Opening van de middagvergadering door de voorzitter Dames en heren. Na dit rijstmenu, ik dacht in Hotel des Indes een toepasselijk menu, geef ik graag het woord aan U prof. Slicher van Bath. U bent in de kringen van de archiva rissen een vertrouwde figuur. Als ondervoorzitter van de archiefraad, voorzitter van het curatorium van de archiefschool bent U eigenlijk van alle problemen van het archiefwezen op de hoogte. Daarbij bent U een oud collega van ons. We weten ook dat de wetenschappelijke staf van Wageningen waaraan U tot voor kort als hoogleraar was verbonden juist een van die staven was waar inderdaad dankzij archiefonderzoek grote wetenschappelijke prestaties werden geleverd. Men zei ook wel eens dat was mogelijk omdat er in Wageningen geen vakstudenten waren. De lunch in de Van Brienen Salons. En dat de aanwezigheid van de studenten blijkbaar voor de hoogleraren juist desa streus werkt om tot wetenschappelijk werk te komen. Je zou misschien deze con clusie kunnen trekken. U bent sinds kort ik heb dat laten opschrijven direc teur van het interuniversitair instituut voor studie en documentatie van Latijns- Amerika en ik heb begrepen dat dat een hobby van U is, die U nu wel professioneel wilt gaan behartigen maar dat U Uw oude liefde tot het archiefwezen daardoor niet zult gaan verliezen, daar zijn we allen van overtuigd. Vanmorgen is tijdens de discussie na de lezing van dr. Dekker ook wel eens een beschuldigend woord geuit in de richting van het hoger onderwijs omdat men gezegd heeft wat doet men daar nu eigenlijk aan echt historisch onderzoek, gebaseerd op archieven. Men dacht dat de universiteit daarin wat tekort schoot en dat zal morgen het thema zijn van de lezing van prof. Schöffer. Prof. Slicher van Bath, uw onderwerp zal zijn Planning van het historisch onderzoek en de archieven. Ik geef U graag het woord. [349]

Nederlandsch Archievenblad | 1972 | | pagina 15