Personalia Sectievergaderingen zullen gewijd worden aan: 6. Archieven betreffende literatuur en kunst. 7. Audio-visuele archieven. 8. Archivalia betreffende architectuur. Internationale Archiefraad. De Internationale Archiefraad heeft werkgroepen ingesteld voor archivistischc ontwikkelingshulp en voor de technische problemen rond de bewaring van archivalia, waarvan de samenstelling werd medegedeeld in Der Archivar van november 1970, kolom 411. De heer J. Steur, oud-hoofdarchivist A aan de Tweede Afdeling van het Alge meen Rijksarchief, werd door de Koningin bij besluit van 14 augustus 1970 be noemd tot Erekruis in de Huisorde van Oranje1. Op 19 november 1970 is plotseling overleden prof. mr. F. F. X. Cerutti, hoog leraar in de inleiding tot de rechtswetenschap, de Nederlandse rechtsgeschiedenis en het agrarisch recht aan de Katholieke universiteit te Nijmegen en lid van de Archiefraad. Op 25 november 1970 promoveerde jhr. mr. G. F. Sandberg, chartermeester bij het Rijksarchief in Zeeland, aan de Rijksuniversiteit te Leiden tot doctor in de rechtsgeleerdheid op een proefschrift getiteld: Overzetveren in Zeeland. Van dit werk verscheen medio december de handelseditie onder dezelfde titel, maar met de ondertitel zevenhonderd jaar vervoer te water, bij Van Benthem en Jutting in Middelburg voor 26, Mr. dr. H. T. Obreen, wetenschappelijk ambtenaar aan de provinciale archief inspectie in Friesland, sloot per 1 december zijn ambtelijke loopbaan af wegens het bereikt hebben van de pensioengerechtigde leeftijd. Hij werd benoemd tot ar chiefadviseur van de gemeente Franeker. Bij Koninklijk Besluit van 8 januari 1971 nr. 5 is drs. M. P. H. Roessingh met ingang van 1 januari 1971 bevorderd tot hoofdchartermeester. Drs. H. R. van Ommeren, adjunct-gemeentearchivaris van Deventer, werd met ingang van 1 februari 1971 benoemd tot provinciaal inspecteur der gemeente en waterschapsarchieven in Limburg als opvolger van dr. G. W. A. Panhuysen. 1 Bij besluit van 30 november 1969 heeft Koningin Juliana de Statuten van de Huisorde, die op 19 maart 1905 door Koningin Wilhelmina waren vastgesteld, aldus gewijzigd, dat de orde verdeeld is in drie graden: Grootkruis, Groot Erekruis en Erekruis in plaats van de vijf klassen Grootkruis, Grootofficier, Commandeur, Offi cier en Ridder. [78] De archivist F. de Rochemont verliet per 1 februari 1971 de Gemeentelijke Archiefdienst van Amsterdam wegens zijn benoeming tot sous-chef van de Indische afdeling van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie te Am sterdam. De heer J. Don, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn ambt neerlegt, wordt per 1 april 1971 als gemeentearchivaris van Kampen opgevolgd door drs. D. van der Vlis, tot dan toe gemeentearchivaris van Vlaar- dingen. Uitslagen archief examens. In de tweede helft van 1970 zijn geslaagd voor het examen hoger archiefambte naar (le deel): drs. I. W. L. A Caminada te Delft, drs. J. C. Kort te Rotter dam en drs. J. D. Winsemius te Oegstgeest. Voor het examen hoger archiefambtenaar (2e deel): drs. C. A. van Kalveen te Amersfoort, drs. F. A. Schoone te Leiden, mevr. drs. J. v. d. Vlis-Ruseier te Vlaar- dingen en drs. J. D. Winsemius te Oegstgeest. Voor het examen middelbaar archiefambtenaar: P. de Baar te Ovezande, J. H. S. M. de Beer te 's-Hertogenbosch, ds. H. ten Boom te Wamel (Gld.), J. van Bracht te 's-Gravenhage, mej. M. C. Canneman te 's-Gravenhage, W. H. Cor- nelissen te Nuenen, P. L. J. Dullaert te Zutphen, A. L. de Graaff te Vlijmen, J. A. van den Hoek te Leiden, R. Huybrecht te Middelburg, mevr. J. Kerssema- kers-Lagers te Utrecht, D. F. Kuiken te Leeuwarden, D. J. Moes te Amsterdam. C. M. Peters te Woerden, S. Rolle te IJmuiden, C. R. Schoute te Utrecht, mej. Fr. de Wijs te Utrecht en A. M. C. Zom te Zevenbergen. Nieuwe leden H. ten Boom, Dorpsstraat 69, Wamel (Gld.) W. H. Cornelissen, Putterlaan 10, Nuenen (N. Br.) P- L. J. Dullaert, Coehoornsingel 28a, Zutphen. A. L. de Graaff, Bilderdijkstraat 9, Vlijmen. C. Z. Halfman, Ter Culenstraat 7, Dalfsen. H. A. M. Janssen, Fransestraat 83, Nijmegen. D. J. Moes, Landskroon 24, Amsterdam-Buitenveldert. W. L. A. Roessingh, Rijnweg 298, Monster. C. R. Schoute, woonschip 'Vlotflat', Noordersluis, Utrecht. Drs. J. D. Winsemius, Endegeesterstraatweg 8, Oegstgeest. M. A. van der Wijst, Stellingwerfstraat 55111, Arnhem. [79]

Nederlandsch Archievenblad | 1971 | | pagina 43