Personalia Op I juli 1973 was dr. L. P. L. Pirenne. rijksarchivaris in Noord-Brabant, 25 jaar in overheidsdienst. Dr. Pirenne trad op 1 juli 1948 in dienst bij het Gemeentearchief te 's-Hertogenbosch. Met ingang van 1 januari 1954 werd hij tot gemeentearchi varis benoemd. Sedert 1 juli 1963 is dr. Pirenne rijksarchivaris in Noord-Brabant. Als opvolger van mevrouw drs. M. M. Doornink-Hoogenraad, aan wie wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd per 1 juli 1973 eervol ontslag is ver leend als gemeentearchivaris van Zutphen, werd met ingang van diezelfde datum aangesteld drs. C. O. A. baron Schimmelpenninck van der Oije, sedert 1 april 1973 als adjunct-archivaris van Zutphen werkzaam en voordien chartermeester aan het Rijksarchief in Gelderland. Curatorium rijks archiefschool Bij beschikking van 30 mei 1973 nr. MMA/Ar 169.384 zijn benoemd tot lid van het curatorium van de rijks archiefschool voor het tijdvak 27 mei 197327 mei 1974: mr. A. E. M. Ribberink, algemeen rijksarchivaris; dr. L. P. L. Pirenne, voor zitter van de Vereniging van archivarissen. Het curatorium bestaat voorts uit prof. dr. B. H. Slicher van Bath (voorzitter), prof. dr. H. Baudet en drs. R. A. D. Renting. Secretaris is mr. P. G. J. M. Wage naar. A rchiefexamencommissie Bij beschikking van 13 april 1973 nr. MMA/Ar 168.929 zijn benoemd tot lid van de commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van de hoe danigheid van hoger en middelbaar archiefambtenaar voor het tijdvak 1 septem ber 19721 september 1976: prof. mr. J. P. A. Coopmans, hoogleraar in de algemene inleiding van het recht en in de Nederlandse rechtsgeschiedenis aan de Katholieke hogeschool te Tilburg; drs. J. Fox. rijksarchivaris bij het algemeen rijksarchief; 238 prof. dr. C. van de Kieft, hoogleraar in de algemene en vaderlandse geschiedenis der middeleeuwen aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam; prof. dr. I. Schöffer, hoogleraar in de vaderlandse geschiedenis aan de rijksuni versiteit te Leiden, wonende te Wassenaar; mgr. H. A. J. A. Verheggen, oud-hoofdaalmoezenier bij de inrichtingen van het ministerie van justitie. Bij dezelfde beschikking zijn voor het tijdvak I september 19731 september 1976 tot lid der commissie benoemd: prof. dr. J. L. van der Gouw, buitengewoon hoogleraar in de archiefwetenschap en in de paleografie van de 14e tot de 17e eeuw aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam; prof. Dr. J. A. de Kok. o.f.m., hoogleraar in de kerkgeschiedenis aan de rijksuni versiteit te Utrecht; dr. J. J. Woltjer, wetenschappelijk hoofdmedewerker bij de vaderlandse geschiedenis aan de rijksuniversiteit te Leiden. De algemene rijksarchivaris is ambtshalve voorzitter van de examencommissie. Nieuwe leden: M. Bergevoet (II), Veldenseweg 72, Venlo Drs. J. F. J. van den Broek (I), Meteoorstraat 9, Groningen W. Th. M. Klomp (II), Voorsterweg 193, Loenen o/de Veluwe Drs. J. H. M. Wieland (I), Apeldoornseweg 24, Arnhem Adspirant-leden: Mej. drs. C. M. Faas, Wodanstraat 18 I, Amsterdam-Nieuw Zuid Mej. A. J. Huiser, Jachtweg 19, 'Het Dorp', Arnhem In verband met het behalen van het archiefdiploma zijn de adspirant-lidmaatschap- pen van mej. drs. M. A. H. Campfens (I) en W. A. Huijsmans (II) omgezet in ge woon lidmaatschap. Lidmaatschap beëindigd wegens overlijden: Dr. J. Taal te Gouda. Bedankt heeft: m.i.v. 1-1-1974: dr. A. J. van de Ven. Adreswijzigingen: Th. Th. A. B. M. van der Aalst te Eindhoven wordt: Meanderlaan 416, Middelburg G. J. van Donschot te Weert wordt: Moerwijk 57b, Breda E. Fens te 's-Gravenhage wordt: Via Michele Mercati 8, Roma 00197, Italië C. D. Gast te Rijswijk wordt: Jonkerbos 114, Zoetermeer 239 j

Nederlandsch Archievenblad | 1973 | | pagina 40