Sint Antoniushove Mededelingen van het bestuur Gemeente Helmond voormalige Nederlands Hervormde Kerk, Kerkstraat 19, tel. (04920)-34486. Archivaris: J. M. Th. Verschueren (II). Assistente (adj. commies I): mej. A. M. W. van de Moosdijk (II). Adm. ambtenaar (ambt. I): W. F. M. Blommert. Vakaturemeldingen Het Bestuur van de Vereniging van Archivarissen in Nederland heeft besloten de mogelijkheid te openen de vakaturemeldingen, die tot nu toe alleen aan de leden en adspirant leden van de vereniging worden toegezonden, ook voor instellingen beschikbaar te stellen. Voor de ongeveer 20 circulaires, die per jaar verzonden worden, zou 15,in rekening gebracht moeten worden. De beheerders der in stellingen, die hiervoor in beginsel belangstelling hebben, wordt verzocht zich aan te melden bij de secretaris, drs. I. W. L. A. Caminada, Provinciehuis Noord-Bra bant, Guido Gezellelaan 70, 's-Hertogenbosch, tel. 04100-25454, t. 2247. een prachtig nieuw ziekenhuis in Leidschendam, uitgerust met de modernste apparatuur. Uitstekend gelegen en goed bereikbaar met bus, tram en trein. Op het medisch secretariaat vragen wij een De voorkeur gaat uit naar kandidaten met kennis van de Medische Terminologie, doch ook anderen met ervaring op een vergelijkbaar terrein kunnen solliciteren. Zij, die belangstelling hebben voor deze interessante functie, worden verzocht de sollicitaties te richten aan het Hoofd Personeelsdienst met bijvoeging van pasfoto, Burgemeester Banninglaan 1, Leidschendam. [160] Notulen van de ledenvergadering, gehouden op woensdag 9 mei 1973 in het Rijksmuseum te Amsterdam Aanwezig zijn 86 leden. De voorzitter, dr. L. P. L. Pirenne, opent om 10.40 uur de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen en geeft een kort overzicht van de bestuurs- activiteiten sinds de in januari j.l. gehouden jaarvergadering. Het rapport van de door het bestuur ingestelde commissie gewestvorming is ver schenen en staat ter discussie. De voorzitter is van mening dat er over dit rapport verschillend gedacht zal worden; gewestvorming is een veelomvattende materie, die een goede studie waard is. Dr. Pirenne wekt de leden op hun schriftelijke reacties in te zenden aan de secretaris van de commissie, dr. J. A. Schimmel. Hopelijk nog dit jaar zal een ledenvergadering aan de gewestvorming worden gewijd. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat 1 en 2 november a.s. studiedagen over inventarisatie zullen worden gehouden, evenals vorig jaar te 's-Gravenhage. Ook dit jaar biedt de Morrenstichting de leden weer gratis logies aan. De financiële situatie van de vereniging is van dien aard dat een extra vijfde nummer van het Archievenblad, gewijd aan deze studiedagen, dit jaar niet mogelijk zal zijn. Boven dien zal de bijdrage per deelnemer wat hoger zijn dan vorig jaar. Voorzitter en secretaris hebben de vereniging vertegenwoordigd op het op 3 en 4 mei j.l. gehouden S.O.D.-congres. Tussen het S.O.D.- en het V.A.N.-bestuur is een zekere spanning ontstaan inzake het verzorgen van een cursus inventarisatie aan S.O.D.-ers. Gebleken is dat aan deze cursus, die gegeven zal worden in samenwer king met de Rijksarchiefdienst, slechts een geselecteerde groep van rijksregistrato- ren zal deelnemen. S.O.D.-ers in gemeentedienst kunnen deze cursus dus voorlopig niet volgen, ondanks aandrang van het V.A.N.-bestuur. De betrekkingen tussen S.O.D. en V.A.N. zijn ondertussen wat beter geworden. Een aantal bestuursleden heeft de statutaire dag van de Vereniging van Archiva rissen in België bijgewoond. Deze bijeenkomst stond in het teken van de nieuwbouw van archieven en bibliotheken; de meeste aandacht werd echter aan bibliotheek gebouwen besteed.

Nederlandsch Archievenblad | 1973 | | pagina 1