Personalia Op 29 oktober 1975 is te Zwolle op 69-jarige leeftijd overleden mr. G. J. ter Kuile, oud-rijksarchivaris in Overijssel. Met ingang van 1 april 1976 is op zijn verzoek aan mr. F. C. J. Ketelaar eervol ont slag verleend als directeur van de rijks archiefschool. Tot zijn opvolger is benoemd drs. J. H. M. Wieland te Arnhem. Nieuw lid: Mevr. E. M. van Schoor-Swarts, Ganzenstraat 164, Amersfoort. Adspirant-lidmaatschap omgezet in gewoon lidmaatschap H. G. M. Heiden te Nijmegen G. Kouwenhoven te Asperen Mej. E. A. Obbes te Rotterdam J. Prins te Kampen M. E. de Ruiter te Arnhem. Beëindiging lidmaatschap J. W. A. van Hengel, P. Mondriaanlaan 18, Woerden Mej. dr. J. Hollestelle, Bergstraat 125, Arnhem Mevr. P. L. Leget-Kuijlen, Dr. Hermanslaan 36, Oss. Afgesloten 28 oktober 1975 Archievenblad gevraagd Wie kan, eventueel tegen vergoeding, de Archivschule te Marburg helpen aan e nummers 1 en 2 van Archievenblad jg. 77 (1973)? Opgeven gaarne aan de directeur van de rijks archiefschool, Alexander Numankade 201 te Utrecht. Bundel Dr. S. Hart Ter gelegenheid van het afscheid van dr. S. Hart als gemeentearchivaris van Am sterdam hebben zijn medewerkers en de redactie van de Hollandse Studiën het ini tiatief genomen hem een bundel aan te bieden met een aantal van zijn geschriften die nu verspreid uitgegeven en vaak moeilijk te raadplegen zijn, aangevuld met een nog niet eerder gepubliceerde bijdrage op basis van recent bewerkt bronnenmate riaal. In de bundel die zal verschijnen als deel 9 van de reeks Hollandse Studiën zijn ar tikelen opgenomen over de geschiedenis van Zaandam en de Zaanstreek, de Amster damse handel en de sociale en demografische geschiedenis van Amsterdam. Het boek van ongeveer 310 blz. is voorzien van illustraties, kaarten, grafieken, tabellen en een lijst van publicaties van dr. Hart. Van elk artikel wordt een samenvatting in het Engels opgenomen. Leden van de Historische Vereniging Holland ontvangen het boek gratis. Niet-leden kunnen op de bundel intekenen door overschrijving op gironummer 2680034 ten name van de Historische Vereniging Holland, serie 'Apparaat' te Leiden onder ver melding van 'bundel Hart'. Prijs (inclusief verzendkosten) bij voorintekening tot en met 31 januari 1976 ƒ36, [472]

Nederlandsch Archievenblad | 1975 | | pagina 33