lO de rijksoverheid vraagt beheerder centrale archiefbewaarplaats (mnl./vrl.) Mededelingen van het bestuur voor het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen t.b.v. de afdeling Algemene Interne Zaken, Onderafdeling Registratuur en Archieven. Taak: leiding geven aan een 8-tal medewerkers; overnemen, indelen, uitlenen en selecteren van semi-statische archief bescheiden; samenstellen van vernietigingslijslen en onderhouden van kontakten met het Algemeen Rijksarchief; inventariseren van ministeriële archieven. Vereist: diploma middelbaar archiefambtenaar of diploma archiefverzorging II van de SOD. Ervaring in genoemde werkzaamheden strekt tot aanbeveling. Standplaats 's-Gravenhage. Salaris, afhankelijk van leeftijd en ervaring tot max. 2327, per maand. Schriftelijke sollicitaties onder vermelding van vac.nr. 3-2381/1242 (in linkerbovenhoek van brief en enveloppe) zenden aan de Rijks Psychologische Dienst, Prins Mauritslaan 1, 's-Gravenhage. De salarissen zijn exclusief iy2 vakantie-uitkering en een toeslag van max. 45,— per maand. Briefwisseling tussen het bestuur van de Vereniging van Archivarissen in Nederland en de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. 's-Hertogenbosch, 6 juni 1974 AAN: Zijne Excellentie de Minister van Cultuur Recreatie en Maatschappelijk Werk, Steenvoordel aan 370, RIJSWIJK (Z.H.) Excellentie, De discussie in de nederlandse pers over de slechte situatie van het Algemeen Rijks archief noopt het bestuur van de Vereniging van Archivarissen in Nederland zich tot U te wenden met de volgende openbare brief. Met stijgende bezorgdheid constateert het bestuur van de V.A.N. dat de Archief wet 1962, die in werking getreden is in 1968, wel veel nieuwe wettelijke bepalingen te weeg heeft gebracht maar dat de praktijk van het nederlandse archiefwezen in veel gevallen nog even gebrekkig is als vóór het van kracht worden van deze wet. In feite is sinds de jaren '60 door een naar slijtage leidend, veel intensiever gebruik van de stukken als gevolg van een spectaculair gestegen vraag en door de over dracht van tal van jongere archieven de achterstand alleen nog maar toegenomen. We citeren geen cijfers. De rapporten van de Archiefraad en de jaarverslagen van de Rijksarchiefdienst zijn reeds lang op Uw Ministerie bekend. Met name de vol gende drie zaken legt het bestuur van de V.A.N. aan U voor. 1De situatie van het Algemene Rijksarchief en de Rijksarchieven in de provincie. De dit voorjaar in de N.R.C. en Vrij Nederland op gang gekomen discussie beperkt zich tot de nijpende situatie van het Algemeen Rijksarchief. Verontruste gebrui kers hebben de aandacht gevestigd op de gevaren die de nederlandse bronnen voor de geschiedenis voor jonge staten in de zgn. Derde Wereld bedreigen. Latere arti kelen hebben erop gewezen dat dit materiaal één geheel vormt met de archiefbron nen voor nederlands eigen nationale verleden, dat op dit moment evenzeer aan de [177]

Nederlandsch Archievenblad | 1974 | | pagina 1