Brieven van geleerden uit de 17de eeuw ontdekt Personalia In het familiearchief Van Foreest, dat berust in het gemeentearchief van Alkmaar, heeft de adjunct-archivaris, mr. J. H. Rombach, een aantal brieven ontdekt van ge leerden uit de 17de eeuw. Aanleiding tot deze ontdekking was een door dr. J. A. H. Bots, wetenschappelijk medewerker aan het Nijmeegs Universitaire Instituut voor intellectuele betrekkingen tussen de West-europese landen in de zeventiende eeuw, gehouden enquête naar dit soort brieven in binnen- en buitenlandse bibliotheken. De nu aan het licht gekomen brieven waren gericht aan Jan van Foreest (1586-1651), die secretaris was van Gecommiteerde Raden in West-Friesland en het Noorder kwartier en later in gelijke functie werkzaam bij de Hoge Raad van Holland en Zeeland. Als rechtsgeleerde en dichter van Latijnse verzen genoot Jan van Foreest grote vermaardheid. De aan hem gerichte brieven zijn o.a. afkomstig van René Descartes, Hugo de Groot, Constantijn Huygens, Caspar van Baerle, Daniël en Nicolaas Heinsius. [316] Koninklijke onderscheidingen. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau werden benoemd de heer W. N. Berends, hoofd van de afdeling Post- en Archiefzaken van het Ministerie van Landbouw en Visserij, en drs. W. H. Th. Knippenberg, archivaris van het bisschoppelijk museum van het bisdom 's-Hertogenbosch. Uitslagen archief examens. In de eerste helft van 1971 is geslaagd voor het examen hoger archiefambtenaar (le deel): drs. C. O. A. baron Schimmelpenninck van der Oije te Ellecom. Voor het examen hoger archiefambtenaar (2e deel): drs. P. R. A. van Iddekinge te Eist. Voor het examen middelbaar archiefambtenaar: mej. J. W. B. Bientjes te Dord recht, S. A. C. Dudok van Heel te Amsterdam, G. J. van der Heide te Stadskanaal, H. D. Hondius te 's-Gravenhage, mevr. P. Kroes-Natzijl te Zaltbommel, J. B. Rijns burger te Zoetermeer, G. J. H. Scholten te Hoorn, L. E. G. Schwidder te 's-Graven- hage en P. F. A. Vrolijk te Rotterdam. Nieuwe leden. Drs. I. W. L. A. Caminada, Maerten Trompstraat 26, Delft. Drs. G. R. van der Ham, Waddenland 65, Duivendrecht. J. Th. M. Meissen, Jan Bollandlaan 29, Eindhoven. J. Vos, Aardbeistraat 22, 's-Gravenhage. Beëindigd zijn per 1 januari 1972 de volgende lidmaatschappen M. A. A. I. Schrammen, Koningsplein 101e, Maastricht. Mej. I. Vellekoop, Hoogstraat 120, Vlaardingen. [317]

Nederlandsch Archievenblad | 1971 | | pagina 39