Lexicon Nederlandse beeldende kunstenaars, deel II Van het in het Nederlands Archievenblad 1969 op blz. 121 genoemde Lexicon beel dende kunstenaars door Pieter A. Scheen is het tweede deel verschenen. Dit bevat gegevens omtrent de kunstenaars uit de periode 1750-1950 wier naam begint met een der letters M-Z. In een aanhangsel zijn de namen en gegevens opgenomen van kunstenaars, die zich na de verschijning van deel I alsnog hebben gemeld of die ach teraf door de samensteller ontdekt werden. Heks en Seks in Nederland Het op blz. 80 van deze jaargang aangekondigde boek van de heer E. J. Th. A. M. van Emstede, streekarchivaris van Peelland, over de heksenprocessen in Asten in de winter 1595-1596 is inmiddels verschenen onder de titel Heks en Seks in Nederland. Het telt 358 pagina's en doet vooral het dualisme tussen de heer der heerlijkheid met zijn scholtis en de schepenbank van bemiddelde Astense boeren goed uitkomen. Ook de posities van de pastoor en de notaris in de toenmalige samenleving worden door de auteur duidelijk getekend. Aan het eind van het werk is een literatuuropgave op genomen. Personalia Op 2 september 1970 overleed te Amsterdam mr. W. F. H. Oldewelt, oud-archivaris dier gemeente. Mr. dr. H. T. Obreen, wetenschappelijk ambtenaar aan de provinciale archiefin spectie in Friesland, ontving op 8 oktober in het stadhuis te Bolsward de door het provinciaal bestuur voor Fries geschied- en heemkundig werk ingestelde dr. Joost Hiddes Halbertsmaprijs 1970 voor zijn gehele werk sedert 1956, waaronder inven tarissen van gemeente- en waterschapsarchieven en studies op het gebied van water schapsrecht. Mevrouw dr. M. A. P. Meilink-Roelofsz vanwege de Stichting Het Leidsch Univer- siteits-fonds benoemd tot bijzonder hoogleraar in de geschiedenis van de West- europese expansie overzee aanvaardde het hoogleraarsambt op 6 november 1970 door het uitspreken van een rede, getiteld: Van geheim tot openbaar, een historio grafische verkenning. Bij Koninklijk Besluit van 25 juli 1970 nr. 5 is met ingang van 1 januari 1971 aan mevrouw dr. M. A. P. Meilink-Roelofsz, Rijksarchivaris in vaste dienst bij de Rijks archiefdienst te 's-Gravenhage, in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd als zodanig eervol ontslag verleend met dankbetuiging voor de door haar in haar functie bewezen diensten. Uitslagen archiefexamens Voor het examen hoger archiefambtenaar (le deel) zijn geslaagd: drs. C. A. van Kalveen te Amersfoort en drs. F. A. Schoone te Leiden. Voor het examen hoger archiefambtenaar (2e deel): drs. H. Bordewijk te Delft en drs. G. W. van der Meiden te Leiden. Voor het examen middelbaar archiefambtenaar: L. Derijks te 's-Hertogenbosch en H. A. M. Janssen te Nijmegen. Nieuwe leden P. J. M. de Baar, Molenweg 4, Ovezande (Z1II Dr. J. Heringa, De Sittersstraat 32, Groningen, I, rijksarchivaris in Drente. L. P. M. Hoogeveen, Vermeerstraat 16, Nijmegen, II, adj.-commies Gemeentear chief Nijmegen. P. D. Keijmel, Joz. Israëlslaan 64, Arnhem, II, hoofdarchivist Rijksarchief Gelder land. Drs. E. van Laar, Frankenslag 189, 's-Gravenhage-2013,1, hoofd 2de afdeling Alge meen Rijksarchief. C. J. Pelle, Jacques Urlusplantsoen 343, Leiden, II, commies Gemeentearchief Leiden. C. L. Punt, Willem de Zwijgerlaan 41, Zevenaar, Rijksarchief, Gelderland. Mej. M. Ramperti, Statenweg 52c, Rotterdam-4, II, Gemeentearchief, Rotterdam. D. de Vries, De Jokse 166, Leeuwarden, II, adj.-archivist-A, Rijksarchief Friesland. Bedankt hebben C. Postma, Maerten Trompstraat 36, Leiden. J.Th. H. de Win, Fr. Romanusweg 14, Maastricht. A dreswijzigingen Drs. J. T. P. Barten SJ te Spaubeek wordt: Houtlaan 2, Nijmegen. J. G. J. van Booma te Gouda wordt: James Wattstraat 19, Groningen. G. H. H. M. van Boelaars te Leiden wordt: Rijksstraatweg 804, Glimmen (Gr.). J. Das te Ede wordt: Eikenlaan 12, Ede. Drs. G. van der Feyst te Delft wordt: Broersvest 6c, Schiedam. A. van Giessel te Utrecht wordt: Rosweydelaan 70, De Meern. L. M. Th. L. Hustinx te 's-Hertogenbosch wordt: Hoeflaan 67, 's-Hertogenbosch. W. Th. M. Hendriks te Venlo wordt: Hertog Reinoudsingel 151, Venlo. Mej. M. W. Jurriaanse te 's-Gravenhage wordt: Van Alkemadelaan 1046, 's-Gra venhage. J. Meinema te Groningen wordt: Amethiststraat 43, Groningen. A. J. H. Rozemond te Schiedam wordt: Suze Groenewegstraat 2, Rijswijk (ZH). 332] [333

Nederlandsch Archievenblad | 1970 | | pagina 39