Verslag van de archiefstudiedagen over "Bedrijfsarchieven" gehouden op 13 en 14 maart 1975 in het Europa Hotel te Scheveningen. Archiefexamens In het eerste kwartaal van 1975 zijn geslaagd: voor het examen hoger archiefambtenaar mevr. drs. T. M. Lisman-Schaap drs. A. H. Jenniskens voor het examen middelbaar archiefambtenaar: mej. A. Huiser N. A. J. C. van Limpt Nieuwe leden Dr. G. C. M. van Dijck, Maarten van Rossumstraat 1, Hurwenen Drs. J. T. J. Jamar, Mairestraat 8, Munstergeleen S. Rolle, Plein 1945 nr. 29, IJmuiden Mej. V. M. de Waal Malefijt, Tapuitstraat 36c, Rotterdam 3021 M. I. M. A. Wijnen, Lage Kanaaldijk 8, Maastricht Nieuwe adspirant-leden J. J. C. van Dijk, Heesackers 12, Zevenaar J. Eefting, Van Borselenstraat 184, Arnhem Mej. S. A. L. de Graaf, Da Costastraat 127, Amsterdam Adspirant-lidmaatschap omgezet in gewoon lidmaatschap F. R. Biestra te IJsselstein (U) Mej. A. J. Huiser te Arnhem H. J. P. G. Kaajan te 's-Gravenhage Mevr. W. C. M. van Klaarbergen-Kok te Delft N. A. J. C. van Limpt te Reusel Mevr. drs. T. M. Lisman-Schaap te Utrecht G. P. Nijkamp te Kampen S. F. M. Plantinga te Leiden J. G. L. P. Rehm te Oosterhout B. D. Sasabone te Hazerswoude Bedankt hebben H. G. Wondaal te Arnhem Mevr. T. Spaans-Van der Bijl te Helden Afgesloten 12 mei 1975 [216] Inleiding Het bestuur van de Vereniging van Archivarissen in Nederland heeft in samen werking met de algemene rijksarchivaris en de Morrenstichting in 1975 studiedagen georganiseerd over de problemen rond de bedrijfsarchieven in Nederland. Od dit congres, dat door ongeveer 160 personen werd bijgewoond, gaven deskundigen uit de archiefwereld en uit de aanverwante wereld van de bedrijfsarchieven hun visie op deze materie en maakten zij duidelijk hoezeer het beheer van de archieven van oude, kleine, maar ook van nieuwe en zeer grote bedrijven alle aandacht verdient. De economische geschiedenis van ons land is slechts te schrijven na raadpleging van de bewaard gebleven bedrijfsarchieven. De stuurgroep Archiefstudiedagen 1975, bestaande uit de heren mr. A. E. M. Ribberink, algemeen rijksarchivaris, A. Graafhuis, adjunct-gemeentearchivaris van Utrecht, A. van Giessel, chef Centrale Documentaire Informatie en Bedrijfshistorie van de Hoogovens IJmuiden B.V., en drs. B. Woelderink, gemeentearchivaris van Deventer, vond enkele geïnteres seerde representanten uit de wetenschappelijke sector en uit die van het bedrijfs leven zelf bereid hun medewerking te verlenen. De inleiders leverden van te voren een resumé van hun bijdrage in. Deze samenvattingen werden od het Alge meen Rijksarchief gebundeld en in februari 1975 in een boekje van 28 pagina's aan de deelnemers aan de studiedagen aangeboden, zodat dezen zich tijdig van het gebodene op de hoogte konden stellen. Tevens ontvingen zij een exemplaar van het zojuist gereed gekomen Overzicht van archieven van particuliere onderne mingen berustend in openbare archiefbewaarplaatsen samengesteld door drs. E. P. de Booy en drs. A. J. Looyenga. Op dit overzicht, dat 983 nummers telt, werd door mevrouw De Booy in haar voordracht nader ingegaan. De eerste dag trad mr. A. E. M. Ribberink als voorzitter op. Hij opende het congres met een woord van welkom aan alle deelnemers, in het bijzonder aan bestuur en leden van de Nederlandse Vereniging van Bedrijfsarchivarissen, aan de heer Dreese als vertegenwoordiger van de Raad van Advies voor Bedrijfsorgani satie1, aan het bestuur van de Studiekring voor Overheidsdocumentatie, aan ver- tegenwordigers van het Sociaal Historisch Centrum voor Limburg en van de Nederlandse Gasunie en tenslotte heel in het bijzonder aan de inleiders en van hen met name aan mevrouw dr. H. Coppejans-Desmedt uit Brussel. Na deze 1 Zie Ned. Archievenblad 1974, blz. 171-172. [217]

Nederlandsch Archievenblad | 1975 | | pagina 1