Personalia Mededelingen van het bestuur Archiefraad Bij Koninklijk Besluit van 17 juni 1975, nr. 37 zijn per 1 juli 1975 prof. dr. F. W. N. Hugenholtz en prof. mr. J. Th. de Smidt op hun verzoek eervol ontslagen als lid van de Archiefraad. In hun plaats zijn benoemd voor het tijdvak 1 juli 1975 tot 30 juni 1980 dr. D. P. Blok, directeur van het Instituut voor dialectologie, volkskunde en naamkunde van de Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen te Amsterdam, wonende te Nederhorst den Berg, en prof, dr. A. Th. van Deursen, hoogleraar in de Geschie denis van 1500 tot ongeveer 1870 aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, wonende te Amstelveen. Nieuw lid: Mevr. drs. H. H. M. Huygens-van Kollenburg (II), Helftheuvelpassage 489, 's-Her- togenbosch. Nieuwe adspirant-leden: M. E. de Ruiter, Raketpad 14, Arnhem. Mej. R. Bouma, Dragoonsplein 259, Leeuwarden. Adspirant-lidmaatschap omgezet in gewoon lidmaatschap: Mej. drs. M. Dutilh (I) te Leiden Drs. H. M. B. Jacobs (I) te Nijmegen Drs. R. G. H. M. Kunst (I) te Arnhem Drs. R. M. E. Raaff (I) te Arnhem Mr. Th. N. Schelhaas (I) te Haarlem Drs. A. J. M. den Teuling (I) te Assen D. van Wingerden (II) te Rotterdam Beëindiging lidmaatschap F. P. Hendrix te Susteren (per 1-1-1976) H. D. Hondius te Amsterdam (per 1-1-1976) F. Ch. L. Raadsveld te 's-Gravenhage (per 1-1-1976) Drs. Th. J. de Vries te Zwolle (wegens overlijden) Afgesloten 3 september 1975 Gemeentearchief Groningen Het gemeentearchief, thans gevestigd in 'De Stadskiste', Viaductstraat 3a (tel. 050- 258420), is met ingang van 15 september weer voor hele dagen geopend, en wel van maandag tot en met vrijdag van 9.00—16.30 uur. De bezoekers van de studiezaal zullen rekening ermee moeten houden, dat van 12.35—13.30 uur slechts in beperkte mate stukken ter inzage zullen kunnen worden gegeven. [408 Notulen van de ledenvergadering van de Vereniging van Archivarissen in Nederland, gehouden op dinsdag 23 september 1975 in Grand Hotel Krasnapolsky te Amsterdam De voorzitter, dr. L. P. L. Pirenne, opent om 10.50 uur de vergadering. In de eerste plaats deelt de voorzitter mede, dat de ledenvergadering van 4 november a.s., waarin het rapport van de commissie archieven lagere overheden aan de orde zou worden gesteld, niet doorgaat. De commissie heeft zich bereid verklaard het concept-ontwerp van wet reorganisatie binnenlands bestuur te bestuderen en het resultaat daarvan in het rapport te verwerken. Het bestuur heeft gaarne de bereidverklaring aanvaard. Een nieuw tijdschema van behandeling zal binnen kort worden aangeboden. Over de commissies deelt de voorzitter mede, dat de landelijke commissie voor het samenstellen van provinciale archiefgidsen is geïnstalleerd. Leden van deze com missie zijn drs. J. J. Temminck, mr. C. J. van Heel, L. M. Th. L. Hustinx en H. Uil. Men hoopt in de periode 1977-1982 de serie uit te geven. Op verzoek van de voorzitter geeft drs. H. Bordewijk een kort verslag van de werkzaamheden van de commissie voortgezette vorming archiefbeheer. Voorts doet de voorzitter nog mededeling van de 16e Table Ronde, gehouden te Kiew, en de 50ste Duitse Archiefdag, waar hij de VAN heeft vertegenwoordigd. Versla gen van deze bijeenkomsten zullen in het Archievenblad worden gepubliceerd.! De voorzitter stelt nu aan de orde het voorstel om de artikelen 16 tot en met 18 van de statuten te laten vervallen, zodat de VWAO losgekoppeld wordt van de VAN. Het voorstel wordt zonder discussie met algemene stemmen aanvaard. Vervolgens ontspint zich een gedachtenwisseling over het voorstel van het bestuur inhoud te geven aan het tweede lid van artikel 2 van de statuten. De heren J. A. A. A. M. Vriens en drs. H. Bordewijk achten het voorstel prematuur. Zij menen, dat het juister is in deze de ontwikkeling af te wachten van de eventueel op te richten Vereniging van archiefpersoneel in overheidsdienst (VAO), of het laatste gedeelte van artikel 2 te schrappen. Het gevaar is niet denkbeeldig, dat de VAN taken gaat behartigen die meer aan de VAO zullen toebehoren. De voorzitter zegt, dat de VAN in geen enkel opzicht vakbondsaktiviteiten wil ondernemen. Ook zal zij de VAO, wanneer deze tot ontwikkeling komt, niet in 1 Zie voor de laatste hierna blz. 424-427.

Nederlandsch Archievenblad | 1975 | | pagina 1