Archiefrecht XVII Varia De lijst van archiefbewaarplaatsen, bibliotheken en andere instellingen waaraan de beheerder van een archiefbewaarplaats ingevolge artikel 23 van het Archief- besluit verplicht is archiefbescheiden uit te lenen is opnieuw uitgebreid. Bij be schikkingen van de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk van 2 september en 6 oktober 1975 (Stcrt. 173 en 197) zijn de archiefbewaarplaatsen van de gemeenten Venlo en Weert op de lijst geplaatst. Daardoor is rubriek A (archiefbewaarplaatsen) van de in deze rubriek XV (deze jaargang, blz. 198) gepubliceerde lijst thans als volgt samengesteld: 1. de rijksarchiefbewaarplaatsen; 2. de archiefbewaarplaatsen van de gemeenten Alkmaar, Amsterdam, Arnhem, Axel, Bergen op Zoom, Breda, Brielle, Delft, Deventer, Dordrecht, Eindhoven, Etten-Leur, Goes, Gorinchem, Gouda, 's-Gravenhage, Groningen, Haarlem, Heerlen, Helmond, 's-Hertogenbosch, Hulst, Kampen, Leeuwarden, Leiden, Maastricht, Nijmegen, Roermond, Roosendaal en Nispen, Rotterdam, Schie dam, Tholen, Tilburg, Utrecht, Venlo, Vlaardingen, Vlissingen, Weert, Zierik- zee, Zutphen en Zwolle; 3. de archiefbewaarplaatsen van de hoogheemraadschappen van Delfland te Delft, van Rijnland te Leiden en van Schieland te Rotterdam. Afgesloten 5 november 1975 F- C. J. K. Installatie Commissie Informatie Opleiding van het NOBIN Op 13 oktober is door de voorzitter van NOBIN, de heer H. Reinoud, de Com missie Informatie Opleiding officieel geïnstalleerd in het Congresgebouw te 's-Gravenhage. Deze commissie werd door NOBIN als uitvloeisel van het inmid dels gepubliceerde Beleidsplan samengesteld en bestaat uit deskundigen uit voor zover mogelijk alle bij de informatie-opleiding en -vorming betrokken groeperingen en instanties. De leden van de Commissie Informatie Opleiding hebben zitting van wege hun persoonlijke deskundigheid. Zij zullen op grond daarvan hun inbreng geven, mede vanuit hun achtergrond, zonder dat echter ruggespraak vereiste is, danwel enig orgaan of enige instantie daardoor gebonden zal worden. Waar nodig zal het NOBIN-Bestuur terzake van een vast te stellen beleid overleg plegen of instem ming vragen. De Commissie zal tot taak hebben a. het voorbereiden van een beleid met betrekking tot de opleiding inzake het omgaan met informatie, te geven aan [466] allen belast met onderwijs en vorming informatiespecialisten professionele informatieverzorgers gebruikers van informatie b. daarbij prioriteiten aan te geven en c. het NOBIN terzake te adviseren. Enkele uitgangspunten van beleid Zoveel mogelijk zal worden samengewerkt met bestaande organisaties voor op leiding, vorming, bijscholing waarbij gebruik gemaakt zal worden van directe communicatie dan wel van contacten via de leden van de Commissie. Het stimuleren en coördineren van anderen zal de voorkeur hebben boven het zelf uitvoeren door NOBIN. Werkwijze De Commissie zal, naast opdrachten tot beleidsvoorbereiding vanuit het NOBIN- Bestuur, tevens op eigen initiatief beleidsvoorbereidende adviezen kunnen op stellen; de bevordering c.q. begeleiding van de uitvoering van het opleidingsbeleid zal de Commissie slechts als taak hebben ten aanzien van door het NOBIN- Bestuur aan te geven gevallen. Het voorzitterschap wordt in handen gelegd van een bestuurslid van NOBIN. Het secretariaat van de Commissie wordt verzorgd door de afdeling Opleiding en Vorming van het NOBIN. De Commissie kan adhoc subcommissies instellen a. ter voorbereiding en formulering van haar beleidsadviezen en b. ter bevordering c.q. begeleiding van haar door het NOBIN-Bestuur toever trouwde projecten. Tot leden van de Commissie werden D. J. Buurman voorzitter I. G. L. Berlott Dr. G. Bresser N. P. F. Christen M. J. Dreese Drs. J. Droog secretaris Mevr. C. Grader Ir. A. C. Groothoff Mr. G. A. Hamel I. van Halm Mr. F. C. J. Ketelaar Prof. Th. P. Loosjes Dr. A. G. de Man G. J. Miserus W. A. M. Raessens Drs. H. W. M. van Run Mr. A. Rutgers Drs. Chr. Schreiner Drs. H. Sleurink H. J. Smit Prof. dr. A. A. Verrijn Stuart Dr. B. Voskuyl vooralsnog benoemd: Bestuur NOBIN Ministerie van Economische Zaken Gist-Brocades Tiele Academie Centr. Documentatie Unilever Afd. Opleiding Vorming NOBIN N.B.L.C. Studiecentrum NOVI Bestuur FOBID Bibilotheek TH-Twente Rijks archiefschooi Universiteit van Amsterdam Wolters-Noordhof Interne Zaken gemeente Haarlem Inspecteur Sociaal Pedag. Onderwijs Journalist PUDOC Stichting Opleiding van Leraren Universiteit van Amsterdam H.B.O.-raad Rijksuniversiteit Leiden Pedagogische Academie Rotterdam 467

Nederlandsch Archievenblad | 1975 | | pagina 30