Personalia Gedurende de ochtenduren kon men een drie grote zalen omvattende expositie van kantoor- en reproductiebenodigdheden bezichtigen, waar zowel copieerapparaten (Rank Xerox, 3M Company, AM, Océ-Van der Grinten, Lumoprint, Copygraph), schrijfmachines (IBM, Forster) als opbergmeubelen en -systemen (Samsom, Vuga. Remington, Kentie) opgesteld stonden en in bedrijf waren, terwijl overal deskundige toelichting gegeven werd. Een Haags reisbureau had bovendien een stand met reis- folders en -gidsen ingericht. In een andere zaal was door rijksarchiefdienst en rijks archiefschool een kraam op gesteld met publicaties, foto's en kaarten, die tot tal van vragen aanleiding gaven, welke door de aanwezige ambtenaren graag werden beantwoord. Aan de overkant had het Postmuseum op aantrekkelijke wijze de geschiedenis der schrijfkunst uitge beeld. Velen lieten er zich de werking der oude schrijf- en nietmachines uitleggen. Na de gemeenschappelijke koffietafel werd 's middags een forum gehouden volgens het multiple-choice-system. De 132 aanwezigen moesten daartoe vijftien vragen be antwoorden op het gebied van administratieve organisatie, administratieve techniek, archiefwezen, bibliotheek en documentatie en registratuur. Onder voorzitterschap van de heer J. Hollestelle, ere-voorzitter van de Studiegroep Departementsarchieven, werden de vragen beantwoord en de antwoorden toegelicht door de heren: A. P. van Eeden, hoofd van de afdeling Organisatie en Efficiency van het Algemeen Burger lijk Pensioenfonds te 's-Gravenhage, Ing. J. H. de Wijn, verbonden aan het NIDER te 's-Gravenhage, H. J. van Meerendonk, waarnemend hoofd van de vierde afdeling van het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage, J. van Dam, bibliothecaris van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid te 's-Gravenhage en L. B. Fol- [158] kerts, hoofd van de afdeling Interne Zaken van de Gemeente Secretarie te Dord recht. Uit de score-lijst, die op een bord werd bijgehouden, bleek dat gemiddeld ruim 2/3 van de vragen goed beantwoord was. Met het op de omslag van de vragenlijst gestempelde formulier lootte men mee naar de wasafdrukken van de originele charterzegels, die de Algemene Rijksarchivaris had overhandigd. Zoals alles op deze zeer geslaagde dag had de verloting, waarmee besloten werd, een vlot verloop en met de tien prijswinnaars gingen ook alle anderen voldaan huiswaarts. Op 1 januari 1971 heeft J. G. F. M. G. baron van Hövell tot Westerflier zijn ambt als archivaris der gemeente Roermond neergelegd. Per 1 februari d.a.v. werd de heer G. W. G. van Bree tot waarnemend gemeentearchivaris van Roermond be noemd. De heer J. Th. H. de Win, referendaris bij de provinciale archiefinspectie in Limburg heeft per 1 maart 1971 de dienst met pensioen verlaten. Op 2 maart 1971 promoveerde drs. J. G. Kruisheer, in dienst van ZWO belast met een nieuwe uitgave van het Oorkondenboek van Holland en Zeeland onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen, aan de universiteit van Amsterdam tot doctor in de letteren op een dissertatie, getiteld De oorkonden en de kanselarij van de graven van Holland tot 1299. Eveneens op 2 maart 1971 promoveerde drs. C. Dekker, chartermeester I bij het rijksarchief in Utrecht aan dezelfde universiteit tot doctor in de letteren op een dis sertatie, getiteld Zuid-Beveland, de historische geografie en de instellingen van een Zeeuws eiland in de middeleeuwen. Op 26 maart 1971 overleed de heer J. M. van de Venne, oud-hoofdarchivist bij het rijksarchief in Limburg. Drs. W. H. Vroom, conservator van de historisch-topografische atlas van de Ge meentelijke Archiefdienst van Amsterdam, penningmeester van de Vereniging de Topografisch-Historische Atlas, heeft per 1 april 1971 de gemeentedienst verlaten. Hij is thans verbonden aan de historische afdeling van het Rijksmuseum te Amster dam. Bij Koninklijk besluit van 22 februari 1971 nr. 8 is met ingang van 1 juli 1971 aan mr. G. J. ter Kuile, Rijksarchivaris in vaste dienst bij de Rijksarchiefdienst ter stand plaats Zwolle, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, op zijn verzoek als zodanig eervol ontslag verleend, onder dankzegging voor de in zijn functie bewezen diensten. Tot zijn opvolger werd benoemd mr. E. D. Eijken, chartermeester I bij de Rijksar chiefdienst te Zwolle. (K.B. van 26 maart 1971 nr. 28). Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin werd dr. mr. F. J. Duparc, [159]

Nederlandsch Archievenblad | 1970 | | pagina 40