Vereniging Restaurateurs Oude Archieven spaart t.o.v. het ladensysteem een veelvoud aan ruimte, elke kaart of groep kaarten, en niet te vergeten, tekeningen, kan apart worden opgeborgen, inderdaad gevrij waard tegen beschadiging en slijtage. We moeten wel beseffen dat een forse in vestering om tot een efficiente berging van kaarten en tekeningen te komen, zich zelf ruimschoots terugverdient als hiermede een aanzienlijke ruimtebesparing kan worden verkregen. Bij het uitsparen van één ladenkast van 100 bij 80 cm bespaart U minstens 5,25 m3 inhoud van uw gebouw. Een nadenkertje ten gunste van de verticale berging, heren! D. van der Vlis [292] Via een bericht in het Nederlands Archievenblad 1971, blz. 318, zoekt de gemeen tearchivaris van Breda een restaurateur die in staat is een dagboek van een Duits soldaat te kunnen herstellen. Het lijkt daarom nuttig de aandacht van de neder- landse archivarissen te vestigen op het bestaan van onze vereniging. Op initiatief van de restaurateurs van de Rijksarchieven in Gelderland en Over ijssel werd op 29 oktober 1969 besloten tot oprichting van de Vereniging Restaura teurs Oude Archieven. Van deze vereniging zijn intussen nagenoeg alle restaura teurs in Rijks- en gemeentedienst lid. Tevens zijn lid enkele personen die niet in overheidsdienst werkzaam zijn maar toch door hun werk zeer na aan ons vak ver want zijn. Het doel van de vereniging was en is als eerste punt het verhogen van de vakbekwaamheid van de nederlandse archiefrestaurateur. Wij trachten dit te bereiken door het houden van bijeenkomsten waar de leden onderling methoden en ervaringen uitwisselen. Tevens door het uitgeven van een tijdschrift, de Restaura teur, waarin vaktechnische artikelen worden opgenomen en de aandacht wordt gevestigd op buitenlandse vaktijdschriften en -boeken. Als resultaat van de acti viteiten van de vereniging is nu gaande een proefspecialisatiecursus voor archief restaurateurs, welke gegeven wordt door het Centraal Laboratorium voor Onder zoek van Voorwerpen van Kunst en Wetenschap te Amsterdam. Onze hoop en verwachting is dat deze proefcursus zal uitgroeien tot een blijvende cursus waar alle archiefrestaurateurs hun opleiding zullen ontvangen. Er zal dan op dit ge bied in een ernstig gebrek zijn voorzien. Voor berichten die voor onze leden van belang kunnen zijn, zoals het bovenaange haalde, vacatures bij de archiefdienst, enz. houdt het bestuur zich gaarne aanbe volen, welke berichten zij ten spoedigste aan de leden zal doorgeven. Het adres van onze secretaris is: H. A. J. Hoes, Rijksarchief in Overijssel, Sassenpoort, Zwolle. W. Kunz 293

Nederlandsch Archievenblad | 1972 | | pagina 27