Technisch nieuws Bruynzeel Monta Magazijn Systemen. In Nederlands Archievenblad 1970 is op de blz. 251-252 een bericht opgenomen over een door Bruynzeel Monta Magazijn Systemen voor Wolters Noordhoff N.V. in Groningen ontwikkeld opslag- en orderverwerkingssysteem voor schoolboeken. De firma Bruynzeel bericht ons thans, dat het leveringsprogramma van Bruynzeel Monta Magazijn Systemen de volgende mogelijkheden biedt. Het Bruynzeel Monta Magazijn Systeem in hout: een demontabel rekkensysteem met als hoofdonderdelen vurehouten draagjukken en legplanken. Deze legplanken zijn per 5 of 10 cm verstelbaar. Naast vurehouten planken zijn Montex legplanken leverbaar. Deze bestaan uit een vurehouten raamwerk, dat aan beide zijden voor zien is van naadloos, slijtvast persplaat en aan de voorkant afgewerkt is met een grijze kunststof stootrand. Monta Rekken bestaan ook in verzwaarde uitvoering. Zowel draagjukken als vure houten legplanken en hoekstalen kunnen in verzwaarde uitvoering geleverd worden. Een legplank van 50 x 90 cm kan in normale uitvoering 204 kg dragen. In verzwaar de (28 mm) uitvoering is de draagkracht 416 kg. Het Bruynzeel Monta Magazijn Systeem in staal: analoog aan het houten systeem wordt een stalen rekkensysteem aangeboden. Bij dit systeem zijn de stalen legborden verstelbaar om de M/2 cm. Zowel het houten als stalen rekkensysteem van B.M.M.S. zijn volledig uitwisselbaar. De stalen stellingen worden aangeboden tot een hoogte van 10 meter. Het Bruynzeel Etagebouw Systeem: om de hoogte in magazijnen uit te buiten, kan een etagebouwsysteem worden toegepast. Zowel in hout als in staal. Op die manier kan het nuttig vloeroppervlak worden verdubbeld. Trappen, bordessen en balu strades completeren deze rek-opstelling. Het Bruynzeel Monta Mobiel Systeem (verrijdbare stellingen): dit biedt een goed alternatief voor intensieve benutting van het vloeroppervlak. Het belangrijkste toe passingsgebied vormen archieven en bibliotheken. Het wordt aangeboden in diverse typen: Type M 3 eenvoudig handverrijdbaar systeem in hout. Type M 2 handverrijdbaar systeem waarbij gebruik wordt gemaakt van sta len sokkels. 304] Type M 1 HW mechanisch verrijdbaar systeem met handradbediening. Type M 1 LP half-automatisch verrijdbaar systeem met pneumatiek als krachtbron. Type M 1 SPE vol-automatisch verrijdbaar systeem met eveneens pneuma tiek als krachtbron. Dit systeem wordt elektrisch bestuurd (zwakstroom) en volledig beveiligd. Bruynzeel MontaPal GL stalen palletstellingen: voor opslag van zware lasten zijn er stalen palletstellingen, welke tevens als inrij-stelling kunnen worden toegepast. Bruynzeel Bibliotheek stelling: een bibliotheekstelling volgens het denneboom- principe, die zowel in stationaire als mobiele uitvoering geleverd kan worden. Bruynzeel Monta-Staal 2500: een stalen stelling voorzien van gesloten zijwanden. Het Bruynzeel Monta Magazijn Systeem wordt gecompleteerd met een rij van ac cessoires, zoals vakverdelingsschotjes, laden en ladenbloks en kastdeuren. Bij de stellingen kunnen tevens hangmapsystemen en kunststof voorraadbakken worden geleverd. Bij gebruik van hoge hand- of palletstellingen, behoort bedieningsapparatuur tot het opslagsysteem. Daarom is er een samenwerking tot stand gebracht tussen Bruyn zeel Monta Magazijn Systemen te Zaandam en Ebben's Technisch Handels- en Ingenieursbureau N.V. te Epe. Leitz class-o-rama Archiefsysteem. Ruys' Handelsvereeniging N.V. heeft haar programma recent uitgebreid met de al leenvertegenwoordiging van het Leitz class-o-rama opbergsysteem. Dit systeem kan worden toegepast voor zowel centrale archivering als voor het vormen van afde lingsarchieven of groepsarchieven in kantoorlandschappen. Het bestaat uit cassettes van duurzame, vormvaste kunststof (polystyrol) met open boven- en voorzijde, waarin mappen met stukken alsmede catalogi, brochures, tijdschriften enz. staand worden opgeborgen. De cassettes worden naast elkaar geplaatst in enkel- of dubbelzijdige stalen rekken. Een belangrijk kenmerk van het systeem is de mogelijkheid, hele rijen cassettes zon der moeite in één keer te kunnen verschuiven, voor het tussenvoegen resp. het uit nemen van cassettes. De naam class-o-rama is samengesteld uit 'classificeren' en 'panorama'. Class-o- rama biedt dan ook een zeer goed overzicht, hetgeen het opbergen en terugvinden van stukken versnelt en dus tijdbesparing bij de archivering betekent. De kunststof cassettes hebben een 92 mm. brede bodem en kunnen afhankelijk van de vulling tot ca. dertig dossiermappen bevatten. Is een cassette voor slechts een gering deel gevuld, dan kan de inhoud staande worden gehouden met steun- veren. De rechterwand en de bodem van de cassettes lopen door in een schuin naar voren gericht plaatje met een venster, voor het aanbrengen van indicaties met be trekking tot de inhoud. Verkrijgbaar zijn tekstkaartjes van 9x2 cm. in tien kleuren. De rekken zijn voorzien van vrijdragende, geprofileerde legborden. Aan de bodem 305

Nederlandsch Archievenblad | 1971 | | pagina 33