waarover enige jaren geleden tijdens een audiëntie bij de minister ook werd gespro ken Zegt de voorzitter dat daarover inmiddels nader overleg heeft plaats gehad. De bevestiging dat de middelbare archiefambtenaren van de genoemde rang niet uitgesloten zijn, is in de afgelopen jaren gebleken uit de benoeming in die rang van een der personeelsleden aan het Algemene Rijksarchief. De bewegingen die op het ogenblik in het BBRA gaande zijn zullen met enig geduld dienen te worden afgewacht: er is immers een geheel nieuwe opzet van het schalen en rangenstelsel in de maak. De bedoeling is dat we in de toekomst slechts achttien salarisschalen zullen hebben, verdeeld over zes hoofdgroepen. De indeling van de functies in deze groepen en schalen zal plaats vinden aan de hand van zgn. karakteristieken, die voor deze groe pen en schalen zullen worden vastgesteld. Het bestuur heeft zich verder beziggehouden met een fonds voor juridische bijstand, waaraan hierna bij de begroting nog aandacht zal worden besteed. Nadat hij de vergadering geopend heeft verklaard, stelt de voorzitter de agenda aan de orde. Hij deelt mede dat bericht van verhindering is ontvangen van mevr. D. J. te Winkel van Hall en van de heren J. Don, J. G. Linssen en J. O. van de Vegte. De notulen van de vergadering gehouden op 28 januari 1970 te Zeist (N.A.B. 1970 blz. 92-97) worden onveranderd vastgesteld, onder dankzegging aan de opsteller, de toen nog in functie zijnde secretaris W. Zondervan. De door de penningmeester samengestelde jaarrekening over 1970 alsmede de ba lans per 31 december 1970 leveren geen stof op tot discussie. De kascommissie, be staande uit de heren G. van der Feijst en J. den Hoed, heeft schriftelijk rapport uit gebracht. Zij heeft een en ander in orde bevonden en spreekt haar voldoening uit over de duidelijke wijze van boekhouding. Het advies de penningmeester te dechar geren wordt door de vergadering overgenomen. Tegelijk met de begroting voor 1971 stelt de voorzitter de kwestie van de juridische bijstand aan de orde. Hij herinnert er aan dat het in de bedoeling ligt aan de leden een vergoeding te verstrekken in de kosten van dergelijke bijstand, waar het arbeids geschillen betreft. Over de vorm waarin een en ander gegoten moet worden bestaan evenwel nog verschillende vragen. Bij voorbeeld of er een fonds gesticht moet wor den of dat een collectieve verzekering de voorkeur verdient. En in geval van fonds vorming: hoe het beheer geregeld moet worden, hoe groot het kapitaal en hoe groot de uitkeringen moeten zijn. Al deze vragen zijn momenteel nog bij het bestuur in onderzoek. Vooruitlopende op nadere bestuursvoorstellen in deze, geeft de voorzit ter in overweging reeds nu een bedrag van 3000,voor dit doel te bestemmen. Tevens vraagt hij of het bestuur, zo daaraan behoefte bestaat, reeds nu uit deze 3000,bijdragen mag verstrekken, welke zij redelijk acht. De vergadering geeft aan het bestuur laatstbedoelde machtiging, ziet met belang stelling nadere voorstellen tegemoet en keurt de begroting voor 1971 goed. In de kascommissie worden gekozen mevr. E. P. Polak-de Booy en de heer A. B. R. du Croo de Vries. In de vacature van wijlen mr. H. J. Bernsen wordt de door het bestuur voorgedragen candidaat dr. A. J. Kölker bij acclamatie gekozen, waarna deze door de voorzitter wordt uitgenodigd aan de bestuurstafel plaats te nemen. Wanneer tenslotte de rondvraag aan de orde is, vraagt de heer Pirenne hoe het komt dat er zo'n groot verschil is in het aantal leden van de V.A.N. en de V.W.A.O. De voorzitter zegt dat dit o.m. komt doordat verschillende leden in particuliere bedrij ven werken, bij kerkelijke instellingen of bij de overheid maar niet in archiefdienst, dan wel gepensioneerd zijn. De principiële kwestie van wat onder archiefdienst dient te worden verstaan zal hij in het bestuur van de V.A.N. aan de orde stellen. De heer Struick heeft al eens eerder opmerkingen gemaakt over de salarissen van de archiefrestaurateurs. Hij wijst er op dat het noodzakelijk is alleen de term restau rateur te gebruiken. Het uitgebreide organisatie-onderzoek in het Gemeentearchief Utrecht is nog niet afgesloten; hij zal de vergadering te zijner tijd de resultaten mee delen. In verband met een vraag van de heer Brekelmans over de belegging van het voor juridische bijstand gereserveerde bedrag, zal de penningmeester overleg plegen met de heer Graafhuis, penningmeester van de V.A.N. Daarna sluit de voorzitter om 11.20 uur de vergadering onder dankzegging aan de 51 leden voor hun aanwezigheid. [242] [243

Nederlandsch Archievenblad | 1971 | | pagina 2