Personalia al zijn schakeringen bereikbaar wordt. Het NOB1N, dat eveneens de noodzaak van een dergelijk onderzoek gevoelt, is door de RAB benaderd met het voorstel deze zaak als een te financieren project te erkennen. De vakorganisaties op het archief-, bibliotheek- en documentatiegebied zijn via hun contactcentrum (GABIDOC) door de RAB benaderd met de opwekking te streven naar een zo breed mogelijke vorm van samenwerking en organisatie, waardoor zij wanneer dat gewenst is, als een eenheid kunnen optreden. De inhoud en de consequenties van het rapport Bedrijfsvoorlichting (Cie. Kreiken), dat op het departement van Economische Zaken in behandeling is, worden door de RAB bestudeerd. Met de betrokken functionarissen ten departemente is een goed contact gelegd, waarbij reeds gebleken is dat de RAB in de structuur der overheids informatie ten behoeve van het bedrijfsleven een nuttige functie zal kunnen vervul len. De Raad heeft in een oriënterend gesprek met het Nederlands Instituut voor Be leidsinformatie (N1BIN) een basis gevonden voor een goede samenwerking, waarbij gebleken is. dat de beide instellingen in hun doelstelling goed op elkaar aansluiten: de RAB zal bijvoorbeeld in voorkomende gevallen een informatieprobleem vanuit het bedrijfsleven kunnen voorleggen aan het NIBIN, dat, als studiegroep, na dat probleem door een daartoe samen te stellen team van deskundigen bestudeerd te hebben, terzake een rapport kan publiceren. In datzelfde kader heeft de RAB een gesprek met de secretaris van het NIVE ge had, waarbij eveneens mogelijkheden van vruchtbare samenwerking werden onder kend. Voor de naaste toekomst vermeldt het programma van actie van de RAB: een oriëntering omtrent de in ons land bestaande informatiepools, hun activiteiten en werkwijze, hun nuttig effect en bekendheid bij het bedrijfsleven en de wenselijkheid tot vorming van nieuwe pools; de betrokkenheid van Nederland bij informatienet werken in nationaal en internationaal verband en het opstellen van standaardfunc tiebeschrijvingen van de informatiespecialist in de verschillende vormen waarin het bedrijfsleven deze kent. Bevordering van de uniformiteit in de documentatie ziet de RAB tevens als zijn taak, waartoe hij zich voorstelt voor normalisatie in aanmer king komende activiteiten en objecten voor te leggen aan het Ned. Normalisatie Instituut. Tenslotte staat de RAB gaarne open voor elke suggestie, die het belang van de be drijfsinformatie zou kunnen bevorderen. Indien een bedrijf of een informatiespecia list een probleem op informatiegebied heeft, dan zal de RAB daarbij gaarne van ad vies dienen hetzij door de weg te wijzen naar terzake deskundigen, hetzij door het bevorderen van een onderzoek door een daartoe te vormen team. Het adres van de Raad van Advies voor Bedrijfsinformatie is postbus 760, Rotter dam. 172] Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin werden in archiefkringen de volgende onderscheidingen verleend. Prof. mr. J. Th. de Smidt, oud-voorzitter van de archiefraad en drs. J. Fox, rijksarchivaris in Zuid-Holland, werden benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Tot ridder in dezelfde orde werd be noemd drs. L. E. M. A. van Hommerich, gemeentearchivaris van Heerlen. De ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in goud is toegekend aan de heer P. van Iterson, hoofd van de huishoudelijke dienst van het Algemeen Rijks archief. Drs. J. A. A. Bervoets, chartermeester aan het Algemeen Rijksarchief, is benoemd tot ridder in de orde van de Eikenkroon van Luxemburg. In de leeftijd van 70 jaar overleed op 18 februari 1974 te Epe mr. A. Telders. Van 1 augustus 1958 tot 1 juli 1968 beheerde hij de archieven van de gemeente Gorin- chem. Op 18 februari 1974 werd in het Provinciehuis te Groningen de culturele prijs van die provincie voor 1973 uitgereikt aan de oud-rijksarchivaris dr. W. J. Formsma. Bij die gelegenheid hield prof. jhr. dr. P. J. van Winter een rede, die werd gepubli ceerd in het maandblad 'Groningen', uitgegeven onder auspiciën van de stichting 'Groninger Culturele Gemeenschap', zestiende jaargang, nummer één, april 1974. Prof. Van Winter schreef in 1968 een korte biografie van dr. Formsma, die werd opgenomen in het Archievenblad van dat jaar op de blz. 201-203. Hij kon nu ook nog vermelden Formsma's zitting nemen in de commissie ter doorlichting van het rijksarchiefwezen, de publicatie van zijn studie over het inventariseren van archie ven als eerste aflevering 1973 van het Archievenblad, waarin veel voorbeelden zijn ontleend aan de Groningse archieven, en het verschijnen van het grote boek over de Ommelander borgen en steenhuizen, waarvoor Formsma de magistrale inleiding schreef. Op 28 februari 1974 werd in besloten kring het 25-jarig dienstverband van dr. A. C. F. Koch bij de gemeente Deventer gevierd. Benoemd op 16 maart 1949 als gemeentearchivaris en bibliothecaris van de Stads- of Atheneumbibliotheek, heeft 173]

Nederlandsch Archievenblad | 1974 | | pagina 47