meer is. Daarom zal het VAN-bestuur in de septembervergadering met een voorstel komen inzake de uitvoering van artikel 2 van de statuten. De voorzitter stelt voor de mening van de aanwezigen te peilen betreffende een door het bestuur in te dienen voorstel, dat zal leiden tot ontkoppeling van de VWAO van de VAN. De vergadering betuigt met applaus adhesie aan het voorstel. De voorzitter geeft gelegenheid tot de rondvraag. Dr. L. G. C. M. van Dijck vraagt het bestuur ruimschoots voor de september-ver- gadering het voorstel inzake de uitvoering van artikel 2 van de statuten aan de leden toe te zenden. Dr. Pirenne antwoordt, dat de stukken bij de agenda van de ver gadering zullen worden gevoegd. Drs. H. Bordewijk zegt, dat hem ter ore is gekomen dat gewerkt zou worden aan provinciale archiefgidsen. Hij vraagt of daarvoor een commissie is ingesteld en of de ledenvergadering gelegenheid krijgt tot inspraak over de opzet en formule van de gidsen. De voorzitter bevestigt, dat er een commissie in oprichting is. Hij zal deze commissie nog voor de zomervakantie installeren. In de september-vergadering zal over dit onderwerp nadere informatie worden verschaft. De voorzitter sluit om 12.00 uur de vergadering. De vergadering werd door 71 personen bezocht. Notulen van de ledenvergadering van de Vereniging van Wètenschappe- lijke Archiefambtenaren in Overheidsdienst gehouden op 27 mei 1975 in de Gasthuiskerk te Doesburg Om 12.00 uur opent de voorzitter de vergadering. Blijkens de presentielijst zijn 66 leden van de VWAO en 7 niet-leden aanwezig. De secretaris en de penningmeester zijn wegens vakantie afwezig. De voorzitter begint met op te merken, dat in de discussie tijdens de vergadering van de VAN de uitdrukking 'zwarte lijst' is ge vallen; hij verzoekt de vergadering dit niet letterlijk op te vatten. De notulen van de vergadering van 22 april 1975 worden door de vice-voorzitter voorgelezen. De heer Van Heel vindt ze te uitvoerig en niet compleet (plaats en datum ontbreken). Behoudens deze aanmerkingen worden ze vervolgens goedge keurd! Voor de verkiezing van een nieuw bestuur zijn als candidaten naar voren gebracht de heren Van Albada en Van Heel. Volgens de statuten moet het bestuur minimaal uit 5 leden bestaan. De voorzitter vraagt wie zich verder candidaat willen stellen. Dit zijn de heren Van Emstede en Boon. De heer Van Albada wijst erop, dat sta tutair de bestuursleden zoveel mogelijk verdeeld moeten zijn over de verschillende kategorieën van overheidsdiensten. De voorzitter vindt, dat er eerst gestemd moet worden over de funktie van voorzitter. De heer Woelderink stelt voor, dat het bestuur de vergadering machtigt voor dit geval met de 4 candidaten te volstaan en wel zonder stemming, echter met 1 lid in de kwaliteit van voorzitter. De voorzitter vraagt of de Vergadering ermee akkoord gaat, dat het interim-bestuur zal bestaan uit 4 personen, te zijner tijd eventueel aan te vullen met 1 uit de rijkssfeer. Aldus werd besloten. Op de vraag van de voorzitter of de 4 candidaten het er onderling over 354 eens zijn wie eventueel als voorzitter zal optreden wordt geantwoord, dat dit de heer Van Albada is. Het bestuur wordt nu verklaard te zijn gekozen en de heer Van Albada neemt de plaats van de voorzitter in. De heer Van Heel zal als secretaris en de heer Boon als penningmeester fungeren. De afgetreden vice-voorzitter ver klaart zich bereid de notulen van deze vergadering af te maken. De heer Pirenne spreekt als voorzitter van de VAN het afgetreden bestuur toe en prijst het om de moed die nodig was om te komen met het voorstel tot opheffing van de vereniging en dankt het voor zijn inzet. De nieuwe voorzitter houdt nog een korte toespraak, waarin hij de vergadering erop wijst, dat als wij tot 1 januari 1976 geen kans zien een levenskrachtige bond te orga niseren het met de VWAO is afgelopen. De gedachten van het interim-bestuur gaan uit naar een VWAO-nieuwe stijl, waarvan ieder die werkzaam is bij archieven in enigerlei funktie lid moet kunnen worden, dus ook b.v. restaurateurs. Hij vraagt toe stemming van de leden om met het oog daarop met andere bestaande organisaties te onderhandelen. Hij stelt voor op 23 september een vergadering te houden waar het bestuur concept-statuten ter behandeling zal voorleggen. Ook dient men te beden ken, dat tot 31 december 1975 iedereen die nu lid is verplicht blijft contributie te betalen. Bij de rondvraag stelt de heer Graafhuis de kwestie, of het behoorlijk geacht kan worden wanneer iemand tegelijkertijd zowel bij de VWAO nieuwe stijl als bij een van de grotere vakbonden is aangesloten. De voorzitter is van mening, dat het nuttig zou zijn als iedereen lid zou kunnen zijn van de vereniging van zijn keus. Dit is echter niet reëel, en juist daarom d:enen we onze vakbond te handhaven en wel bij voorkeur als een niet-politiek gekleurde organisatie. De zorg voor de rechts positie moeten we overlaten aan het Ambtenarencentrum. De voorzitter zegt nog, dat op de vergadering van 23 september a.s. de leden zullen kunnen beraadslagen over een stuk van het bestuur. Tijdens de zittingsperiode van dit bestuur moet de discussie op gang komen. Hij vraagt de leden eventuele denk beelden aan het bestuur mee te delen. De heer Van Veldhuizen is bereid als lid van de Verenigingsraad aan te blijven. De heer Van der Meiden verzoekt in zijn plaats als lid van de Verenigingsraad niet een plaatsvervanger maar de nieuwe voorzitter aan te wijzen. Dit wordt bij acclamatie aanvaard. De voorzitter verzoekt degenen die willen bedanken als lid dit in een zo vroeg mogelijk stadium te doen. De heer Woelderink zegt echter, dat hij eerst de voorstellen wil horen die op de vergadering van 23 september zullen wórden gedaan. De heer Roessingh wijst erop, dat volgens de statuten bedanken voor de VWAO automatisch inhoudt bedanken voor de VAN. De heer Van Dijck vraagt of de VWAO-nieuwe stijl niet ook een andere naam dient te krijgen. De heer Poelstra verwijst hiervoor naar een stuk, dat hij kort voor de vergadering aan een aantal leden heeft toegezonden en dat suggesties bevat voor de struktuur van de nieuwe vereniging. De nieuwe naam zal 'Vereniging voor Archief- personeel' of iets dergelijks moeten zijn. Om 12.45 sluit de voorzitter de vergadering. 355]

Nederlandsch Archievenblad | 1975 | | pagina 14