Personalia Raad van Advies voor Bedrijfsinformatie geïnstalleerd Op 1 1 maart j.l. installeerde dr. J. Bartels, als lid van het presidium van de Raad van Nederlandse Werkgeversverbonden (VNO/NCW), de Raad van Advies voor Bedrijfsinformatie. Dr Bartels motiveerde de interesse van de Werkgeversorganisaties voor het initia tief van het bedrijfsleven waaruit de Raad van Advies is voortgekomen door erop te wijzen dat men in werkgeverskringen meer en meer gaat beseffen dat, naast arbeid, kapitaal en grond, de informatie de vierde bedrijfseconomische functie is. De Raad van Advies, die zal optreden als een orgaan van de Raad van Neder landse Werkgeversverbonden, startte zijn eerste bijeenkomst onder leiding van zijn voorzitter prof. ir. H. Bosch, hoogleraar aan de interfaculteit voor Bedrijfskunde van de TH Delft en Erasmusuniversiteit te Rotterdam, met het voorlopig vaststel len van een doelomschrijving, luidende: 'De Raad streeft naar concretisering van het informatiebeleid van de werkgeveis- organen. Hij zal op het gebied van de documentaire informatie naar buiten toe voornamelijk optreden als trait d'union tussen het bedrijfsleven enerzijds en infor matie-instellingen, informatie-organen van de overheid en verenigingen en orga nisaties van informatie-deskundigen anderzijds. Naar binnen toe zal de Raad op treden als een vraagbaak voor de leden van VNO en NCW, met het doel de doel matigheid en doeltreffendheid van de informatiefunctie binnen het bedrijf te be vorderen.' Gesteld wordt dat de term 'bedrijf in deze betrekking heeft op elke bedrijfsmatig geleide collectiviteit, dus ook op instellingen, instituten e.d. Het secretariaat van de Raad wordt waargenomen door de heer M. J. Dreese (p/a postbus 760 te Rotterdam, telefoon 010-364422). Incontri, mensile di vita e cultura italo-olandese Het maandblad 'Incontri' van de vereniging 'Dante Alighieri', dat zich ten doel stelt de culturele banden tussen Nederland en Italië nauwer aan te halen, vraagt voor haar rubriek 'Aanwezigheid in Nederland van Italiaanse kunstenaars en geleerden in heden en verleden' de medewerking van een ieder, die haar opmerkzaam kan maken op Italianen, die in de loop der eeuwen in Nederland op enigerlei gebied actief waren. Mededelingen gaarne aan mevrouw L. Schram-Pighi, Prins Hendriklaan 56, Bilt- hoven of mevrouw N. de Bruin-Verzijl, Pauw van Wieldrechtlaan 35, Zeist. [154] Op 1 februari 1973 is overleden dr. C. Graham Botha, oud-hoofd-archivaris van de Unie van Zuid-Afrika, die in 1923 tot corresponderend lid van de Vereniging van Archivarissen was benoemd. De heer J. Steur, oud-hoofdarchivist aan het Algemeen Rijksarchief, is op 14 no vember 1972 door Koning Boudewijn van België benoemd tot Officier in de Orde van Leopold II. Op 12 februari 1973 werd de onderscheiding hem door de Belgi sche Ambassadeur uitgereikt. Bij Koninklijk Besluit van 14 maart 1973 ontving de heer Steur toestemming tot het aanvaarden van deze buitenlandse onderscheiding. Op 4 mei 1973 overleed te Purmerend de heer J. G. Schulting, die vele jaren archi varis van deze gemeente is geweest. Na zijn pensionering als zodanig trad de heer Schulting op als archivaris van het Hoogheemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland, te Edam. Op 15 februari j.l. was de heer A. J. Ubels, hoofdarchivist bij het Koninklijk Huis archief, 40 jaar in Koninklijke Dienst. Ter gelegenheid van dit jubileum werd aan de heer Ubels sr. bij Koninklijk Besluit van 13 december 1972 het Kruis van Trouw en Verdienste in Goud van de Huisorde van Oranje toegekend, welke decoratie op 14 februari door Hare Majesteit de Koningin ten Paleize Soestdijk werd uitgereikt. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin werd de heer H. G. Won- daal te Arnhem, beheerder van het Hulpdepot van de Rijksarchiefdienst te Schaars- bergen, benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Het personeel van het gemeentearchief te Goes werd uitgebreid met de heren J. L. v. d. Valk, adjunct-commies A, voor de leeszaal en H. Uil, adjunct-commies, voor de inventarisatie. Als opvolger van drs. H. J. A. M. Schurink, aan wie wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd per 1 november 1972 eervol ontslag is verleend, werd tot gemeentearchivaris van Tilburg benoemd drs. J. N. T. van Albada, chartermees ter aan het Rijksarchief in Groningen, die op 1 februari 1973 in funktie trad. 388 [155]

Nederlandsch Archievenblad | 1973 | | pagina 85