Verslag van de studiedagen voor archiefambtenaren ^houden op 15 en 16 oktober 1970 in het conferentie-oord Woudschouten bij Zeist A. F. Ubels te Katwijk wordt: Juliana van Stolberglaan 313, 's-Gravenhage. J. P. J. Zuurdeeg te Middelburg wordt: Driewegenhof 31, Middelburg. Afgesloten 1 november 1970 Kennisgeving Het gemeentearchief van Haarlem is van 12 september 1970 tot en met 8 mei 1971 op zaterdagochtenden voor het publiek geopend met uitzondering van 26 december 1970 en 2 januari, 10 april en 1 mei 1971. De openingstijden zijn op deze zaterdagen van 9.00 tot 13.00 uur. Op de overige werkdagen blijven de openingstijden voor het publiek van 9.00 tot 12.15 en van 13.30 tot 17.00 uur. Informatie over Thorbeckiana gevraagd De Rijkscommissie voor Vaderlandse Geschiedenis heeft aan een werkgroep van Utrechtse historici onder leiding van prof. dr. J. C. Boogman de opdracht gegeven tot uitgave van de briefwisseling van J. R. Thorbecke vanaf 1830. In deze uitgave zullen behalve brieven uit het Thorbecke-archief ook brieven van Thorbecke wor den opgenomen die zich in andere archiefcollecties bevinden. De Utrechtse werk groep stelt informatie over Thorbeckiana, die over verscheidene archieven ver spreid moeten zijn, op hoge prijs. Het correspondentieadres is: drs. G. J. Hooykaas, Instituut voor Geschiedenis, Kromme Nieuwe Gracht 20, Utrecht. Inlichtingen over Joodse archieven gevraagd In de vorige aflevering van het Archievenblad heeft mejuffrouw dr. W. Chr. Pieter- se de aandacht op deze archieven gevestigd. Zij zal gaarne p.a. Gemeentelijke Ar chiefdienst, Amsteldijk 67, Amsterdam Oud-Zuid, eventuele aanvullende inlichtin gen omtrent het door haar medegedeelde ontvangen. Deze gegevens kunnen ook van belang zijn voor de directeur van de Centrale Archieven voor de Geschiedenis van het Joodse Volk te Jeruzalem. Archievenblad Aan de studiedagen op Woudschoten op 15 en 16 oktober 1970 zal een afzonderlijke aflevering van het Archievenblad gewijd worden. Daar dit extra-nummer nog tot de jaargang 1970 gerekend wordt doen de abonné's er goed aan even te wachten al vorens zij hun blad laten inbinden. 334 Onderwerp van deze onder auspiciën van de Algemene Rijksarchivaris en de Ver eniging van Archivarissen in Nederland georganiseerde studiedagen waren de ak- kwisitie en vernietiging van archiefstukken. Op de eerste dag spraken achtereenvolgens mr. A. E. M. Ribberink, Algemeen Rijksarchivaris, over 'De kern van de zaak'; dr. C. Wyffels, Algemeen Rijksarchi varis van België, over de toestand met de betrekking tot de vernietiging in zijn land; enH. H. M. Dinkgreve, hoofd van het gemeentelijk bureau voor dokumentatie en registratuur der gemeente Amsterdam, over de praktijk van de vernietiging bij de registratuur. Op de tweede dag hield H. J. van Meerendonk, waarnemend hoofd van de Vierde afdeling van het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage, een inleiding over 'De driehoeksverhouding als basis voor legitimiteit', en vervolgens sprak dr. Martin Ewald, Oberarchivrat aan het Staatsarchiv te Hamburg, over 'Die Aussonderung von Massenakten, dargestelit am Beispiel Hamburgs'. Na alle lezingen was er gelegenheid tot diskussie, waarvan druk en geanimeerd ge bruik werd gemaakt. Tevens werd er op 16 oktober 's middags een forum gehouden, dat geleid werd door de voorzitter der vereniging drs. R. A. D. Renting, en waarin Het optreden van het gezinsensemble Klaasen -t- fak-fjl§

Nederlandsch Archievenblad | 1970 | | pagina 1