor verzending naar Libië. Zoeterwoude is als nieuwe vestigingsplaats in het raam van de uitbreiding van het bedrijf gekozen, halverwege Amsterdam en Rotterdam, in verband met beider belangrijke havenrelaties, en toch in de regio Den Haag. Varekamp's opslagcentrum in Zoeterwoude is voorzien van allerlei moderne snuf jes. Er functioneert een elektronisch bewakingssysteem tegen brand en braak. Er wordt voorts een vernuftige opslagmethode toegepast. De containers staan hoog en achter elkaar opgeslagen en zijn stuk voor stuk voor de belanghebbende vlot toe gankelijk. Bij Varekamp werken 100 personen, het bedrijf heeft een jaarlijkse omzet van onge veer 10 miljoen gulden. 1 Zie Ned. Archievenblad 1965, blz. 7576. [158] Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin werd jhr. mr. C. C. van Valkenburg, voorzitter van de Hoge Raad van Adel en van het bestuur van de stichting Centraal Bureau voor Genealogie en lid van de Archiefraad benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Op 30 april 1976 overleed de heer P. Nienhuis, plaatsvervangend hoofd der afdeling rijksarchiefinspectie van de Rijksarchiefdienst. Op zijn verzoek is mr. F. C. J. Ketelaar eervol ontslagen als lid van de Archiefraad. In zijn plaats is benoemd jhr. mr. C. C. van Valkenburg te Aerdenhout. De heer Ketelaar aan wie inmiddels ook op eigen verzoek eervol ontslag is verleend als directeur van de rijks archiefschool heeft met ingang van 1 april 1976 een functie aanvaard als coördinator inventarisatie en externe dienstverlening bij het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage. Nieuwe leden C. H. A. M. van Es (II), Cort van der Lindenlaan 105, Schiedam. Drs. J. M. Welters (II), Kastanjelaan 12, Berg en Dal. Nieuw adspirant lid F. A. Hertman, Anjerlaan 47, Nijnsel 4640, Sint Oedenrode (gem. Vechel). Bedankt als adspirant lid Drs. 1. B. M. Matthey te Groningen. Nieuw adres penningmeester Het adres van de penningmeester van de Vereniging van Archivarissen in Nederland is m.i.v. 1 juli 1976 Streekarchivariaat Peelland te Deurne, tel. 04930-3233. Zijn giro nummer blijft ongewijzigd 487283. Landelijke kring van gemeente- en streekarchivarissen Met ingang van 27 april 1976 is het bestuur van de Landelijke kring van gemeente en streekarchivarissen als volgt samengesteld: Drs. F. C. Berkenvelder, voorzitter Drs. J. I. Temminck, vice-voorzitter Drs. J. N. T. van Albada, secretaris, p/a Paleis-Raadhuis, Stadhuisplein 130, Tilburg P. J. M. Wuisman, penningmeester Drs. R. A. D. Renting G. W. G. van Bree Drs. C. O. A. Baron Schimmelpenninck van der Oye. [159]

Nederlandsch Archievenblad | 1976 | | pagina 39