Ordenen en beschrijven van archieven H 40, M 58 J. G. M. Boon, streekarchivaris van Zuidwest-Utrecht; drs. H. Bordewijk, adjunct-gemeentearchivaris van 's-Gravenhage; drs. H. M. Brokken, chartermeester le klasse bij de derde afdeling van het algemeen rijksarchief; dr. Th. E. Jensma, gemeentearchivaris van Dordrecht. Registratuur van de rijksadministratie in de 19e eeuw: M. G. H. A. de Graaff, hoofdarchivist bij de tweede afdeling van het algemeen rijksarchief. Het dossierstelsel en toepassing van de U.D.C.: J. Lansen, hoofd van de afdeling interne zaken der ge meentesecretarie van Delft; J. O. van de Vegte, gemeentearchivaris van Apeldoorn. Hoofdzaken van de archief wet geving: mr. J. D. Chr. de Vries, hoofd van de afdeling archieven van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Methodiek van het archiefonderzoek: drs. H. P. Leeuwenberg, chartermeester bij het rijks archief in Utrecht; dr. J. A. Schimmel, gemeentearchivaris van Nijmegen Hoofdzaken van het beheer van prenten en kaarten: H 6, M 6 P. Ratsma, chef van de historisch-topografische atlas van de gemeentelijke archiefdienst van Rotterdam (gastdocent). Nederlandse en Latijnse paleografie dr. C. Dekker, rijksarchivaris in Utrecht. Paleografie, beperkt tot teksten in het Nederlands: Th. J. Poelstra, gemeentearchivaris van Vlaardingen; drs. J. P. Vredenberg, hoofdcommies bij het gemeente archief van Arnhem; drs. R. G. H. M. Kunst, wetenschappelijk ambtenaar bij het rijksarchief in Gelderland. (Hoofdzaken van de) historische chronologie: mr. W. Downer, gemeentearchivaris van Leiden. Middeleeuws Latijn: drs. R. E. Kiinzel, wetenschappelijk ambtenaar bij het Instituut voor dialectologie, volkskunde en naamkunde van de Koninklijke Nederlandse akademie van wetenschappen. Ambtelijk Nederlands vóór 1700: M jg drs. J. B. Berns, wetenschappelijk ambtenaar bij het Instituut voor dialectologie, volkskunde en naamkunde van de Koninklijke Nederlandse akademie van wetenschappen; 1 excl. kennismaking in de praktijk met de registratuur H 5, M 8 H 8,1 M 121 (7) (10) H 6, M 9 (8) H 10, M 11 (12) H 30 (31) M 42 (40) H 5, M 4 (4) H 24 (22) [422] drs. R. Rentenaar, hoofd van het bureau voor naamkunde en nederzettingsgeschiedenis van de Koninklijke Nederlandse akademie van wetenschappen; drs. C. L. Verkerk, wetenschappelijk medewerker le klasse aan de Rijksuniversiteit van Amsterdam. Hoofdzaken van de geschiedenis van Nederland, waaronder M 46 begrepen die van de staatsinstellingen van vóór 1813: (48) drs. F. C. Berkenvelder, gemeentearchivaris van Zwolle; drs. S. Groenveld, wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de rijksuniversiteit te Leiden; drs. P. H. J. van der Laan, chartermeester le klasse bij het gemeentearchief van Amsterdam. Oorkondenleer: H 142 dr. J. G. Kruisheer, wetenschappelijk ambtenaar bij (11) de Koninklijke Nederlandse akademie van wetenschappen. Hoofdzaken van de) geschiedenis van de Nederlandse H 15' M 7 rechtsinstellingen; (17) Inleiding tot de rechtswetenschap: H 3 3 mr. F. C. I. Ketelaar, directeur van de rijks archief- (4) school. Hoofdzaken van de staatsinrichting van Nederland: M 7 mr. Th. N. Schelhaas, adjunct-gemeentearchivaris van (8) Haarlem. Geschiedenis van de kerkelijke instellingen in H 16 Nederland: (13) dr. G. C. M. van Dijck, chartermeester bij het rijks archief in Noord-Brabant. Tijdens de eerste werkweek heeft de directeur van de school een voordracht gehouden over de organisatie van het Nederlandse archiefwezen en de mogelijke toekomstige wijzigingen daarin. In de tweede werkweek volgen een voordracht door een buitenlandse collega en een excursie naar het hulpdepot van de rijks archiefdienst te Schaarsbergen. Voorts is een lezing over restauratietechniek voorzien. F. C. J. Ketelaar 2 excl. 3 uren gezamenlijke les oorkondenleer rechtsinstellingen 3 naar behoefte van de leerlingen te verzorgen. [423

Nederlandsch Archievenblad | 1975 | | pagina 8