7 Mededelingen van het bestuur bewaarplicht storen en na een jaar alles weggooien. Als er een vordering komt betalen ze die liever dan de kosten van de bewaring van het archief. Nadat de heer H. J. van Meerendonk gezegd had, dat zijn werkstuk over selectie en vernietiging thans bijna gereed is en de aanwezigen hem met applaus beloond hadden voor zijn inspanning in deze, deed de heer Graafhuis een beroep op de besturen der diverse verenigingen van vakgenoten op archiefgebied om tot nadere samenwerking te komen. Op de vraag van de voorzitter betuigden de aanwezigen met applaus hun instemming hiermee. De heer P. van IJzendoorn, voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Bedrijfs- archivarissen, sprak een dankwoord aan de organisatoren van de studiedagen, die zijns inziens voortreffelijk geslaagd waren. Uit het gekozen thema bleek, dat binnen de Vereniging van Archivarissen een grote mate van belangstelling uitgaat naar de bedrijfsarchieven. Spreker geloofde, dat dit een eerste aanzet is om meer op de hoogte te komen van eikaars werkterrein. Hij hoopte, dat er meer contacten uit de studiedagen zullen voortkomen. Voorzitter dr. L. P. L. Pirenne bracht in zijn slotwoord vier punten naar voren, waaraan aandacht besteed moet worden: kennis van bedrijfsadministratie en boek houding voor de archivarissen, die te maken krijgen met bedrijfsarchieven; de wenselijkheid van een tweede terminologieboekje, speciaal toegespitst op termen uit de bedrijfsarchieven; de selectie in bedrijfsarchieven van voor en na de inschrij ving in het Handelsregister, dus met 1918 als grensjaar, en het attent zijn op fusies en liquidaties. Hij meende, dat de Vereniging van Archivarissen in overleg met de rijksarchiefdienst en de gemeentearchieven op deze concrete punten bedacht zou kunnen zijn. Met een dankwoord aan de inleiders, vijf uit de kring van het archiefwezen, vier uit het bedrijfsleven en drie van wetenschappelijke instituten, de organisatoren en alle andere medewerkers besloot de voorzitter de slotdiscussie en daarmede de studiedagen 1975. 328] Notulen van de jaarvergadering van de Vereniging van Archivarissen in Nederland, gehouden op donderdag 13 februari 1975 in het Huis der Provincie te Arnhem. De voorzitter, dr. L. P. L. Pirenne, opent om 11.10 uur de jaarvergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen en spreekt de jaarrede uit1. De secretaris, drs. I. W. L. A. Caminada, deelt mee dat berichten van verhindering zijn binnengekomen van mr. A. L. G. M. van Agt en mr. A. E. M. Ribberink. De voorzitter verzoekt namens het voorbereidingscomité Studiedagen 1975 degenen, die zich in principe hebben opgegeven voor de studiedagen, aan mevrouw A. Leu ring zo spoedig mogelijk te berichten, of deelname al dan niet definitief is. De penningmeester, de heer R. J. Jansen, licht op de volgende wijze de rekening 1974, de balans per 13 januari 1975 en de begroting 1975 toe: 'In de rekening 1974 valt u wellicht op de aanzienlijke subsidie, die begroot op 18.000,door het ministerie van c.r.m. werd verhoogd tot 21.000,Hier door kon onze financiële positie ondanks de sterk gestegen uitgaven worden gesta biliseerd. Ook van onze zijde is weer het mogelijke gedaan de inkomsten aan te passen aan de sterk aan prijsverhogingen gebonden uitgaven. Zo werden met ingang van 1 januari 1975 de contributie verhoogd tot 35,en de abonnementen voor niet- leden van het Nederlands Archievenblad tot 70,per jaar. De verhogingen zijn alleszins billijk en versterken onze financiële onderhandelingspositie bij het ministe rie. Dank zij de verhoogde inkomsten kon zonder korting van uitgaven op de begroting voor 1975 de uitgave van het repertorium op het Nederlands Archieven blad, dat binnenkort gratis bij u in de bus glijdt, worden gerealiseerd. De inkomsten aan circulaires vallen wat tegen, maar het is toch gelukt de uitgaven hierop af te stemmen. Als grootste uitgavepost treft u wederom het Archievenblad aan. Nieuw wat de financiële bescheiden van de V.A.N. aangaat, is de aanbieding van een balans, aan de hand waarvan u zich een beter idee kunt vormen van de werke lijke situatie der financiën. Onder andere vindt u hier 6000,gereserveerd voor bepaalde met name genoemde activiteiten, namelijk 1 Zie voor de tekst van de jaarrede van de voorzitter hierna blz. 335. 329

Nederlandsch Archievenblad | 1975 | | pagina 1