Vei slag van het symposion over Archieven en het wetenschappelijk onderzoek', gehouden op 2 en 3 november 1972, in Hotel des Indes te 's-Gravenhage E. J. Eeftink, Floriadeweg 39, Capelle aan den IJssel J. T. M. Giesen, Kwistbeeklaan 16, Baarlo P. J. A. M. Graus, Romuluslaan 49, Eindhoven Mevr. drs. C. J. van Hasselt-von Ronnen, Evert Cornelislaan 16, Bilthoven G. H. de Kinkelder, Volendamlaan 1088, 's-Gravenhage J. M. A. Kreukels, Peter Schunckstraat 662, Heerlen H. A. Loeff, Goudewindestraat 51, Arnhem A. J. A. van Loon, Van Delftstraat 46, Giessenburg Mej. A. H. M. Loupias, Repelweg 6, Vught A. M. A. Luca, Pelikaanstraat 4, Utrecht Mej. K. Mak, Voorstadslaan 224, Nijmegen A. Mensema. Koestraat 42, Zwolle H. Oussoren, Kerkdijk 65, Westbroek H. Péschar, Van Merlenstraat 53, 's-Gravenhage H. H. Scholtens, Schenkkade 367, 's-Gravenhage Mej. M. G. Suir, Camperstraat 14 III, Amsterdam P. W. Sijnke, H. Roland Holststraat 14, Groningen C. D. Vanwesenbeeck, Halsterseweg 154, Bergen op Zoom J. M. Vernie, Hugo de Grootstraat 75, 's-Gravenhage J. A. van Vuuren, Curafaostraat 13 bis a, Utrecht D. van Wingerden, Hammerskjöldplaats 262, Rotterdam Mej. mr. M. M. Warning, Haarlemmerstraat 145, Amsterdam-C Lidmaatschap beëindigd wegens overlijden Mr. dr. J. P. W. A. Smit te 's-Hertogenbosch Bedankt hebben J. W. M. Heeregrave te Apeldoorn Mevr. A. A. S. Kamerling-van Haersma Buma te Doorn A dres wijz igingen J. G. J. van Booma te Groningen wordt: De Visserstraat 34, Gouda J. Th. W. van Bracht te 's-Gravenhage wordt: Thomas Jeffersonlaan 603 Rijs wijk (Z.H.) F. de Rochemont te Amsterdam wordt: Dintelstraat 7, Alkmaar (Ouddorp) H. A. Telgt te Rijswijk wordt: Florence Nightingalestraat 132, Rijswijk (Z.H.) Afgesloten 22 november 1972 Archievenblad Aan het symposion te 's-Gravenhage op 2 en 3 november 1972 zal een afzonderlijke aflevering van het Archievenblad gewijd worden. Daar dit extra-nummer nog tot de jaargang 1972 gerekend wordt doen de abonné's er goed aan even te wachten alvorens zij hun blad laten inbinden. 320 Dit symposion werd georganiseerd door de Vereniging van Archivarissen in Ne derland in samenwerking met de rijksarchiefdienst. De eerste dag werd geleid door de voorzitter van de Vereniging van Archivarissen dr. L. P. L. Pirenne, de tweede dag werd gepresideerd door de algemene rijksarchivaris mr. A. E. M. Ribberink. Het symposion werd door 125 personen bijgewoond. Aan de orde kwamen de vragen: waarom zoveel archiefmateriaal ongebruikt blijft; welke de methodiek van het archiefonderzoek zou moeten zijn en welke relatie er bestaat tussen archieven en universiteit. Achtereenvolgens spraken hierover dr. C. Dekker, chartermeester I bij het rijksarchief in Utrecht, prof. dr. B. H. Slicher van Bath, oud-hoogleraar aan de Landbouwhogeschool te Wageningen en prof. dr. I. Schöffer, hoogleraar in de geschiedenis te Leiden. Enige wetenschappelijke archiefgebruikers, de hoogleraren Th. H. Lunsingh Scheurleer en dr. J. A. de Jonge en de architect Th. Haakma Wagenaar, vertelden van hun ervaringen opgedaan in de archieven. Na iedere voordracht bestond er gelegenheid tot een korte dis cussie. Een forum behandelde aan het slot van de bijeenkomst de nog resterende vragen. De fraaie omgeving in het ruim een eeuw oude statige huis van Willem Baron van Brienen van de Groote Lindt, sedert 1881 Hotel des Indes, droeg zeker tot het welslagen van het symposion bij. De Grand Salon was een uitstekende vergader ruimte. In de Van Brienen Salons en de Balzaal smaakten de lunches de 120 aan- zittenden dubbel en waren extra gezellig. In de Hotellounge en de Van Brienen Bar kon men tot diep in de nacht met elkaar kennis maken en discussieëren. Bovendien was er op 2 november een zeer geanimeerde maaltijd in Hotel Corona, waaraan 108 deelnemers genoten van Morren-cocktail, Pirenne-soep, V.A.N.- A.R.A.-fricandeau met gebonden conventsaus, agrarische miscellanea met 30 fles sen Van Wijn, een ijskoude geschiedenis en R.A.S.-echte koffiedik, vers uit de Ketelaar. Daaraan was die middag in Pulchri Studio nog een filmvoorstelling vooraf gegaan, waarin men Tom Manders zag als archivaris van de Octrooiraad en als uitvinder van een muizenval, een artistieke kijk kreeg op Den Haag en zich kon verbazen over de afstamming der Zeeuwen van Zebulon. r 3211

Nederlandsch Archievenblad | 1972 | | pagina 1