Vernietiging archiefbescheiden l NIET Welnu mijnheer de voorzitter, die taak ligt er nog. Misschien dat uw bestuur alsnog bereid is deze taak op te dragen aan enige leden, die bereid zijn een studie aan het vraagstuk te wijden. Handleiding In de vorm van een vijftiental concept-regels moge ik u straks een eerste bijdrage mijnerzijds voor deze 'Handleiding voor de selektie en vernietiging van archiefbe scheiden' geven, waarvoor ik uw welwillende doch kritische belangstelling vraag (bijlage 2). K os ten vraagstuk Er is nu nog één punt waarvoor ik meen uw aandacht te moeten vragen. Het is het kostenvraagstuk voor vernietigen of bewaren. U heeft een stencilafdruk ontvangen (bijlage 3). Het spreekt, meen ik, voor zichzelf; wellicht heeft u straks nog vragen daarover, die ik misschien ten dele nu al kan voorkomen door een korte toelichting. Een econoom, die ik vroeg om zijn kritiek op deze berekening, vond het salaris van de selekteur een paar duizend gulden te laag. 'Is er wel rekening gehouden met 'overhead', sociale lasten en opzicht? 225 manuren is vrij veel in één jaar, maar wel redelijk. Wat de rechterzijde van de berekening be treft: ƒ11,per m is vrij laag. Daar mag wel een kwartje prijsstijging op'. Als u bedenkt, dat het tarief bij de rijksarchiefdienst voor één strekkende meter in bewaring genomen archief 22,50 is, dan mag men het bedrag van ƒ11,inder daad laag noemen. Ik hoop, dat deze berekening u stof tot denken zal geven. Moge het stuk mede tot gevolg hebben dat de aktiviteiten op het gebied van het selektiewerk zullen toene men. 384] Bijlage 1 in een rijksarchiefbewaarplaats berustende op last van degene, die zorg draagt (art. 2 AB) A-lijsten Wanneer zij zijn om schreven in - met inacht neming van Algemene Richtlijnen - vastgestelde lijsten (art. 3.1 AB). 1) Na het verstrijken van de voor die beschei den in een lijst vastgestel de termijnen (art. 3.1 AB). 2) Binnen de vernieti gingstermijn, mits van de bescheiden op last van de zorgdrager reprodukties zijn vervaardigd. De originelen worden dan vernietigd; de reproduk ties (die ingevolge art. 1 le lid, onder b. 4°, van de AW archiefbescheiden zijn) mogen eerst vernie tigd worden na het ver strijken van de in een lijst voor de originelen aange geven termijn (art. 3 2e lid AB en toelichting). B-incidenteel Wanneer zij nog niet in lijsten zijn omschreven dan wel daarvoor niet in aanmerking komen; in deze gevallen moet altijd het advies van de alge mene rijksarchivaris, veelal ook van de provin ciale inspekteur en/of de gemeentearchivaris wor den ingewonnen. Van deze adviezen kan slechts bij KB, c.q. bij ministeriële machtiging - zie de in art. 3, lid 4, onder a-h, AB, bedoelde gevallen - worden afge weken. II WEL in een rijksarchiefbewaar plaats berustende na machtiging van de minister van CRM en van degene op wiens last deze archiefbe scheiden zijn overge bracht (art. 4 AB). [385

Nederlandsch Archievenblad | 1970 | | pagina 26