Mededelingen van het bestuur Nieuwe leden J. G. F. M. G. baron van Hövell tot Westerflier, Maria Theresialaan 83, Roer mond. W. A. A. Mes, Molukkenstraat 150, Nijmegen. G. T. Scholten, Stadionkade 93-11, Amsterdam - Nieuw Zuid. Adreswijzigingen. J. H. S. M. de Beer te Rotterdam, wordt: Lepelaarsingel 344, Vlaardingen. J. Das te Ede, wordt: Weerdesteen 208, Ede. Drs. E. van Laar te 's-Gravenhage, wordt: Thomas Jeffersonlaan 549, Rijs wijk (Z.H.). Drs. H. R. van Ommeren te Deventer, wordt: Patronaatstraat 1, Bunde (L.). Mr. W. J. E. van de Water te Leiden, wordt: Sternstraat 1, Leiderdorp. Afgesloten 1 augustus 1971. Aanvullingen en correcties op de naamlijst der leden, opgenomen in de vorige aflevering van het Nederlands Archievenblad. Aan de lijst moet worden toegevoegd. Schutte, mr. O. (I), secretaris van de Hoge Raad van Adel, Van Speykstraat 78, 's-Gravenhage. Van de volgende leden is een onjuiste vermelding opgenomen. Deze dient te luiden. Blom, J. W. A. van der (II), hoofdcommies afdeling Interne Zaken ter secreta rie der gemeente Ridderkerk, Prinses Marijkelaan 3, Slikkerveer. Schoone, drs. F. A. M. (I), conservator bij de gemeentelijke archiefdienst van Rotterdam, Schumannpad 7, Nieuwerkerk aan den IJssel. Vellekoop, mej. I. (II), assistent aan het Nederlandsch Economisch-Historisch Archief te 's-Gravenhage, Hoogstraat 120, Vlaardingen. Woelderink, drs. B. (I), adjunct gemeentearchivaris van Rotterdam, Schoutstraat 11, Krimpen aan den IJssel. Van de naamlijst der leden van de Vereniging van Archivarissen in Nederland per 1 juni 1971 zijn bij de uitgever zowel als bij de redacteur op aanvrage over drukken verkrijgbaar. [2401 Notulen van de ledenvergadering van de Vereniging van Wetenschappelijke Archiefambtenaren in Overheidsdienst, gehouden op woensdag 19 mei 1971 in de Redoutezaal van de Stadsschouwburg te Maastricht. De voorzitter begint om 10.35 uur met te verklaren dat hij Maastricht als vergader plaats van de V.A.N, en V.W.A.O. tesamen met enige aarzeling heeft aan vaard. Het bijwonen van de morgenvergadering betekende voor velen een zeer vroege reis. Hij constateert met voldoening dat velen naar Maastricht zijn gekomen en heet allen van harte welkom. Hij herinnert eraan dat het ruim een jaar geleden is dat besloten werd de Centrale van Hogere Ambtenaren te verlaten en toelating te verzoeken tot het Ambtenaren- centrum. Uitwijden over de tenslotte toch totstandgekomen toelating tot het AC acht hij gelet op de schriftelijke mededelingen aan de leden1 onnodig. In de Verenigingsraad van het AC hebben de voorzitter en de heer Rinzema nu zitting. Zij zouden al een vergadering van de raad hebben bijgewoond, ware het niet dat deze door bijzondere omstandigheden werd uitgesteld. Met betrekking tot het Georganiseerd Overleg stuurde het AC het bestuur en de leden van de Verenigingsraad inmiddels zeer veel stukken. Door samenloop van omstandigheden is in de vergadering geen vertegenwoordiger van. het AC aanwezig. De voorzitter wijst er op dat in 1970 de leden via de V.A.N. het verzoek hebben gekregen o.a. gegevens te verstrekken over hun rang en de daaraan verbonden be zoldiging. Verreweg de meeste leden stuurden de gevraagde gegevens in. Uit deze documentatie kon aan de vraag van verschillende collega's om inzicht in de positie van vergelijkbare functies in voldoende mate worden voldaan. Verzoeken om ver dergaande hulp bereikten het bestuur in het afgelopen jaar niet. Ten aanzien van de wenselijkheid dat de referendarisrang ook bereikbaar wordt voor hen die de opleiding voor middelbaar archiefambtenaar hebben genoten 1 Brieven van het bestuur van de V.W.A.O. aan de leden, gedateerd 10 oktober 1970 en 31 maart 1971. Daaruit blijkt, dat de Verenigingsraad van het Ambtenarencentrum op 29 augustus 1970 afwijzend had beschikt op het verzoek van de V.W.A.O. om toe- atmg. Op 6 maart 1971 nam de Verenigingsraad het verzoek opnieuw in behandeling en besloot toen de V.W.A.O. wel toe te laten. «nuenng [241]

Nederlandsch Archievenblad | 1971 | | pagina 1