Met ingang van 1 februari 1973 is benoemd tot gemeentearchivaris van Roermond de heer G. W. G. van Bree, tevoren reeds met de waarneming van dit archivariaat belast. Drs. N. Japikse werd als gemeentearchivaris van Haarlem gepensioneerd per 1 fe bruari 1973. In zijn plaats benoemde de gemeenteraad op 14 maart drs. J. J. Tem- minck, adjunct-archivaris. Tot gemeentearchivaris van Tholen werd per 1 februari 1973 benoemd de heer J. P. B. Zuurdeeg, ambtenaar ter provinciale archiefinspectie. Als zijn opvolger ter provinciale inspectie is benoemd de heer Th. A. B. M. van der Aalst. Prof. mr. A. Kleijn te Doorwerth (Gld.) is met ingang van 18 april 1973 benoemd tot voorzitter van het Curatorium Archiefopleiding Overheidspersoneel. Als zo danig is hij de opvolger van mr. N. H. Muller te Rijswijk (Z.H.), die sedert de oprichting in 1954 deel van het Curatorium heeft uitgemaakt. Het Curatorium Archiefopleiding Overheidspersoneel heeft het toezicht op de opleiding van het lagere en middelbare archiefpersoneel van de overheid. Bij koninklijk besluit van 5 april 1973 is mr. F. C. J. Ketelaar (sedert 1 november 1969 waarnemend directeur van de rijks archiefschool) benoemd tot directeur van de rijks archiefschool, te rekenen van 25 april 1972, de datum waarop hij de hoe danigheid van hoger archiefambtenaar verwierf. In verband met deze benoeming is de heer Ketelaar ontslagen als referendaris hij de rijksarchiefdienst (algemeen medewerker van de algemene rijksarchivaris) en bij koninklijk besluit van 13 maart 1973 benoemd tot administrateur bij het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, te rekenen van 1 september 1972. Per 9 maart 1973 is tot adjunct-secretaris bij de Archiefraad aangesteld de heer G. J. Stinissen. De heer Stinissen is in het kader van een stage voor het doctoraal examen in de rechtsgeleerdheid (staatkundige studierichting) in het bijzonder belast met het secretariaat van commissie VIII van de Archiefraad. Deze commissie heeft tot taak te pre-adviseren over de problemen die overbrenging en openbaarheid van archiefbescheiden jonger dan 50 jaar met zich brengen en de oplossingen daartoe. Tot archivaris van Schoonhoven werd per 1 mei 1973 benoemd de heer C. R. Schoute te Utrecht. Sinds het afscheid van de heer G. J. Lugard in augustus 1969 was dit archivariaat vakant. Het omvat thans behalve Schoonhoven ook zeven omliggende gemeenten. Met ingang van 1 september 1973 is dr. A. J. Kölker, chartermeester aan het Rijks archief in Haarlem, benoemd tot provinciaal archiefinspecteur in Noord-Holland. De taken van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk zijn 156] zodanig over de bewindslieden verdeeld, dat Monumenten. Musea en Archieven ressorteren onder minister mr. H. W. van Doorn. Uitslagen archiefexamens In de tweede helft van 1972 slaagden voor het examen hoger archiefambtenaar (eerste deel): drs. J. F. J. van den Broek te Groningen, mr. F. Keverling Buisman te Assen, mr. W. Keyser-Schuurman te Maastricht, drs. B. J. Slot te 's-Gravenhage, drs. J. H. M. Wieland te Maastricht, en voor het examen hoger archiefambtenaar (tweede deel): drs. J. N. T. van Albada te Groningen, drs. J. A. A. Bervoets te 's-Gravenhage, drs. H. M. Brokken te 's-Hertogenbosch, mej. drs. M. A. H. Camp- fens te Amsterdam, drs. A. L. Flempenius te Leeuwarden, mej. drs. E. M. Koen te Amsterdam, drs. R. C. J. van Maanen te Nijmegen, drs. A. P. van Nienes te 's-Gravenhage, drs. P. D. J. van Iterson te Amsterdam. In dezelfde periode slaagden voor het examen middelbaar archiefambtenaar: Th. A. B. M. van der Aalst te Nijmegen, M. J. J. Bergevoet te Venlo, drs. H. van Bom mel te Nijmegen, P. Brood te Assen, mej. M. M. B. Ph. Bruning te 's-Hertogen bosch, mr. S. P. Dijkstra te 's-Gravenhage, Th. P. M. van der Fluit te Haarlem, C. D. Gast te 's-Gravenhage, mej. T. de Groot te Amsterdam, A. de Groot te Gro ningen, A. F. Hoppener te Rotterdam, P. J. M. J. van der Heijden te 's-Hertogen- bosch, mej. M. C. J. C. van Hoof te 's-Gravenhage, W. A. Huysmans te Zwolle, W. Th. M. Klomp te Apeldoorn, mej. J. N. van der Meulen te Utrecht, mej. A. M. W. van de Moosdijk te Eindhoven, H. J. M. Mijland te Arnhem, mej. drs. J. L. Parani te Djakarta, H. Ronner te 's-Gravenhage, L. C. J. M. Rouppe van der Voort te Utrecht, B. J. van der Saag te Nijmegen, H. Uil te Zierikzee, A. Fr. M. Ver stappen te Zwolle, M. A. M. Voermans te Breda, A. F. Wennekes te Leiden, A. M. van der Woel te Rotterdam, M. I. M. A. Wijnen te Maastricht. In 1972 slaagden voor het examen archiefverzorging I van de S.O.D. de collega's: P. J. M. de Baar te Zoeterwoude, J. H. S. M. Beer te Vlaardingen, M. J. J. Berge voet te Venlo, mej. N. M. A. van Gurp te Dordrecht, mej. C. E. Lapian te Arnhem, W. J. Meijerink te Apeldoorn, J. H. S. M. Veen te Zwolle, J. van Vliet te 's-Graven hage, P. F. A. Vrolijk te Rotterdam, mej. J. W. Wisse te Souburg, J. P. B. Zuurdeeg te Middelburg, en voor het examen archiefverzorging II van dezelfde studiekring A. B. R. du Croo de Vries te Utrecht. Nieuwe leden Th. A. B. M. van der Aalst (II), Veluwelaan 5, Eindhoven. Drs. J. N. T. van Albada (I), Chopinstraat 31, Tilburg. Drs. H. M. Brokken (I), IJsselsingel 152, 's-Hertogenbosch. [157]

Nederlandsch Archievenblad | 1973 | | pagina 86