Mededelingen van het bestuur Lidmaatschap beëindigd wegens overlijden: Mej. W. A. H. Crol te Schoonhoven Bedankt hebben: Mej. mr. J. C. van Es te 's-Gravenhage P. J. Graus te Eindhoven Mr. J. W. Groesbeek te Haarlem H. A. Loeff te Arnhem D. van Wingerden te Rotterdam Adreswijzigingen: F. van Abeelen te 's-Gravenhage wordt: Badhuisweg 67, Scheveningen A. N. Beets te Utrecht wordt: Palmstraat 5, Amsterdam-C Mej. M. J. van den Berg te 's-Gravenhage wordt: Mevr. M. J. Verkuyl-Van den Berg, Seringenhof 126, Schagen H. ten Boom te Wamel wordt: Akkerwinde 309, Capelle a.d. TJssel-Schenkel Drs. J. F. J. van den Broek te Groningen wordt: Kometenstraat 17, Groningen Dr. C. van de Haar te Haarlem wordt: Weenenstraat 19, Haarlem C. Z. Halfman te Dalfsen wordt: Kloosterhof 10, Dalfsen Drs. A. L. Hempenius te Leeuwarden wordt: de Haken 7, Bedum (Gr.) Drs. L. E. M. A. van Hommerich te Heerlen wordt: Orpheusstraat 2, Heerlen R. C. M. Jacobs te Assen wordt: H. P. Sickenstraat 46, Bovensmilde Dr. Th. E. Jensma te Dordrecht wordt: Gevaertsweg 19, Dordrecht G. H. de Kinkelder te 's-Gravenhage wordt: Bezuidenhoutseweg 114, 's-Gravenhage Mej. drs. E. J. Koen te Amsterdam wordt: Molenweg 13, Wieringermeer-Slootdorp A. W. M. Kooien te Tilburg wordt: Verhulstlaan 98, Tilburg D. F. Kuiken te Groningen wordt: Marnixstraat 60, Leeuwarden Drs. P. Th. J. Kuyer te Empel wordt: Anna Blamanstraat 52, Rosmalen Drs. G. J. Mentink te Eist wordt: De Wuurde 7, Eist Mej. A. M. W. van de Moosdijk te Eindhoven wordt: mevr. A. M. W. Demarteau- Van de Moosdijk, Frans van Bommelstraat 36, Helmond Mej. dr. M. van Opstall te Leidschendam wordt: Montessoristraat 6, Voorburg A. Pathuis te Groningen wordt: Rubenslaan 1, flat 201, Bilthoven Drs. M. P. H. Roessingh te Oegstgeest wordt: Soendastraat 22, 's-Gravenhage G. J. H. Scholten te Amsterdam wordt: Nieuwstraat 9, Hoorn C. R. Schoute te Utrecht wordt: Kamerlingh Onnesdreef 37, Schoonhoven Drs. J. P. Vredenberg te Zevenaar wordt: Enkweg 21, Velp (G) J. A. A. A. M. Vriens te 's-Hertogenbosch wordt: Hobbendonkseweg 34, Boxtel A. de Vries te Assen wordt: Schubertlaan 12, Assen Mej. F. de Wijs te Delft wordt: Herman Gorterhof 45, Delft Rectificatie: het adres van mej. W. C. M. Kok te Delft luidt: Westerstraat 37 D, Delft het adres van drs. J. J. Temminck luidt: Kokstraat 6, Haarlem. Afgesloten 21 februari 1974 f80] Notulen van de jaarvergadering van de Vereniging van Wetenschappelijke Archief ambtenaren in Overheidsdienst op donderdag 7 februari 1974 in het gebouw van de Stichting Film en Wetenschap te Utrecht. Omstreeks 10.30 uur opent de voorzitter de vergadering. Hij brengt in herinnering, dat de vorige vergadering in het teken stond van de protesten tegen de overheids maatregelen met betrekking tot de pensioenpremies en dat in deze intussen een compromis is gesloten. Aan de demonstratie op 6 februari 1973 namen een aantal leden van de V.W.A.O. deel, waaronder de voorzitter. Wat de positie van de ambtenaar in het algemeen betreft lijkt het hem niet nodig in deze vergadering veel te zeggen. Een zekere mate van ongerustheid hierover is in de centrales merkbaar. In het afgelopen jaar is in de Verenigingsraad van het Ambte- narencentrum het statusrapport ter sprake gekomen, waarbij de kwestie van het sta kingsrecht naar de achtergrond is geschoven, omdat de regering intussen zelf het plan heeft opgevat dit aan de ambtenaren te verlenen. Over de positie van de archiefambtenaren in het bizonder kan men gematigd opti mistisch zijn. In het afgelopen jaar is geen beroep om positieverbetering op het be stuur gedaan door enige gemeentearchivaris. In het algemeen lijkt de situatie bij de gemeente- en waterschapsarchieven redelijk gunstig. In de rijksdienst daarentegen is het voor middelbare archiefambtenaren vrijwel onmogelijk de rang van referen daris te verwerven en is een duidelijk inzicht in de carrièreplanning zowel van hogere als van middelbare archiefambtenaren niet te krijgen. Men kan dan ook een uittocht van archiefambtenaren uit de rijksdienst waarnemen, die op langere termijn voor deze kategorie in haar totaliteit wel eens nadelig zou kunnen zijn. Zoals vorig jaar is toegezegd is er met de algemene rijksarchivaris overleg gepleegd over de arbeidsvoorwaarden van de stagiaires. Twee door de V.W.A.O. gewenste zaken zijn ter tafel gebracht. Ten eerste grotere duidelijkheid omtrent de duur van de stage: de suggestie de arbeidscontracten niet voor onbepaalde tijd aan te gaan maar er een beperkte duur aan te geven blijkt te zijn overgenomen. Terwijl dit tot tevredenheid stemt blijkt de vervulling van de andere wens niet haalbaar, namelijk, dat op formatieplaatsen benoemde hogere archiefambtenaren, zolang hun opleiding duurt, gesalarieerd zouden worden overeenkomstig hun formatie en niet, volgens de regeling, die enige jaren geleden is ingevoerd, pas na een extra proeftijd van zes

Nederlandsch Archievenblad | 1974 | | pagina 1