(werkadres: Juridisch Instituut Un. v. A'dam, O.Z. Achterburgwal 217-219, Am sterdam). Voor inlichtingen omtrent het lidmaatschap wende men zich tot ge noemde secretaris of penningmeester, bij voorkeur schriftelijk. De contributie voor 1975 bedraagt 25, Stichting Van Limburg Stirum Op 31 oktober 1974 is door Ir. W. J. H. Graaf van Limburg Stirum de stichting Van Limburg Stirum opgericht. De stichting stelt zich ten doel het bevorderen van het onderzoek in en publicaties over historische en genealogische onderwerpen, in het bijzonder met de bronnen, die door het onderzoek naar de geschiedenis van de Graven Van Limburg Stirum ter beschikking zijn gekomen, als uitgangspunt (art. 2 van de statuten). Het ligt in het voornemen om zo spoedig mogelijk het afsluitende deel (1-1) van de Geschiedenis van de Graven Van Limburg Stirum te doen verschijnen. Zoals be kend verschenen de overige acht delen in deze serie in de jaren 1961-1968. Daarna zullen enkele reeds tot stand gekomen en nog te verwachten bijdragen worden uit gegeven. De stichting beschikt over de bibliotheek en het documentatiemateriaal in ver band met het genoemde onderzoek door Ir. W. J. H. Graaf van Limburg Stirum bijeengebracht welke thans zijn ondergebracht in het gemeentearchief te Zut- phen, Rozengracht 3 (tel.: 05750-16878). Voor wetenschappelijk onderzoek zijn de bibliotheek en het documentatiemateriaal te raadplegen na overleg met de penning meester der stichting, gemeentearchivaris van Zutphen. Het bestuur van de stichting is samengesteld uit de volgende leden: Mr. R. H. Graaf van Limburg Stirum, voorzitter Mr. W. G. Ph. E. Wedekind, secretaris Drs. C. O. A. Baron Schimmelpenninck van der Oije, penningmeester Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de secretaris. Wethouder König- laan 6, Naarden (tel.: 02159-45812). Symposium 'Mensen herleven' Op 15 mei 1975 bestaat de stichting Centraal Bureau voor Genealogie 30 jaar. In dit lustrumjaar zal, evenals in 1970, een symposium worden gehouden en wel op zaterdag 18 oktober a.s. in het Nederlands Congresgebouw in 's-Gravenhage. Aan een groot aantal facetten van de genealogie en aanverwante wetenschappen zal aandacht worden besteed. In een aantal secties zullen telkens vier inleidingen tegelijkertijd gehouden worden, met gelegenheid tot discussie en het stellen van vragen. Met een lezing over een belangrijk onderwerp in de grote Sweelinckzaal wordt het symposium besloten. Als doelstelling van het symposium is gekozen voor: het stimuleren van genealo gisch onderzoek door amateurs op de juiste wijze. [212] Vernietiging archiefbescheiden van gemeenteliike en intergemeentelijke organen. Op verzoek van de minister van binnenlandse zaken heeft de directie van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten een werkgroep ingesteld, die tot taak heeft voorontwerpen van lijsten op te stellen van voor vernietiging in aanmerking ko mende archiefbescheiden. Nadat deze voorontwerpen in ruime gemeentelijke kring zullen zijn besproken, zal de V.N.G. de definitieve concepten aanbieden aan de ministers van binnenlandse zaken en van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, die deze lijsten op grond van artikel 3, lid 3, sub e en g, van het Archiefbesluit moeten vaststellen. Voorzitter S. A. Goedbloed, plv. hoofd van de afdeling Interne Zaken ter gemeentesecretarie van s-Hertogenbosch (namens de studiekring voor documentatie en administratieve organisatie der overheid); Secretaris W. F. K. Versteeg, hoofd van de adviesafdeling Registratuur c.a. (O.D.R.P.) van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten; Leden Mr. M. J. Blok, gemeentesecretaris van Schiedam; H. H. M. Dinkgreve, hoofd van het Bureau voor Documentatie en Registratuur ter gemeentesecretarie van Amsterdam; J. A. van der Horst, hoofd bureau Interdepartementale documentatiezaken van het Ministerie van binnenlandse zaken, lid van de Archiefraad (namens de minis ter van binnenlandse zaken); J. A. Masselink, medewerker van de IVe afdeling van het Algemeen Rijksarchief (namens de Algemene Rijksarchivaris); Drs. H. R. van Ommeren, inspecteur der archieven in de provincie Limburg; Dr. J. E. A. L. Struick, gemeente-archivaris van Utrecht; H. W. van Veldhuizen, gemeentelijk archiefinspecteur bij de gemeente Rotterdam (namens de Vereniging van Archivarissen). De werkgroep hield haar installatievergadering op 15 november 1973. Nadien vonden 8 vergaderingen plaats. De werkgroep stelde de volgende deelstudies vast, die inmiddels aan de directie van de V.N.G. werden aangeboden: lijst archiefbescheiden Gemeentepolitie; lijst archiefbescheiden Sociale Zaken; lijst comptabiliteitsbescheiden. In bewerking zijn op het moment lijsten voor: Diensten van Openbare Werken; Produktiebedrijven; Gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdiensten; Personeelszaken. [213]

Nederlandsch Archievenblad | 1975 | | pagina 47